2022-10-02   07:40:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
15 200m Rintauinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 266 Satu Rahkonen Cetus Espoo 1977 77A004 50m 2:50.52
2 124 Ira Uusoksa Helsingfors Simsällskap 1987 87A274 50m 2:54.10
3 75 Hanna Wengrud Västerås Simsällskap 1984 AE1284 50m 2:56.83
4 502 Sofia Risteelä Oulun Uinti 1906 1993 93A676 50m 3:00.57
5 18 Caroline Suhr Sigma Swim Birkerød 1971 7192AA 50m 3:02.00
6 105 Elina Mäkinen Helsingfors Simsällskap 1993 93A401 50m 3:02.73
7 629 Liisa Ailanen Swimming Team Rauma 1978 78A099 50m 3:05.90
8 30 Eva Lofthus Loerenskog og Raelingen
kappsvoemmingsklubb - LRK
1964 50m 3:07.04
9 20 Britt-Marie Nilsson Simklubben Sydsim 1971 AA8471 50m 3:08.50
10 26 Pia Thulstrup Swim Team Taastrup -
VATCPH
1961 6144AA 50m 3:11.26
11 114 Anu Ilander Helsingfors Simsällskap 1968 68A022 50m 3:12.12
12 728 Sara Persson Göteborg Sim 1983 AC5483 50m 3:12.65
13 743 Louise Delani 43 Region 1984 8414AA 50m 3:15.00
14 61 Therese Mattsson Karlskoga Simförening 1978 AB9878 50m 3:16.19
15 117 Lotta Rutanen Helsingfors Simsällskap 1974 74A049 50m 3:16.37
16 493 Jasmin Nurmela Oulun Lohet 1991 91A241 50m 3:19.07
17 557 Meri-Tuuli Viljanen Hydra Platypus 1980 80A041 50m 3:20.90
18 353 Reetta Pyykkö Brahean Uimarit 1986 86A197 50m 3:21.07
19 750 Marina Schwarz Linz AG Sport 1979 50m 3:24.57
20 655 Kaia Kulla Meisterujumise U-Klubi 1961 50m 3:25.34
21 300 Sari Komulainen Cetus Espoo 1962 62A067 50m 3:25.34
22 204 sari kukkonen Simmis Wanda ry 1972 72A064 50m 3:27.61
23 737 Christel Hollund Stord Kappsymjarlag 1979 50m 3:30.00
24 529 Leena Rahko Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1993 93A063 50m 3:34.74
25 679 Þórunn Kristín
Guðmundsdóttir
Sundfélagið Ægir 1969 280569-
4969
50m 3:35.67
26 60 Margareta Rainer Gävle Simsällskap 1949 AA0249 50m 3:37.03
27 507 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 1968 68A078 50m 3:37.72
28 726 Kristin Stallvik Trondhjem SLK 1959 50m 3:38.00
29 396 Terje Liiske Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1963 63A000 50m 3:43.25
30 521 Zsuzsanna Törmänen Kempeleen Pyrintö 1978 78A137 50m 3:43.97
31 590 Kristiina Kangastalo-Hoda Loimaan Uimaseura 1978 78A132 50m 3:44.41
32 32 Christine Heimhofer Salzburger Turnverein
Schwimmen
1968 29215 50m 3:47.10
33 91 Mimmi Kvissberg Täby Sim 1962 AA0862 50m 3:49.04
34 684 Anna Magga Hraundal Sunddeild Breiðabliks 1977 1203775
589
50m 3:50.00
35 797 Irina MIGULINA 105th element 50m 3:53.49
1959
36 408 Katja Walsh Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 3:56.62
1983 83A105
37 245 Kerstin Rehnström Ekenäs Simsällskap 1957 57A008 50m 3:58.47
38 706 Natalya Belinskaya Neva Stars 1954 50m 3:58.80
39 509 Yuhong Qiu-Kaikkonen Oulun Uinti 1906 1968 68A080 50m 4:00.51
40 333 Imke Höfling Kuopion Uimaseura 1970 70A116 50m 4:00.66
41 657 Anu Sakala Meisterujumise U-Klubi 1963 50m 4:07.22
42 658 Sirje Voolmaa Meisterujumise U-Klubi 1953 50m 4:07.66
43 727 Anna Sohlberg Göteborg Sim 1974 AB4874 50m 4:21.33
44 680 Ragna María Ragnarsdóttir Sundfélagið Ægir 1948 120148 50m 5:21.49
45 356 Anja Selenius Punkaharjun Urheilijat 1938 38A005 50m
46 393 Tilda Rantataro Seinäjoen Uimarit -58 ry 1989 89A105 50m
47 155 Claudia Mariottini HTU Stadi 1990 90A615 50m
48 555 Anne-Mari Käräjämies Hydra Platypus 1964 64A004 50m
49 293 Meri Santaholma Cetus Espoo 1964 64A048 50m
50 615 Ulla Vainikka Nurmijärven Uinti 1965 65A074 50m
51 558 monica paavilainen Hydra Platypus 1960 60A030 50m
2019-10-24 13.45.21 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner