Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:33.62 |
94 |
2 |
Olivia Barfoed |
2007 |
0762AL |
LYNGBY |
|
25m |
3:24.50 |
215 |
3 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
50m |
3:06.01 |
263 |
4 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:10.39 |
266 |
5 |
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:26.78 |
132 |
6 |
Rosamarie Grevelund |
2007 |
0784AR |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:13.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:04.52 |
273 |
2 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
3:01.24 |
68 |
3 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:55.39 |
188 |
4 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
2:58.92 |
41 |
5 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:02.46 |
73 |
6 |
Laura Weng Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:04.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 SLANGE |
|
50m |
2:53.63 |
207 |
2 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:51.69 |
72 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:51.37 |
3 |
4 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6JYLLINGE |
|
25m |
2:51.42 |
184 |
5 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:52.87 |
117 |
6 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:54.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:48.28 |
205 |
2 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:47.80 |
69 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:46.89 |
6 |
4 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
2:47.02 |
236 |
5 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:48.09 |
4 |
6 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
2:48.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:44.39 |
201 |
2 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:43.89 |
28 |
3 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
A6 SLANGE |
|
25m |
2:40.99 |
204 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:42.70 |
277 |
5 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
2:44.27 |
80 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:45.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:39.83 |
61 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.41 |
145 |
3 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.95 |
237 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:37.87 |
59 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:39.53 |
219 |
6 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:40.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:36.10 |
164 |
2 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.87 |
70 |
3 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.22 |
156 |
4 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.65 |
163 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.96 |
86 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
A6JYLLINGE |
|
25m |
2:32.83 |
88 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:31.55 |
71 |
3 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:30.21 |
245 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.76 |
275 |
5 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
25m |
2:32.51 |
66 |
6 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:33.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:27.23 |
146 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:23.89 |
100 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:20.91 |
160 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.44 |
157 |
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.77 |
226 |
6 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:29.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|