2022-10-02   08:10:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
24 50m Selkäuinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 476 Raakel Luoto Åbo Simklubb 1975 75A049 50m 30.11
2 486 Mari Ääri Aurajoen Uinti Ry 1980 80A096 50m 32.24
3 75 Hanna Wengrud Västerås Simsällskap 1984 AE1284 50m 32.34
4 71 Anna Hammar Saltsjöbadens Idrottsförening 1968 AA2668 50m 32.82
5 62 Maria Norberg Kristianstads SLS 1963 AA0263 50m 34.30
6 449 Elisa Vilhunen S.C. Pingviinit 1988 88A195 50m 34.75
7 49 Susanne Metzsch H2Odense 1968 6832AA 50m 35.22
8 81 Ella Wessén Västerås Simsällskap 1982 AD3482 50m 35.41
9 328 Ulla Hurula Kuopion Uimaseura 1965 65A006 50m 35.74
10 114 Anu Ilander Helsingfors Simsällskap 1968 68A022 50m 35.86
11 487 Maria Muukkonen Aurajoen Uinti Ry 1986 86A181 50m 36.05
12 644 Agnes Larsson Solna Sundbyberg SS 04 1991 AY7291 50m 36.47
13 280 Johanna Kara Cetus Espoo 1965 65A019 50m 36.54
14 717 Olga Susloparova 43 Region 1974 50m 36.70
15 648 Karin Axelsson Solna Sundbyberg SS 04 1970 AA8270 50m 36.91
16 351 Sanna Soininen Brahean Uimarit 1973 73A027 50m 37.26
17 653 Kristiina Arusoo Meisterujumise U-Klubi 1979 50m 37.59
18 182 Tiina Lehtonen Järvenpään Uintiklubi ry 1983 83A137 50m 37.81
19 86 Margit Ohlsson Stockholmspolisens IF SF 1945 AA0245 50m 38.05
20 15 Tilde Juul Sigma Swim Birkerød 1974 7426AA 50m 38.26
21 46 Ieva Trizna Asker SK 1971 1027064
0
50m 38.28
22 180 Pirkko Hankonen Järvenpään Uintiklubi ry 1963 63A049 50m 38.63
23 405 Paula Niinimäki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1981 81A041 50m 38.64
24 16 Cecilia Maunsbach Sigma Swim Birkerød 1964 6464AA 50m 38.78
25 498 Asta Viuhkola Oulun Lohet 1980 80A126 50m 38.84
26 728 Sara Persson Göteborg Sim 1983 AC5483 50m 39.43
27 729 Amanda Akander Göteborg Sim 1988 BJ1888 50m 39.61
28 507 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 1968 68A078 50m 39.73
29 495 Anna Karjalainen Oulun Lohet 1994 94A685 50m 39.98
30 92 Christina Lorenzen Täby Sim 1958 AA5458 50m 40.64
31 640 Bodil Karlsson Ålands Simförening 1965 65A065 50m 40.76
32 677 Lóa Birna Birgisdóttir Sundfélagið Ægir 1972 1201723
289
50m 40.80
33 459 Leena Rasinaho S.C. Pingviinit 50m 41.19
1965 65A073
34 737 Christel Hollund Stord Kappsymjarlag 50m 42.00
1979
35 623 Terhi Heikkilä Kampuksen Plaani 50m 42.08
1974 74A060
36 520 Johanna Rahko Kempeleen Pyrintö 50m 42.30
1983 83A138
37 210 Mia Löija Simmis Wanda ry 50m 42.73
1972 72A079
38 1 Eva Berglund-Lindbäck Danderyds Simförening 50m 43.27
1955 AA4255
39 661 Riina OTS Meisterujumise U-Klubi 50m 43.56
1964
40 670 Margarita Berezevskaja Meisterujumise U-Klubi 50m 44.00
1968
41 374 Sarri Sipilä Swimming Jyväskylä 50m 44.17
1977 77A125
42 443 Anne-Marja Hammar S.C. Pingviinit 50m 44.24
1958 58A008
43 687 Margrét J. Magnúsdóttir Sunddeild Breiðabliks 50m 45.00
1971 1111715
059
44 752 Bente Getz Sollie Bergen og Omegn Masters 1963 50m 46.04
45 565 Kirsti Kanerva Uintiklubi Nereus 1952 52A007 50m 48.06
46 372 Anu Lajunen Swimming Jyväskylä 1966 66A086 50m 48.22
47 485 Sirpa Visakoski Aurajoen Uinti Ry 1952 52A016 50m 48.60
48 302 Minna Kantakoski Cetus Espoo 1964 64A069 50m 49.22
49 93 Caroline Magnusson Täby Sim 1956 AA2456 50m 49.45
50 499 Kristiina Salo Oulun Lohet 1977 77A132 50m 50.31
51 522 Heli Karhunen Kempeleen Pyrintö 1985 85A177 50m 50.33
52 97 Tuija Lönnrot Helsingfors Simsällskap 1964 64A003 50m 51.90
53 35 Margit Sams Salzburger Turnverein
Schwimmen
1948 30348 50m 51.90
54 377 Minna Kokko Swimming Jyväskylä 1977 77A135 50m 52.38
55 659 Viive NÕU Meisterujumise U-Klubi 1948 50m 53.14
56 614 Tiina Kämäräinen Nurmijärven Uinti 1978 78A130 50m 53.71
57 34 Ute Remenyi Salzburger Turnverein
Schwimmen
1939 28538 50m 54.21
58 566 Raija Sandelin Uintiklubi Nereus 1960 60A008 50m 54.34
59 25 Berit Marx Pedersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1950 5012AA 50m 55.10
60 336 Minna Männikkö Kuopion Uimaseura 50m 55.53
1989 89A538
61 568 Heli Paalosalo Uintiklubi Nereus 50m 56.08
1938 38A003
62 691 Guðmunda Ólöf Jónasdóttir UMS Borgarfjarðar 50m 57.49
1949
63 731 Ida Stjernkvist Göteborg Sim 50m 58.65
1977 AC0277
64 365 Anna Maija Pyrrö Swimming Jyväskylä 50m 59.27
1941 41A006
65 727 Anna Sohlberg Göteborg Sim 50m 1:04.00
1974 AB4874
66 394 Raija Vainionpää Seinäjoen Uimarit -58 ry 50m 1:13.51
1948 48A013
67 219 Eveliina Puustjärvi Simmis Wanda ry 50m
1985 85A181
68 247 Johanna Salmela Tuusulan Uimaseura ry 50m
1976 76A011
69 490 Anu Tolvanen Aurajoen Uinti Ry 50m
1982 82A131
70 122 Salla Valtari Helsingfors Simsällskap 50m
1985 85A172
71 109 Vivi Brooke Helsingfors Simsällskap 50m
1989 89A162
72 641 Ylva Watkins Ålands Simförening 50m
1976 76A111
73 464 Kaisa Härkönen S.C. Pingviinit 50m
1988 88A369
2019-10-24 13.45.25 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner