2022-10-02   09:36:43
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
18 50m Rintauinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 50 Linda Lund Tietze Haslev Svømmeklub 1984 8442AA 50m 32.89
2 424 Suvi Pulkkinen Hämeenlinnan Uimaseura 1988 88A094 50m 33.51
3 477 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb 1991 91A777 50m 33.51
4 476 Raakel Luoto Åbo Simklubb 1975 75A049 50m 35.36
5 71 Anna Hammar Saltsjöbadens Idrottsförening 1968 AA2668 50m 35.60
6 621 Maria Lehto Kampuksen Plaani 1983 83A030 50m 35.76
7 502 Sofia Risteelä Oulun Uinti 1906 1993 93A676 50m 36.03
8 111 Roosa Säntti Helsingfors Simsällskap 1983 83A051 50m 36.44
9 486 Mari Ääri Aurajoen Uinti Ry 1980 80A096 50m 36.48
10 26 Pia Thulstrup Swim Team Taastrup -
VATCPH
1961 6144AA 50m 36.59
11 83 Marie Therese Öberg Ösmo Simsällskap 1986 AR2486 50m 36.76
12 18 Caroline Suhr Sigma Swim Birkerød 1971 7192AA 50m 36.78
13 248 Riikka Majander Tuusulan Uimaseura ry 1984 84A018 50m 36.79
14 366 Laura Lajunen Swimming Jyväskylä 1992 92A223 50m 37.08
15 20 Britt-Marie Nilsson Simklubben Sydsim 1971 AA8471 50m 37.10
16 490 Anu Tolvanen Aurajoen Uinti Ry 1982 82A131 50m 37.20
17 75 Hanna Wengrud Västerås Simsällskap 1984 AE1284 50m 37.20
18 449 Elisa Vilhunen S.C. Pingviinit 1988 88A195 50m 37.30
19 629 Liisa Ailanen Swimming Team Rauma 1978 78A099 50m 37.83
20 644 Agnes Larsson Solna Sundbyberg SS 04 1991 AY7291 50m 37.99
21 728 Sara Persson Göteborg Sim 1983 AC5483 50m 38.21
22 264 Sanna Hokkanen Cetus Espoo 1977 77A000 50m 38.37
23 117 Lotta Rutanen Helsingfors Simsällskap 1974 74A049 50m 38.43
24 114 Anu Ilander Helsingfors Simsällskap 1968 68A022 50m 38.62
25 712 Marina Perepelkina Neva Stars 1972 50m 39.20
26 493 Jasmin Nurmela Oulun Lohet 1991 91A241 50m 39.44
27 73 Tove Brickner Turebergs Simklubb 1985 AL2485 50m 39.49
28 638 Annika Aspholm Ålands Simförening 1963 63A018 50m 39.52
29 393 Tilda Rantataro Seinäjoen Uimarit -58 ry 1989 89A105 50m 39.97
30 716 Liubov Zakhrarova 43 Region 1980 50m 40.10
31 178 Maria Ripatti Järvenpään Uintiklubi ry 1987 87A148 50m 40.12
32 61 Therese Mattsson Karlskoga Simförening 1978 AB9878 50m 40.26
33 252 Maarit Venesmäki Tuusulan Uimaseura ry 1969 69A035 50m 40.67
34 717 Olga Susloparova 43 Region 1974 50m 40.90
35 655 Kaia Kulla Meisterujumise U-Klubi 1961 50m 41.39
36 351 Sanna Soininen Brahean Uimarit 1973 73A027 50m 41.41
37 72 Sannah Sjöholm Södertörns Simsällskap 1985 AF5885 50m 41.43
38 737 Christel Hollund Stord Kappsymjarlag 1979 50m 42.00
39 760 Louise Green Engberg Køge Svømmeklub 1978 7866AA 50m 42.12
40 30 Eva Lofthus Loerenskog og Raelingen
kappsvoemmingsklubb - LRK
1964 50m 42.17
41 444 Anna Korhonen S.C. Pingviinit 50m 42.25
1990 90A260
42 353 Reetta Pyykkö Brahean Uimarit 50m 42.25
1986 86A197
43 755 Hege Bjelland Roma Masters 50m 42.87
1990
44 557 Meri-Tuuli Viljanen Hydra Platypus 50m 42.89
1980 80A041
45 155 Claudia Mariottini HTU Stadi 50m 43.15
1990 90A615
46 300 Sari Komulainen Cetus Espoo 50m 43.22
1962 62A067
47 180 Pirkko Hankonen Järvenpään Uintiklubi ry 50m 43.23
1963 63A049
48 93 Caroline Magnusson Täby Sim 50m 43.24
1956 AA2456
49 461 Minea Koskinen S.C. Pingviinit 50m 43.38
1990 90A632
50 507 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 50m 43.55
1968 68A078
51 204 sari kukkonen Simmis Wanda ry 50m 43.78
1972 72A064
52 745 Siv Laila Eriksen Sogndal IL 50m 44.70
1965
53 91 Mimmi Kvissberg Täby Sim 50m 44.93
1962 AA0862
54 743 Louise Delani 43 Region 50m 45.00
1984 8414AA
55 726 Kristin Stallvik Trondhjem SLK 50m 45.00
1959
56 618 Nina Saarimaa Nurmijärven Uinti 50m 45.11
1974 74A081
57 85 Anna-Lena Bryngelsson Stockholmspolisens IF SF 50m 45.11
1954 AA2254
58 1 Eva Berglund-Lindbäck Danderyds Simförening 50m 45.61
1955 AA4255
59 687 Margrét J. Magnúsdóttir Sunddeild Breiðabliks 50m 46.00
1971 1111715
059
60 396 Terje Liiske Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1963 63A000 50m 46.02
61 432 Minttuliisa Markkanen Hämeenlinnan Uimaseura 1984 84A151 50m 46.50
62 156 Niina Svartström HTU Stadi 1969 69A080 50m 46.60
63 333 Imke Höfling Kuopion Uimaseura 1970 70A116 50m 47.20
64 427 Anna-Liisa Virtanen Hämeenlinnan Uimaseura 1985 85A152 50m 47.23
65 589 Reeta Kaitosaari Loimaan Uimaseura 1977 77A110 50m 47.32
66 506 Aino Liakka Oulun Uinti 1906 1955 55A024 50m 47.34
67 25 Berit Marx Pedersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1950 5012AA 50m 47.41
68 520 Johanna Rahko Kempeleen Pyrintö 1983 83A138 50m 47.76
69 706 Natalya Belinskaya Neva Stars 1954 50m 48.14
70 640 Bodil Karlsson Ålands Simförening 1965 65A065 50m 48.18
71 625 Elina Virtanen Kampuksen Plaani 1962 62A069 50m 48.22
72 207 Heidi Oksanen Simmis Wanda ry 1974 74A069 50m 48.23
73 797 Irina MIGULINA 105th element 1959 50m 48.30
74 174 Sanna Lepistö Helsingin Uimarit 1977 77A140 50m 48.50
75 752 Bente Getz Sollie Bergen og Omegn Masters 1963 50m 48.57
76 437 Merja Salonen-Piira Koovee 1958 58A012 50m 48.69
77 45 Randi Larsen Asker SK 1946 1003295
0
50m 48.70
78 521 Zsuzsanna Törmänen Kempeleen Pyrintö 1978 78A137 50m 48.70
79 23 Heidi Gryholt Swim Team Taastrup -
VATCPH
1965 6544AA 50m 48.83
80 684 Anna Magga Hraundal Sunddeild Breiðabliks 1977 1203775
589
50m 49.00
81 617 Taina Hyvönen Nurmijärven Uinti 1975 75A128 50m 49.10
82 245 Kerstin Rehnström Ekenäs Simsällskap 1957 57A008 50m 49.17
83 657 Anu Sakala Meisterujumise U-Klubi 1963 50m 49.84
84 616 Mari Murto Nurmijärven Uinti 1969 69A095 50m 49.89
85 209 Annina Hoffren Simmis Wanda ry 1981 81A096 50m 49.97
86 533 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1982 82A137 50m 50.02
87 670 Margarita Berezevskaja Meisterujumise U-Klubi 1968 50m 50.12
88 615 Ulla Vainikka Nurmijärven Uinti 1965 65A074 50m 50.15
89 685 María Jónsdóttir Sunddeild Breiðabliks 1977 2006774
399
50m 50.17
90 565 Kirsti Kanerva Uintiklubi Nereus 1952 52A007 50m 51.08
91 509 Yuhong Qiu-Kaikkonen Oulun Uinti 1906 1968 68A080 50m 51.31
92 408 Katja Walsh Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1983 83A105 50m 51.59
93 692 Björg H. Kristófersdóttir UMS Borgarfjarðar 50m 52.45
1952 0805523
359
94 97 Tuija Lönnrot Helsingfors Simsällskap 1964 64A003 50m 52.49
95 485 Sirpa Visakoski Aurajoen Uinti Ry 1952 52A016 50m 53.65
96 154 Pauliina Melamies HTU Stadi 1968 68A057 50m 53.86
97 362 Pirjo-Leena Pitkänen Swimming Jyväskylä 1945 45A004 50m 54.67
98 213 Maija-Leena Tuovinen Simmis Wanda ry 1961 61A057 50m 54.75
99 729 Amanda Akander Göteborg Sim 1988 BJ1888 50m 55.03
100 727 Anna Sohlberg Göteborg Sim 1974 AB4874 50m 55.06
101 365 Anna Maija Pyrrö Swimming Jyväskylä 1941 41A006 50m 57.73
102 541 Marjatta Koivisto ORCA Helsinki 1952 52A018 50m 1:00.32
103 564 Pirkko Siikarla Uintiklubi Nereus 1946 46A003 50m 1:02.00
104 690 Fríða Proppé Sunddeild Breiðabliks 1949 2004493
209
50m 1:03.00
105 680 Ragna María Ragnarsdóttir Sundfélagið Ægir 1948 120148 50m 1:06.89
106 176 Kira Koskela Hyvinkään Uimaseura 1992 92A279 50m
107 161 Katri Myllykoski HTU Stadi 1963 63A075 50m
108 219 Eveliina Puustjärvi Simmis Wanda ry 1985 85A181 50m
109 356 Anja Selenius Punkaharjun Urheilijat 1938 38A005 50m
110 555 Anne-Mari Käräjämies Hydra Platypus 1964 64A004 50m
111 276 Jasmin Lindström Cetus Espoo 1994 94A505 50m
112 113 Ilona Repo Helsingfors Simsällskap 1994 94A742 50m
113 202 Sofia Känsäkoski Simmis Wanda ry 1994 94A705 50m
114 160 Maija Rutanen HTU Stadi 1969 69A101 50m
115 464 Kaisa Härkönen S.C. Pingviinit 1988 88A369 50m
2019-10-24 13.45.23 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner