2021-10-18   03:01:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP1 2019-2020, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
1 200m Frisim Damer
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 55 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 2:27.73
2 109 Ella Bäcker Grums Simsällskap 2007 AH1607 50m 2:39.31 EFT
3 79 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 2:47.75
4 88 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 50m 3:07.58
5 12 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m 3:09.01
6 Eskilstuna Simklubb 25m 3:11.17
14 Agnes Gustafsson 2007 AV1807
7 Örebro Simallians 50m 3:15.51
85 Josefine Forsström 2007 AN2407
8 Örebro Simallians 25m 3:27.18
90 Amanda Fröding 2007 AV0607
9 Örebro Simallians 50m 3:38.49 EFT
106 Ellen Lindskog 2007 AT6407
10 Örebro Simallians 50m 3:49.10 EFT
117 Emilie Lem 2007 AV3607
11 Grums Simsällskap 25m
20 Ellen Aronsson 2007 AU0207
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 35 Mia Larsson Karlskoga Simförening 2006 AT0206 25m 2:25.38
2 13 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 2:25.45
3 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 2:36.19
4 46 Sara Sjölander Karlstads Simsällskap 2006 AE0406 25m 2:38.70
5 15 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m 2:40.25
6 33 Ida Pettersson Karlskoga Simförening 2006 AO7806 25m 2:50.79
7 53 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m 2:54.30
8 100 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 50m 2:57.22
9 86 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 50m 2:57.23
10 89 Ida Sjöström Örebro Simallians 2006 BG3406 50m 3:39.70
11 114 Rania Rashiid Karlskoga Simförening 2006 AX0206 25m EFT
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 17 Anna Busacca Hjärtquist Grums Simsällskap 2005 AH4605 25m 2:16.18
2 11 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 2:19.37
3 66 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 2:19.66
4 18 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 2:19.91
5 56 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 50m 2:22.76
6 50 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 2:25.66
7 8 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 25m 2:26.29
8 7 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 2:35.93
9 5 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 2:36.85
10 71 Wilma Åberg Örebro Simallians 2005 AB4605 50m 2:44.49
11 75 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 50m 2:54.08
12 16 Alicia Andersson Eskilstuna Simklubb 2005 BX2005 25m
13 39 Mari Sletvold-Walby Karlskoga Simförening 2005 BU2805 25m
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 44 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 25m 2:21.13
2004 AV9804
2 111 Maja Nyberg Karlskoga Simförening 25m 2:23.07 EFT
2004 BM9804
3 41 Erica Segerström Karlstads Simsällskap 25m 2:29.88
2004 AR9804
4 69 Julia Blennrot Säffle Simsällskap 2004 BT4604 50m 2:39.85
5 77 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 50m 2:49.96
6 104 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m 3:03.48
7 81 Linnea Eriksson Örebro Simallians 2004 BT1204 50m 4:10.17
8 116 My Semstrand Nora Simsällskap 2004 BI0204 25m EFT
9 84 Tove Oskarsson Örebro Simallians 2004 BU4604 25m
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 76 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 25m 2:28.68
2003 BQ8203
2 70 Jennifer Titus Örebro Simallians 25m 2:32.09
2002 AG5402
2019-10-12 09:02:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
2 100m Fjärilsim Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 1:16.65
2 101 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 1:22.44
3 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 1:36.35
4 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 50m 1:51.77
5 59 Aron Widström Karlstads Simsällskap 2007 AK9907 25m
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 97 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 1:10.70
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 74 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 1:11.10
2 48 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 25m 1:17.15
3 31 Linus Åkesson Karlskoga Simförening 2005 AK1105 25m 1:21.52
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 25m 1:18.51
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 22 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 1:05.25
2 24 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 1:10.72
3 47 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 1:15.32
2019-10-12 09:02:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
3 100m Bröstsim Damer
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 55 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 1:23.53
2 79 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 1:32.87
3 9 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m 1:33.27
4 109 Ella Bäcker Grums Simsällskap 2007 AH1607 25m 1:34.37 EFT
5 88 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 25m 1:36.32
6 Örebro Simallians 25m 1:39.82 EFT
117 Emilie Lem 2007 AV3607
7 Grums Simsällskap 50m 1:46.30
20 Ellen Aronsson 2007 AU0207
8 Örebro Simallians 25m 1:47.67
90 Amanda Fröding 2007 AV0607
9 Eskilstuna Simklubb 25m 1:51.08
14 Agnes Gustafsson 2007 AV1807
10 Örebro Simallians 50m 1:57.64
85 Josefine Forsström 2007 AN2407
11 Örebro Simallians 50m 2:01.58 EFT
106 Ellen Lindskog 2007 AT6407
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 13 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 1:23.51
2 46 Sara Sjölander Karlstads Simsällskap 2006 AE0406 25m 1:23.94
3 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 1:29.22
4 114 Rania Rashiid Karlskoga Simförening 2006 AX0206 25m 1:30.34 EFT
5 100 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 25m 1:32.43
6 15 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m 1:34.82
7 54 Boglarka Biro Karlstads Simsällskap 2006 AO9806 25m 1:37.73
8 86 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 1:43.65
9 36 Alva Krona Karlskoga Simförening 2006 BI1206 25m 1:45.40
10 112 Ester Josbo Karlskoga Simförening 2006 AO2806 25m 1:50.79 EFT
11 1 Felicia Spjut Arvika Simsällskap 2006 BN4406 25m 2:12.14
12 89 Ida Sjöström Örebro Simallians 2006 BG3406 25m
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 3 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 25m 1:14.98
2 78 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 25m 1:15.55
3 27 Isabelle Johansson Karlskoga Simförening 2005 AM0405 25m 1:15.96
4 42 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 1:17.20
5 72 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 1:17.23
6 10 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 1:18.35
7 11 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 1:23.16
8 18 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 1:23.67
9 65 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 25m 1:23.87
10 5 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 1:25.12
11 75 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 25m 1:25.70
12 67 Amanda Orban Säffle Simsällskap 2005 AH9205 25m 1:27.67
13 7 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 1:37.21
14 16 Alicia Andersson Eskilstuna Simklubb 2005 BX2005 25m 1:50.57
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 41 Erica Segerström Karlstads Simsällskap 25m 1:23.92
2004 AR9804
2 104 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 25m 1:29.83
3 77 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 1:30.03
4 84 Tove Oskarsson Örebro Simallians 2004 BU4604 25m 1:49.24
5 81 Linnea Eriksson Örebro Simallians 2004 BT1204 25m 1:57.07
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 76 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 25m 1:19.55
2003 BQ8203
2 70 Jennifer Titus Örebro Simallians 25m 1:20.55
2002 AG5402
3 21 Agnes Rydh-Dufva Karlskoga Simförening 25m 1:26.31
2002 AM9202
2019-10-12 09:02:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
4 200m Bröstsim Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 50m 3:06.40
2 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 3:49.56
3 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m
4 59 Aron Widström Karlstads Simsällskap 2007 AK9907 25m
5 91 Folke Calais Örebro Simallians 2007 AT5707 25m
6 Hallsberg Kumla Simklubb 25m EFT
118 Eldin Sakambet 2007 AR5307
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 110 Elias  Jansson Karlskoga Simförening 2006 AC3706 50m 3:04.74 EFT
2 19 Casper Larsson Grums Simsällskap 2006 AG7906 25m 3:21.16
3 6 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 50m 3:21.97
4 58 Erik Bjurenhed Karlstads Simsällskap 2006 AI2506 50m 3:44.91
5 38 Mio Gullbrand Karlskoga Simförening 2006 AT4506 25m
6 2 Melwin Pihlgren Arvika Simsällskap 2006 AV2106 25m
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 50m 3:00.71
2 30 Lukas Franz Karlskoga Simförening 2005 AJ5905 25m 3:01.01
3 105 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 3:12.30
4 64 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 3:14.53
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 60 Mårten Emilsson Nora Simsällskap 2004 AX1904 25m 3:01.33
2 87 Rasmus Falk Örebro Simallians 2004 AW3704 25m 3:07.06
3 80 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 25m 3:08.07
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 28 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 25m 2:48.49
2 32 Gabriel Raicu Karlskoga Simförening 2003 AW8103 25m 3:00.75
2019-10-12 09:02:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
5 400m Medley Damer
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m
2 9 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 6:30.20
2 53 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 72 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 5:29.87
2 42 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 5:50.63
3 78 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 50m 6:03.97
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 108 Amanda Blom Grums Simsällskap 2004 BF9804 25m 6:29.61 EFT
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
2019-10-12 09:02:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
6 1500m Frisim Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 21:16.89
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 48 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 50m 19:53.54
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 68 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 25m 17:59.41
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 47 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 19:07.97
2019-10-12 09:02:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
7 800m Frisim Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 101 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 29 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 50m 10:54.23
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 9:35.24
2 74 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 10:27.63
3 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 11:27.65
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 73 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 25m 11:11.89
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
2019-10-12 09:03:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
8 200m Fjärilsim Damer
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 85 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 25m 3:51.52
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 72 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 2:44.76
2 50 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 2:50.72
3 42 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 3:00.91
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 70 Jennifer Titus Örebro Simallians 2002 AG5402 25m 2:58.01
2019-10-12 09:03:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
9 200m Medley Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 2:37.69
2 101 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 3:00.37
3 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 3:07.51
4 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m 3:37.83
5 118 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 2007 AR5307 25m EFT
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 97 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 2:34.51
2 6 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 3:03.32
3 2 Melwin Pihlgren Arvika Simsällskap 2006 AV2106 25m EFT
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 2:31.62
2 74 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 2:37.49
3 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 2:47.96
4 105 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 3:07.83
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 43 Lazar Jovancic Karlstads Simsällskap 2004 AK2104 25m 2:44.59
2 73 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 50m 2:49.34
3 80 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 25m 2:51.42
4 87 Rasmus Falk Örebro Simallians 2004 AW3704 25m 3:09.29
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 28 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 25m 2:29.33
2 22 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 2:31.55
3 24 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 2:37.90
4 47 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 2:38.04
5 32 Gabriel Raicu Karlskoga Simförening 2003 AW8103 25m 2:59.89
2019-10-12 09:39:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
10 400m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 17 Anna Busacca Hjärtquist Grums Simsällskap 2005 AH4605 25m 4:54.28
2 11 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 4:56.30
3 66 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 4:59.26
4 50 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 5:02.54
5 42 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 5:04.62
6 78 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 25m 5:07.60
7 13 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 5:08.91
8 55 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 5:10.74
9 27 Isabelle Johansson Karlskoga Simförening 2005 AM0405 50m 5:12.67
10 44 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 5:13.31
11 41 Erica Segerström Karlstads Simsällskap 2004 AR9804 25m 5:15.82
12 111 Maja Nyberg Karlskoga Simförening 2004 BM9804 25m 5:17.46 EFT
13 7 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 5:20.55
14 5 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 5:34.26
15 8 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 5:36.22
16 77 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 5:37.08
17 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 5:42.27
18 108 Amanda Blom Grums Simsällskap 2004 BF9804 25m 5:55.10 EFT
19 75 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 25m 6:00.78
20 53 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m 6:02.72
21 79 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 6:11.51
22 15 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m 6:11.64
23 100 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 25m 6:14.46
24 86 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 6:16.97
25 106 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 25m 7:44.41 EFT
26 104 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 25m
27 90 Amanda Fröding Örebro Simallians 2007 AV0607 25m
28 88 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 25m
29 20 Ellen Aronsson Grums Simsällskap 2007 AU0207 25m
30 12 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m
2019-10-12 09:03:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
11 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 48 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 25m 1:11.59
2 73 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 25m 1:13.12
3 30 Lukas Franz Karlskoga Simförening 2005 AJ5905 25m 1:13.96
4 74 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 1:14.52
5 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 1:16.43
6 87 Rasmus Falk Örebro Simallians 2004 AW3704 25m 1:16.47
7 31 Linus Åkesson Karlskoga Simförening 2005 AK1105 50m 1:18.54
8 80 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 50m 1:19.71
9 32 Gabriel Raicu Karlskoga Simförening 2003 AW8103 25m 1:22.77
10 105 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 1:26.31
11 38 Mio Gullbrand Karlskoga Simförening 2006 AT4506 25m 1:28.72
12 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 1:28.81
13 58 Erik Bjurenhed Karlstads Simsällskap 2006 AI2506 25m 1:29.37
14 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m 1:39.49
15 118 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 2007 AR5307 25m 1:45.47 EFT
16 19 Casper Larsson Grums Simsällskap 2006 AG7906 25m 1:47.32
17 91 Folke Calais Örebro Simallians 2007 AT5707 25m 2:01.92
2019-10-12 09:03:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
12 200m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 72 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 2:33.67
2 4 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 2:35.12
3 44 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 2:37.62
4 65 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 50m 2:39.41
5 46 Sara Sjölander Karlstads Simsällskap 2006 AE0406 25m 2:48.52
6 67 Amanda Orban Säffle Simsällskap 2005 AH9205 50m 2:49.92
7 35 Mia Larsson Karlskoga Simförening 2006 AT0206 25m 2:50.92
8 77 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 2:51.91
9 8 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 25m 2:52.30
10 78 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 50m 2:53.42
11 71 Wilma Åberg Örebro Simallians 2005 AB4605 25m 2:58.46
12 26 Alice Bergström Karlskoga Simförening 2004 AS5404 25m 3:01.58
13 86 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 3:01.97
14 69 Julia Blennrot Säffle Simsällskap 2004 BT4604 25m 3:03.33
15 75 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 25m 3:05.45
16 5 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 3:08.82
17 108 Amanda Blom Grums Simsällskap 2004 BF9804 50m 3:12.41 EFT
18 34 Linneá Therus Karlskoga Simförening 2005 BC1805 50m 3:17.62
19 88 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 25m 3:23.49
20 104 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m 3:23.55
21 53 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m 3:27.59
22 85 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 25m 3:35.04
23 90 Amanda Fröding Örebro Simallians 2007 AV0607 25m
24 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m
25 106 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 25m EFT
26 14 Agnes Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2007 AV1807 25m
27 89 Ida Sjöström Örebro Simallians 2006 BG3406 25m
28 9 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m
29 117 Emilie Lem Örebro Simallians 2007 AV3607 25m EFT
2019-10-12 09:03:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
13 100m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 59.24
2 22 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 1:00.70
3 68 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 25m 1:00.75
4 73 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 25m 1:01.00
5 47 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 1:01.03
6 28 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 25m 1:01.19
7 110 Elias  Jansson Karlskoga Simförening 2006 AC3706 25m 1:01.83 EFT
8 24 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 1:02.76
9 97 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 1:02.96
10 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 1:04.16
11 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 1:04.45
12 107 Edvin Axelsson Grums Simsällskap 2004 AD5704 25m 1:04.58 EFT
13 48 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 25m 1:04.79
14 60 Mårten Emilsson Nora Simsällskap 2004 AX1904 25m 1:05.86
15 43 Lazar Jovancic Karlstads Simsällskap 2004 AK2104 25m 1:06.12
16 31 Linus Åkesson Karlskoga Simförening 2005 AK1105 50m 1:08.04
17 29 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 25m 1:08.59
18 105 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 1:12.00
19 101 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 1:12.59
20 58 Erik Bjurenhed Karlstads Simsällskap 2006 AI2506 25m 1:14.09
21 19 Casper Larsson Grums Simsällskap 2006 AG7906 25m 1:17.09
22 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 1:17.48
23 6 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 1:18.59
24 38 Mio Gullbrand Karlskoga Simförening 2006 AT4506 50m 1:21.76
25 118 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 2007 AR5307 25m 1:24.85 EFT
26 2 Melwin Pihlgren Arvika Simsällskap 2006 AV2106 50m 1:24.89
27 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m 1:29.37
28 91 Folke Calais Örebro Simallians 2007 AT5707 25m 1:54.21
29 115 Lukas Stein Karlskoga Simförening 2005 AZ1105 25m EFT
2019-10-12 09:03:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
14 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 2:07.25
2 68 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 25m 2:13.60
3 22 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 2:15.12
4 48 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 25m 2:16.26
5 97 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 2:17.96
6 47 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 2:18.02
7 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 2:18.39
8 74 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 2:23.63
9 73 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 50m 2:24.55
10 43 Lazar Jovancic Karlstads Simsällskap 2004 AK2104 25m 2:25.01
11 29 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 25m 2:27.97
12 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 2:30.06
13 31 Linus Åkesson Karlskoga Simförening 2005 AK1105 25m 2:36.15
14 80 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 50m 2:36.71
15 32 Gabriel Raicu Karlskoga Simförening 2003 AW8103 25m 2:38.20
16 58 Erik Bjurenhed Karlstads Simsällskap 2006 AI2506 25m 2:40.02
17 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 2:54.91
18 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m 3:07.45
19 2 Melwin Pihlgren Arvika Simsällskap 2006 AV2106 25m
20 91 Folke Calais Örebro Simallians 2007 AT5707 25m
2019-10-12 09:03:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
15 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 72 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 1:11.12
2 70 Jennifer Titus Örebro Simallians 2002 AG5402 25m 1:12.98
3 18 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 1:14.80
4 11 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 1:15.28
5 50 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 1:15.74
6 35 Mia Larsson Karlskoga Simförening 2006 AT0206 25m 1:15.78
7 25 Nathalie Johansson Karlskoga Simförening 2006 AB2606 50m 1:16.57
8 41 Erica Segerström Karlstads Simsällskap 2004 AR9804 25m 1:17.09
9 55 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 1:21.25
10 65 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 25m 1:21.26
11 8 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 25m 1:21.40
12 7 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 1:22.57
13 44 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 1:23.33
14 94 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 50m 1:24.59
15 108 Amanda Blom Grums Simsällskap 2004 BF9804 25m 1:24.95 EFT
16 95 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ2805 25m 1:25.36
17 51 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 1:26.63
18 34 Linneá Therus Karlskoga Simförening 2005 BC1805 25m 1:28.20
19 53 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m 1:30.57
20 86 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 1:32.78
21 79 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 1:34.06
22 15 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m 1:38.79
23 85 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 25m 1:43.62
24 12 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m 1:44.96
25 100 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 25m 1:45.36
26 106 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 25m 1:56.20 EFT
27 14 Agnes Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2007 AV1807 25m
28 1 Felicia Spjut Arvika Simsällskap 2006 BN4406 25m
29 114 Rania Rashiid Karlskoga Simförening 2006 AX0206 25m EFT
2019-10-12 09:03:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
16 100m Bröstsim Herrar
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 1:22.82
2 52 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 1:34.93
3 101 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 1:35.13
4 57 Johan Pellfolk Karlstads Simsällskap 2007 AC3507 25m 1:49.97
5 91 Folke Calais Örebro Simallians 2007 AT5707 25m
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 110 Elias  Jansson Karlskoga Simförening 2006 AC3706 25m 1:20.54 EFT
2 19 Casper Larsson Grums Simsällskap 2006 AG7906 25m 1:29.81
3 6 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 1:30.73
4 58 Erik Bjurenhed Karlstads Simsällskap 2006 AI2506 25m 1:37.22
5 38 Mio Gullbrand Karlskoga Simförening 2006 AT4506 25m 1:44.53
6 2 Melwin Pihlgren Arvika Simsällskap 2006 AV2106 50m 2:06.76
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 30 Lukas Franz Karlskoga Simförening 2005 AJ5905 50m 1:19.68
2 83 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 1:20.15