2021-11-29   18:28:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Seedede heat Lb 24
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 november 2019         
 
 
 
Lb 24, 50m Rygsvmning Herrer  Indledende (9) 
16 - 99 r: Mathias Rysgaard (1998) 27.44 2014-11-23 
14 - 15 r: Mathias Rysgaard (1998) 27.44 2015-11-29 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
899  Thor Hoffgaard  2006  0653AL  VORDINGB    25m  50.30 
887  William Larsen  2006  0611AO  VORDINGB    25m  45.04 
900  Frederik Miland  2005  0553AQ  VORDINGB    25m  43.37 
625  Emil Hass  2006  0677AL  NSTVED    25m  44.58 
784  Alexander Nielsen  2006  0697AD  TRITON B    25m  47.38 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Jnathan L. Srensen  2006    SUUROYAR    25m  42.55 
837  Jonathan Rasmussen  2006  0617AD  VI39    25m  41.38 
859  August Winkel Ravn  2006  0643AR  VAT CPH-MK    25m  40.64 
736  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m  40.93 
1119  Hanus Lydersen  2006    gir    25m  42.35 
540  ki Eliasen  2006    Havnar    25m  42.69 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
550  Ari Rasmussen Weihe  2005    Havnar    25m  40.15 
542  Andreas Winther Klit  2005    Havnar    25m  39.41 
543  Fri Dam Lindberg  2003    Havnar    25m  39.26 
549  Jni Janusarson Strm  2006    Havnar    25m  39.32 
860  Sebastian Nymark-Jessen  2006  0687AN  VAT CPH-MK    25m  40.10 
555  Teitur Winther  2005    SUUROYAR    25m  40.48 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KGE    25m  38.02 
697  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHJ    25m  37.65 
828  Oliver Holst Bgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  37.11 
538  Isak Brisenfeldt  2006    Havnar    25m  37.31 
553  Bjarti Ludvig  2006    SUUROYAR    25m  38.01 
709  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    25m  38.65 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
546  Na Nnklett  2006    Havnar    25m  36.44 
547  Villiam Marius Samuelsen  2005    Havnar    25m  36.12 
728  Mathias Olsen  2005  0521AF  GREVE    25m  35.59 
838  Frederik Vestergaard  2006  0675AK  VI39    25m  35.69 
519  Elias Chawki  2006  AU2306  SK LAXEN    25m  36.31 
534  Smal Torkilsson  2006    Fuglafjar    25m  36.78 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
824  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  35.10 
702  Lukas Holger Pihl Holst  2004  0443AS  HVIDOVRE    25m  34.72 
589  Christian Se Jepsen  2005  0553AF  SLAGELSE    25m  34.00 
851  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  34.51 
552  Andreas Debess  2006    SUUROYAR    25m  35.08 
676  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KGE    25m  35.31 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
852  Carlos Halawi  2006  0697AR  VAT CPH-MK    25m  32.95 
608  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NSTVED    25m  31.28 
833  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  29.33 
491  Alexander Mcadam  2004  AE7504  SK LAXEN    25m  30.12 
712  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    25m  32.32 
850  Louie Hermansen  2004  0419AE  VAT CPH-MK    25m  33.63 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
563  Trlvur S. Brestisson  2003    gir    25m  32.61 
493  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    25m  31.26 
655  Mert Kaya  2001  0193AF  KGE    25m  28.59 
823  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  29.71 
640  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KGE    25m  31.73 
516  Georgie Reljanovic  2006  AN6506  SK LAXEN    25m  33.30 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
888  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  32.38 
727  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  30.58 
582  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRD    25m  27.92 
806  William Studsgaard  2004  0433AK  TRITON B    25m  29.53 
790  Frederik Taubert Lgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  31.37 
740  Mikkel Jrgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  33.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner