2021-11-28   04:33:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Seedede heat Lb 32
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 november 2019         
 
 
 
Lb 32, 100m Brystsvmning Herrer  Indledende (10) 
16 - 99 r: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 
14 - 15 r: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
540  ki Eliasen  2006    Havnar    25m  2:08.00 
899  Thor Hoffgaard  2006  0653AL  VORDINGB    25m  1:46.58 
1119  Hanus Lydersen  2006    gir    25m  1:56.90 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
784  Alexander Nielsen  2006  0697AD  TRITON B    25m  1:38.57 
625  Emil Hass  2006  0677AL  NSTVED    25m  1:36.95 
550  Ari Rasmussen Weihe  2005    Havnar    25m  1:37.51 
676  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KGE    25m  1:42.78 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Rasmus Bnse  2006  0669AG  SLAGELSE    25m  1:34.47 
539  Markus Brarson Dahl  2005    Havnar    25m  1:33.71 
541  Dvid Gislason  2005    Havnar    25m  1:32.08 
859  August Winkel Ravn  2006  0643AR  VAT CPH-MK    25m  1:33.56 
549  Jni Janusarson Strm  2006    Havnar    25m  1:34.13 
629  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NSTVED    25m  1:34.78 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  1:31.06 
619  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NSTVED    25m  1:29.29 
552  Andreas Debess  2006    SUUROYAR    25m  1:28.21 
654  Lucas Mller Larsen  2005  0523AQ  KGE    25m  1:29.21 
562  Heini M. Askham  2006    gir    25m  1:30.47 
593  Victor Kristiansen  2006  0661AP  SLAGELSE    25m  1:31.58 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
513  Edvin Viktorsson  2006  AN4306  SK LAXEN    25m  1:26.04 
543  Fri Dam Lindberg  2003    Havnar    25m  1:25.09 
498  Erik Hakopian  2004  AN2704  SK LAXEN    25m  1:22.23 
650  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KGE    25m  1:23.94 
591  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:25.74 
518  Marcus Kvarnhll  2006  AS7306  SK LAXEN    25m  1:27.14 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
706  Asbjrn Nybroe  2006  0683AC  HVIDOVRE    25m  1:21.99 
885  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  1:20.04 
668  Oliver Schultz  2004  0425AE  KGE    25m  1:19.80 
589  Christian Se Jepsen  2005  0553AF  SLAGELSE    25m  1:19.88 
777  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m  1:21.49 
542  Andreas Winther Klit  2005    Havnar    25m  1:22.05 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Bence Barnabs Mrkus  2005  AM5105  SK LAXEN    25m  1:19.31 
497  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:17.83 
887  William Larsen  2006  0611AO  VORDINGB    25m  1:17.56 
669  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KGE    25m  1:17.67 
728  Mathias Olsen  2005  0521AF  GREVE    25m  1:18.68 
640  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KGE    25m  1:19.62 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Max Ackermann  1995  AN8195  SK LAXEN    25m  1:16.89 
823  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  1:11.56 
647  Andreas L. Damgrd  2000  0099AG  KGE    25m  1:07.41 
611  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NSTVED    25m  1:11.20 
886  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  1:15.60 
923  Rasmus Pedersen  2000  0057AB  SHS-STEVNS    25m  1:17.41 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
615  Malthe Foged  2005  0587AF  NSTVED    25m  1:16.60 
833  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  1:11.41 
485  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    25m  1:07.21 
747  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:10.75 
581  Benjamin Koch Andersen  2004  0425AQ  SOLRD    25m  1:14.23 
588  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  SLAGELSE    25m  1:17.39 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
786  Mathias Toft Nrskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:15.83 
746  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:11.33 
613  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NSTVED    25m  1:03.65 
655  Mert Kaya  2001  0193AF  KGE    25m  1:10.19 
580  Mads Mrkhj Hartington  2006  0645AA  SOLRD    25m  1:13.55 
695  Marius Mains  2005  0551AF  ISHJ    25m  1:17.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner