2021-11-28   10:43:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag insim 7:30, start 9:00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Bröstsim Damer
Försök 1 (11)
Sponsor: Speedo
Öppen 32.33 Julia Månsson Örebro AS (SWE) 2018-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:12
1
84 2 Julia Jonsson 2004 FALKÖPING 43.09
287 3 Agnes Gustafsson 2002 MASS 43.06
417 4 Matilda Hallman 2003 SK 1970 42.98
328 5 Alva  Sonberger 2005 MASS 43.00
324 6 Melis Suleyman 2005 MASS 43.07
7
8
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:13
245 1 Clara Axelsson 2005 KUNGÄLV 42.43
613 2 Hannah Fritz 2003 SK LAXEN 42.22
400 3 Tova Axelsson 2007 S02 42.11
399 4 Saga Sillerström 2006 S02 41.75
449 5 Emma Jobe 2003 TROLLHÄTTA 42.05
378 6 Lovisa Fast 2006 S 71 42.20
262 7 Emma Maric 2007 LANDSKRONA 42.32
418 8 Agnes Hörder 2007 SK 1970 42.55
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:14
303 1 Elina Wang 2004 MASS 41.16
259 2 Maja Jensen 2006 LANDSKRONA 41.00
85 3 Josefine Stensson 2003 FALKÖPING 40.93
252 4 Tova Siversson 2005 LANDSKRONA 40.70
295 5 Elsa Stenfeldt 2004 MASS 40.82
326 6 Laura  Perisic 2005 MASS 40.99
82 7 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 41.02
338 8 Gilma Janesjö 2007 MASS 41.53
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:16
200 1 Sigrid Hildebrand 2006 KUNGSBACKA 40.52
49 2 Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG 40.39
203 3 Klara Blomberg 2005 KUNGSBACKA 40.31
161 4 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 40.27
257 5 Amanda Blomkvist 2007 LANDSKRONA 40.29
359 6 Sofia Hake 2003 POSEIDON 40.32
463 7 Nikki Berggren 2005 VARBERG 40.44
412 8 Clara Sandberg 2004 SK 1970 40.65
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:17
370 1 Michaela Ruzic 2003 S 71 40.22
369 2 Alexandra Petersen 2003 S 71 40.01
336 3 Lovisa Stokke Eriksson 2006 MASS 39.66
468 4 Emmi Engström 2005 VARBERG 39.35
375 5 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 39.55
288 6 Tuva Gustavsson 2004 MASS 39.92
17 7 Linn Thid 2003 ELFSBORG 40.21
180 8 Tina Hopmark 2002 KUNGSBACKA 40.26
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:18
118 1 Matilda Nilsson 2004 JÖNKÖPING 39.22
579 2 Hedda Mørne-Thomassen 2004 Bærum 39.18
508 3 Matilda Torén 2001 UDDEVALLA 38.88
552 4 Vibeke Røseid 2003 Ullensaker 38.82
467 5 Tilda Hilbert 2004 VARBERG 38.84
53 6 Nirvana Cavka 2004 ELFSBORG 39.04
32 7 Alva Emardson 2001 ELFSBORG 39.19
376 8 Veronika Ruzic 2006 S 71 39.27
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:19
Anm tid
Start ca:
59 1 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 ELFSBORG 38.62
185 2 Izabella Svensson 2003 KUNGSBACKA 38.39
240 3 Lina Gustafsson 2003 KUNGÄLV 38.30
545 4 Nora Handegaard 2006 Ullensaker 38.16
39 5 Elsa Berge Kleber 2004 ELFSBORG 38.26
456 6 Matilda Bengtsson 2002 VARBERG 38.36
27 7 Emilia Esborn 2003 ELFSBORG 38.49
534 8 Filippa Höglund 2005 UDDEVALLA 38.64
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:20
516 1 Matilda Östblom 2004 UDDEVALLA 38.01
549 2 Stina Amalia M. Kletvang 2005 Ullensaker 37.41
95 3 Sara Hopmark 2004 GÖTEBORG 37.28
12 4 Nelly Askengren Stråhle 2003 ELFSBORG 37.19
518 5 Evelina Wester 2004 UDDEVALLA 37.24
392 6 Klara Sillerström 2003 S02 37.35
26 7 Hannah Lilja 2004 ELFSBORG 37.64
397 8 Miray Beybutov 2005 S02 38.11
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
511 1 Daniella Alström 2003 UDDEVALLA 36.75
45 2 Sally Olsson 2005 ELFSBORG 35.56
15 3 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 35.25
506 4 Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA 33.50
183 5 Thindra Hackwitz 2003 KUNGSBACKA 34.79
100 6 Viola Berlin 2002 GÖTEBORG 35.36
497 7 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 36.23
499 8 Boglarka Kovacs 2006 VÄRNAMO SS 36.98
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:22
602 1 Synne Kristine Lauritzen 2001 Haldens SK 36.56
29 2 Linnea Hyvönen 2005 ELFSBORG 35.55
454 3 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 35.15
568 4 Kristine Bjellvåg Braathen 2000 Bærum 33.11
585 5 Vilde Skaug 2002 Bærum 34.01
106 6 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 35.35
148 7 Isabelle Johansson 2005 KARLSKO SF 35.65
582 8 Rikke Omdahl Petersen 2002 Bærum 36.96
Gren 2, 50m Bröstsim Damer Försök 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:24
Anm tid
Start ca:
393 1 Lova Skanse 2003 S02 36.39
439 2 Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS 35.42
341 3 Stina Lindberg 2000 POSEIDON 34.96
440 4 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 33.02
181 5 Lina Dahlgren 2005 KUNGSBACKA 33.50
192 6 Alice Karlsson 2004 KUNGSBACKA 35.33
380 7 Alva Back 2002 S 77 35.62
611 8 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 KUNGSBACKA 36.75
2020-02-21 19:00:03 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner