Program för Åkeshov invitational
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2,Lördag 14dec
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Lucas Yousef |
2004 |
BOTK-RÖNN |
53.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
41.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
4 |
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
45.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
37.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
36.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Isak Monka |
2003 |
SK NEPTUN |
35.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
4 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
SS04 |
35.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
SKK |
36.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
34.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
33.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
32.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
4 |
|
Lars Hennert |
1961 |
SS04 |
32.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
33.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
SK NEPTUN |
35.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar |
Final 17 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
30.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
SÖDERTÖRN |
30.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
3 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
30.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
SKK |
30.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
30.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
31.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar |
Final 13-16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
SK NEPTUN |
32.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
31.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
3 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
30.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
31.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
32.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
34.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 15:49:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|