2021-12-07   10:42:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag insim 7:30, start 9:00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 6, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (12)
Sponsor: Ahnviks
14&y D 1:07.13 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2017-01-01
15-16 D 1:05.40 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2018-01-01
17&ä D 1:01.54 Ingeborg Vassbakk Loyn 2019-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
1
2
262 3 Emma Maric 2007 LANDSKRONA 1:25.35
604 4 Målfrid Seteklev 2006 Haldens SK 1:25.18
156 5 Rania Rashiid 2006 KARLSKO SF 1:25.20
185 6 Izabella Svensson 2003 KUNGSBACKA 1:20.17
7
8
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
547 1 Ida Mathea Hugaas 2006 Ullensaker 1:24.36
55 2 Ellen Johansson 2008 ELFSBORG 1:22.39
197 3 Isa Simonsson 2006 KUNGSBACKA 1:21.72
196 4 Linnéa Samuelsson 2006 KUNGSBACKA 1:21.34
35 5 Elly Sjöberg 2005 ELFSBORG 1:21.50
498 6 Mara Nichitelea 2006 VÄRNAMO SS 1:22.18
330 7 Sigrid Carlsson 2006 MASS 1:22.75
333 8 Alva Gadolin 2006 MASS 1:24.80
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:46
535 1 Matilda  Wassblad 2006 UDDEVALLA 1:20.92
212 2 Febe Westerdahl 2006 KUNGSBACKA 1:20.73
155 3 Mia Larsson 2006 KARLSKO SF 1:19.96
527 4 Lova Rodin 2005 UDDEVALLA 1:19.70
257 5 Amanda Blomkvist 2007 LANDSKRONA 1:19.76
571 6 Anna Grape 2004 Bærum 1:20.15
400 7 Tova Axelsson 2007 S02 1:20.79
397 8 Miray Beybutov 2005 S02 1:21.02
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:48
Anm tid
Start ca:
42 1 Emmy Fjeld 2006 ELFSBORG 1:19.30
470 2 Emmie Dahlgren 2004 VARBERG 1:19.09
317 3 Ingrid Toresäter 2005 MASS 1:18.98
553 4 Oline Nordnes Skaret 2003 Ullensaker 1:18.74
335 5 Elin Ryman 2006 MASS 1:18.76
336 6 Lovisa Stokke Eriksson 2006 MASS 1:19.00
12 7 Nelly Askengren Stråhle 2003 ELFSBORG 1:19.16
255 8 My Pettersson 2006 LANDSKRONA 1:19.68
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
40 1 Alma Berge Kleber 2006 ELFSBORG 1:18.35
447 2 Tilda Hellström 2002 TROLLHÄTTA 1:17.91
540 3 Fredrikke Oline Engebretsen 2005 Ullensaker 1:17.56
511 4 Daniella Alström 2003 UDDEVALLA 1:17.08
89 5 Solveig Ramallo 1993 GÖTEBORG 1:17.45
331 6 Agnes Sjöström 2006 MASS 1:17.67
399 7 Saga Sillerström 2006 S02 1:18.13
134 8 Alva Johannesson 2005 JÖNKÖPING 1:18.57
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
401 1 Elsa Dittmer 2005 S02 1:16.84
288 2 Tuva Gustavsson 2004 MASS 1:16.64
48 3 Viola Wesslund Möll 2005 ELFSBORG 1:16.37
105 4 Linnea Högstedt 2004 GÖTEBORG 1:16.19
411 5 Linnea Andersson 2003 SK 1970 1:16.22
303 6 Elina Wang 2004 MASS 1:16.43
123 7 Ida Rudelius 2004 JÖNKÖPING 1:16.70
457 8 Ronja Berggren 2003 VARBERG 1:16.98
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:54
528 1 Moa Rödin 2004 UDDEVALLA 1:15.84
252 2 Tova Siversson 2005 LANDSKRONA 1:15.64
88 3 Pernilla Lindberg 1994 GÖTEBORG 1:15.23 S14 - 0
99 4 Frida Skåring 2002 GÖTEBORG 1:15.08
507 5 Emilia Ström 2002 UDDEVALLA 1:15.12
392 6 Klara Sillerström 2003 S02 1:15.35
350 7 Carolina Åsberg 2002 POSEIDON 1:15.67
186 8 Moa Simonsson 2003 KUNGSBACKA 1:15.85
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:56
Anm tid
Start ca:
490 1 Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS 1:14.75
17 2 Linn Thid 2003 ELFSBORG 1:13.72
441 3 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 1:13.47
417 4 Matilda Hallman 2003 SK 1970 1:13.39
316 5 Matilda Lundberg 2005 MASS 1:13.44
34 6 Thilda Häll 2005 ELFSBORG 1:13.53
106 7 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 1:14.73
13 8 Astrid Svedberg 2001 ELFSBORG 1:15.03
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:58
360 1 Boel Bergquist 2003 POSEIDON 1:13.19
285 2 Ida Swegmark 2000 MASS 1:11.89
276 3 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 1:11.16
584 4 Vår Granhaug Rotevatn 2002 Bærum 1:10.45
161 5 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 1:10.62
458 6 Thea Carlsson 2002 VARBERG 1:11.82
24 7 Signe Wahlberg 2005 ELFSBORG 1:12.66
299 8 Sara Nyqvist 2003 MASS 1:13.35
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 14 och yngre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:00
531 1 Emma Hejdengård 2006 UDDEVALLA 1:16.97
253 2 Yasmine Strandh 2006 LANDSKRONA 1:16.50
550 3 Live Korstadhagen 2006 Ullensaker 1:13.92
28 4 Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG 1:10.26
9 5 Elsa Sjöström 2006 ELFSBORG 1:12.42
52 6 Alma Strömberg 2007 ELFSBORG 1:15.53
51 7 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 ELFSBORG 1:16.88
259 8 Maja Jensen 2006 LANDSKRONA 1:17.05
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 15-16 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:02
101 1 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 1:12.58
387 2 Lia Bromander 2004 S02 1:11.37
554 3 Julianne Sandal Søbakk 2004 Ullensaker 1:10.60
519 4 Hilda Eriksson 2004 UDDEVALLA 1:10.27
120 5 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 1:10.47
19 6 Sofie Persson 2004 ELFSBORG 1:10.78
515 7 Lina Nielsen 2005 UDDEVALLA 1:11.60
118 8 Matilda Nilsson 2004 JÖNKÖPING 1:12.64
Gren 6, 100m Ryggsim Damer Final 17 och äldre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:04
613 1 Hannah Fritz 2003 SK LAXEN 1:09.86
298 2 Clara Sjöstedt 2003 MASS 1:08.77
602 3 Synne Kristine Lauritzen 2001 Haldens SK 1:06.12
577 4 Ingeborg Vassbakk Løyning 2000 Bærum 1:00.35
438 5 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 1:03.14
436 6 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 1:07.02
612 7 Thura Snorradottir 2003 KUNGSBACKA 1:09.11
514 8 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 1:10.18
2020-02-21 19:00:05 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner