2021-12-04   08:44:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Åkeshov invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 14dec

Document
Heatlista
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar
Final 1 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:27
Anm tid
Start ca:
1 25m
206 2 Oskar Hägglund 1999 SÖDERTÖRN 1:18.72 25m
286 3 Lukas Engström 2005 SS04 1:15.19 25m
40 4 Simon Söderberg 2006 JÄRFÄLLA S 1:18.36 25m
192 5 Hugo Patrikson 2006 SKK 1:25.91 50m
6 25m
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:29
13 1 Eric Åhlén 2006 ESKILSTUNA 1:14.16 25m
39 2 Elijas Eriksson 2005 JÄRFÄLLA S 1:10.51 25m
183 3 David Berggren 2005 SKK 1:09.70 25m
43 4 Bilal Mustefa 2004 JÄRFÄLLA S 1:10.26 25m
36 5 Anton Lind 2006 JÄRFÄLLA S 1:13.86 25m
58 6 Maxim Jelagin 2005 LIDINGÖ SK 1:14.72 25m
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
177 1 Oscar Flores 2005 SKK 1:08.83 25m
74 2 Nicolas Jernberg 2001 SK NEPTUN 1:06.70 25m
145 3 Nils Backlund 2002 SPÅRVÄGEN 1:03.72 25m
69 4 Malte Norberg 2003 SK NEPTUN 1:06.66 25m
263 5 Marcus Larsson 2003 SS04 1:08.37 25m
4 6 Marcus Hedlund 2002 BOTK-RÖNN 1:09.24 25m
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar Final 17 och äldre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:33
251 1 Philip Bentzer 2001 SS04 1:02.43 25m
255 2 Leo Jakobsson 2002 SS04 1:01.02 25m
130 3 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 57.61 25m
253 4 Kalle Voigt 2001 SS04 59.16 25m
168 5 Gabriel Henkel 2001 SKK 1:02.38 25m
306 6 Noah Stenström 2000 LIDINGÖ SK 1:03.48 25m
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar Final 13-16 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:34
24 1 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 1:05.74 25m
230 2 Erik Bergman 2004 VÄSBY SS 1:05.26 25m
267 3 Oskar Fridsell 2003 SS04 1:01.18 25m
132 4 Jannis Siotis 2003 SPÅRVÄGEN 1:05.00 25m
12 5 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 1:05.65 25m
84 6 Malte Haargaard 2003 SK NEPTUN 1:06.60 50m
2019-12-14 08:50:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner