2022-10-02   08:57:08
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
11 200m Sekauinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 486 Mari Ääri Aurajoen Uinti Ry 1980 80A096 50m 2:31.00
2 71 Anna Hammar Saltsjöbadens Idrottsförening 1968 AA2668 50m 2:32.02
3 266 Satu Rahkonen Cetus Espoo 1977 77A004 50m 2:32.90
4 644 Agnes Larsson Solna Sundbyberg SS 04 1991 AY7291 50m 2:46.86
5 102 Annika Nieminen Helsingfors Simsällskap 1985 85A014 50m 2:50.67
6 557 Meri-Tuuli Viljanen Hydra Platypus 1980 80A041 50m 2:54.97
7 18 Caroline Suhr Sigma Swim Birkerød 1971 7192AA 50m 2:55.00
8 55 Michelle Borgstrøm Svømmeklubben Triton
Ballerup
1989 8962AG 50m 2:55.90
9 654 Merle Vantsi Meisterujumise U-Klubi 1965 50m 2:57.67
10 750 Marina Schwarz Linz AG Sport 1979 50m 3:02.68
11 72 Sannah Sjöholm Södertörns Simsällskap 1985 AF5885 50m 3:06.12
12 42 Inger Linn Krogh Hansen Asker SK 1969 1006996
1
50m 3:07.00
13 748 Lena Brunnberg Upsala Simsällskap 1965 AA7465 50m 3:07.38
14 532 Mervi Hillukkala Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1978 78A128 50m 3:07.55
15 182 Tiina Lehtonen Järvenpään Uintiklubi ry 50m 3:07.87
1983 83A137
16 728 Sara Persson Göteborg Sim 50m 3:09.11
1983 AC5483
17 46 Ieva Trizna Asker SK 50m 3:10.00
1971 1027064
0
18 716 Liubov Zakhrarova 43 Region 1980 50m 3:10.87
19 38 Linn Løvoll Aker Asker SK 1978 1012140
9
50m 3:17.20
20 16 Cecilia Maunsbach Sigma Swim Birkerød 1964 6464AA 50m 3:20.50
21 204 sari kukkonen Simmis Wanda ry 1972 72A064 50m 3:29.72
22 590 Kristiina Kangastalo-Hoda Loimaan Uimaseura 1978 78A132 50m 3:32.62
23 408 Katja Walsh Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1983 83A105 50m 3:41.95
24 372 Anu Lajunen Swimming Jyväskylä 1966 66A086 50m 3:48.32
25 36 Kirsten Sundby Foldvik Larvik SK 1958 K250958
KIR01
50m 3:50.80
26 485 Sirpa Visakoski Aurajoen Uinti Ry 1952 52A016 50m 3:53.63
27 97 Tuija Lönnrot Helsingfors Simsällskap 1964 64A003 50m 4:03.82
28 25 Berit Marx Pedersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1950 5012AA 50m 4:04.14
29 566 Raija Sandelin Uintiklubi Nereus 50m 4:09.97
1960 60A008
30 756 Tatiana Abu Nijmeh Skuru Idrottsklubb 50m 4:32.97
1965 AA9265
31 639 Miisa Weuro Ålands Simförening 50m
1970 70A102
32 641 Ylva Watkins Ålands Simförening 50m
1976 76A111
33 522 Heli Karhunen Kempeleen Pyrintö 50m
1985 85A177
34 248 Riikka Majander Tuusulan Uimaseura ry 50m
1984 84A018
35 618 Nina Saarimaa Nurmijärven Uinti 50m
1974 74A081
36 600 Heta Narumo Vanders 50m
1975 75A097
2019-10-24 13.45.20 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner