2022-09-25   18:59:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Seedede heat Lb 16
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 november 2019         
 
 
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 11:25 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
716  Bret Natala Tmasdttir  2004  0442BE  HVIDOVRE    25m   
758  Frida Christensen  2005  0532AN  SHS-STEVNS    25m  3:50.71 
636  Nanna Toft  2007  0758AR  NSTVED    25m  4:06.20 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
631  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NSTVED    25m  3:34.27 
666  Anna Hyer  2007  0708AI  KGE    25m  3:31.81 
866  Regitze Wojtaszewski  2007  0734AN  VAT CPH-MK    25m  3:20.80 
648  Amalie Mnster Birk  2007  0796AI  KGE    25m  3:24.56 
601  Silke Krakau Tnnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    25m  3:33.90 
545  Oddv Sedea D. Nattestad  2006    Havnar    25m  3:39.14 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
535  Birita Vesturtn  2007    Fuglafjar    25m  3:14.22 
632  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NSTVED    25m  3:11.70 
507  Beatrice Andersson  2005  BB3205  SK LAXEN    25m  3:09.47 
652  Rebekka Roed  2007  0732AA  KGE    25m  3:09.89 
653  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KGE    25m  3:12.10 
675  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KGE    25m  3:16.03 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
855  Laura Kristensen  2004  0424AW  VAT CPH-MK    25m  3:07.32 
565  Sofa Toftegaard  2006    gir    25m  3:06.78 
734  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GREVE    25m  3:06.57 
599  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  SLAGELSE    25m  3:06.68 
892  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  3:07.12 
600  Astamaja Rought  2006  0682AJ  SLAGELSE    25m  3:09.25 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
718  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    25m  3:05.19 
641  Andrea Nhr Petersen  2006  0686AB  KGE    25m  3:04.78 
829  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m  3:03.85 
597  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  3:04.32 
674  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  KGE    25m  3:04.82 
735  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  3:06.44 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KGE    25m  3:01.03 
849  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  3:00.27 
500  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    25m  2:55.88 
576  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRD    25m  2:56.93 
595  Elida Thornsen  2005  0528AA  SLAGELSE    25m  3:00.60 
733  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m  3:02.70 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Katrine Duus  2003  0318AR  NSTVED    25m  2:54.35 
488  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  2:46.42 
807  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:45.29 
486  Nelly Antlv  2002  AB3202  SK LAXEN    25m  2:45.68 
492  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  2:48.58 
846  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  2:54.77 

 
Heat 8 (9) (13 - 14 r) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
832  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  2:57.49 
572  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRD    25m  2:55.33 
570  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRD    25m  2:50.56 
573  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRD    25m  2:51.78 
732  Sarah Ankjr Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  2:55.34 
836  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  2:59.14 

 
Heat 9 (9) (15 - 99 r) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
661  Line Nhr Petersen  2003  0378AI  KGE    25m  2:42.97 
663  Melanie Degner  2000  0098AC  KGE    25m  2:34.41 
1131  Anna Wermuth  1996  9658AM  HOVEDSTAD    25m  2:23.75 
810  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  2:34.39 
616  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NSTVED    25m  2:40.18 
844  Sofie Bruun Hvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  2:44.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner