Program för UGP1 2019-2020, Falun
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Elias Jakobsson |
2004 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
UPSALA S |
1:51.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Tú Bardage |
2006 |
UPSALA S |
1:50.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
1:40.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
UPSALA S |
1:49.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Simon Jansson |
2007 |
UPSALA S |
1:50.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Viam Assadi |
2005 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
1 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
1:36.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
1:31.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
1:29.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
HUDIKSVALL |
1:28.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:29.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Elias Sayed |
2006 |
UPSALA S |
1:29.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
7 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
HUDIKSVALL |
1:32.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
GÄVLE SS |
1:28.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:22.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
3 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
1:20.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
4 |
|
Arvid Högström |
2006 |
UPSALA S |
1:19.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
UPSALA S |
1:20.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
1:21.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
SK ENA |
1:24.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
1 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:19.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:18.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
1:15.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
4 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
1:14.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Melad Bahssas |
2002 |
BORLÄNGE |
1:14.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
BOLLNÄS SS |
1:17.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
7 |
|
Oscar Westman |
2005 |
FALUN |
1:18.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Daniel Parker |
2004 |
UPSALA S |
1:13.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
HEDEMORA |
1:12.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
1:11.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
4 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
1:10.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Martin Riljak |
2004 |
GÄVLE SS |
1:11.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
SÖDERHAMN |
1:12.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
BORLÄNGE |
1:13.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
1:09.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
UPSALA S |
1:06.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:05.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
GÄVLE SS |
1:02.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Carl Hansson |
2003 |
GÄVLE SS |
1:03.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
1:05.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Max Antonsson |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:08.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 09:03:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|