Program för Åkeshov invitational
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1,Lördag 14dec
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Oskar Hägglund |
1999 |
SÖDERTÖRN |
1:18.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Lukas Engström |
2005 |
SS04 |
1:15.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:18.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
5 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
SKK |
1:25.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:14.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:10.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
David Berggren |
2005 |
SKK |
1:09.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:10.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Anton Lind |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:14.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Oscar Flores |
2005 |
SKK |
1:08.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
SK NEPTUN |
1:06.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:03.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Malte Norberg |
2003 |
SK NEPTUN |
1:06.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
5 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
1:08.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:09.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 17 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
1 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
1:02.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
1:01.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
57.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
59.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
SKK |
1:02.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
6 |
|
Noah Stenström |
2000 |
LIDINGÖ SK |
1:03.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 13-16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:05.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Erik Bergman |
2004 |
VÄSBY SS |
1:05.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
1:01.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:05.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:05.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
6 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
SK NEPTUN |
1:06.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 08:50:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|