2021-12-09   05:39:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag insim 7:30, start 9:00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 200m Frisim Damer
Final 1 (9)
Sponsor: Lots Ekonomi AB
14&y D 2:13.55 Julia Osterman Malmö KK (SWE) 2018-01-01
15-16 D 2:08.34 Lucie Hanquet Göteborgs Sim (SWE) 2019-01-01
17&ä D 2:02.86 Hanna Eriksson Jönköpings SS (SWE) 2019-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
46 1 Cornelia Sundqvist 2003 ELFSBORG 2:20.71
420 2 Hilda Boman 2008 SK 1970 2:53.16
419 3 Evelina Hallman 2006 SK 1970 2:43.49
200 4 Sigrid Hildebrand 2006 KUNGSBACKA 2:42.70
551 5 Mia Kristin Dahl Kristiansen 2006 Ullensaker 2:43.00
469 6 Ingrid Josefson 2007 VARBERG 2:49.97
604 7 Målfrid Seteklev 2006 Haldens SK 2:55.81
8
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
335 1 Elin Ryman 2006 MASS 2:38.70
253 2 Yasmine Strandh 2006 LANDSKRONA 2:37.23
212 3 Febe Westerdahl 2006 KUNGSBACKA 2:33.46
40 4 Alma Berge Kleber 2006 ELFSBORG 2:29.93
378 5 Lovisa Fast 2006 S 71 2:31.29
42 6 Emmy Fjeld 2006 ELFSBORG 2:34.42
545 7 Nora Handegaard 2006 Ullensaker 2:37.41
330 8 Sigrid Carlsson 2006 MASS 2:39.37
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
412 1 Clara Sandberg 2004 SK 1970 2:23.31
518 2 Evelina Wester 2004 UDDEVALLA 2:21.89
49 3 Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG 2:21.58
519 4 Hilda Eriksson 2004 UDDEVALLA 2:20.83
304 5 Astrid Virén 2004 MASS 2:20.87
515 6 Lina Nielsen 2005 UDDEVALLA 2:21.64
527 7 Lova Rodin 2005 UDDEVALLA 2:22.59
51 8 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 ELFSBORG 2:28.96
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:02
Anm tid
Start ca:
389 1 Ellen Vråmo 2004 S02 2:20.43
395 2 Amanda Cederqvist 2005 S02 2:20.13
31 3 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 2:19.77
497 4 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 2:19.36
542 5 Helene Kjeldsen Gonzalez 2005 Ullensaker 2:19.66
452 6 Clara Balslev 2001 VARBERG 2:19.82
490 7 Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS 2:20.22
19 8 Sofie Persson 2004 ELFSBORG 2:20.62
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
492 1 Siri Bälter 2004 VÄRNAMO SS 2:18.44
123 2 Ida Rudelius 2004 JÖNKÖPING 2:18.05
554 3 Julianne Sandal Søbakk 2004 Ullensaker 2:17.75
458 4 Thea Carlsson 2002 VARBERG 2:16.43
299 5 Sara Nyqvist 2003 MASS 2:17.49
506 6 Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA 2:17.92
582 7 Rikke Omdahl Petersen 2002 Bærum 2:18.22
350 8 Carolina Åsberg 2002 POSEIDON 2:18.44
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
355 1 Mary Lagoguez 2001 POSEIDON 2:14.63
360 2 Boel Bergquist 2003 POSEIDON 2:13.37
92 3 Selma Avdic 2003 GÖTEBORG 2:12.87
276 4 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 2:11.95
344 5 Hanna Bergman 2001 POSEIDON 2:12.52
340 6 Elin Melin 2000 POSEIDON 2:12.98
514 7 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 2:13.38
90 8 Hannah Hemberg 2002 GÖTEBORG 2:14.70
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 14 och yngre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
255 1 My Pettersson 2006 LANDSKRONA 2:25.34
535 2 Matilda  Wassblad 2006 UDDEVALLA 2:23.76
9 3 Elsa Sjöström 2006 ELFSBORG 2:21.12
494 4 Nina Mirkhan 2006 VÄRNAMO SS 2:14.24
28 5 Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG 2:18.95
550 6 Live Korstadhagen 2006 Ullensaker 2:21.57
531 7 Emma Hejdengård 2006 UDDEVALLA 2:25.20
155 8 Mia Larsson 2006 KARLSKO SF 2:27.50
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 15-16 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:13
Anm tid
Start ca:
95 1 Sara Hopmark 2004 GÖTEBORG 2:17.26
97 2 Polina Zhirkova 2004 GÖTEBORG 2:16.62
34 3 Thilda Häll 2005 ELFSBORG 2:11.11
102 4 Johanna Edgren 2004 GÖTEBORG 2:08.70
120 5 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 2:10.47
127 6 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 2:15.40
167 7 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 2:16.98
441 8 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 2:17.60
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 17 och äldre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
88 1 Pernilla Lindberg 1994 GÖTEBORG 2:11.54
S14 - 0
285 2 Ida Swegmark 2000 MASS 2:09.46
440 3 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 2:06.18
587 4 Stine Lise Grønvold Stenseth 1994 Bærum 2:03.37
108 5 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 2:04.60
15 6 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 2:08.54
436 7 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 2:09.79
346 8 Moa Karlsson 2002 POSEIDON 2:11.60
2020-02-21 19:00:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner