2022-10-02   09:39:24
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
25 50m Selkäuinti Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 480 Lauri Pilpola Aurajoen Uinti Ry 1993 93A193 50m 28.77
2 699 Mark Vogel Gladsaxe Svømmeklub 1970 7091AA 50m 29.10
3 298 Ville-Mikko Korkka Cetus Espoo 1980 80A123 50m 29.93
4 442 Lasse Parkkamäki S.C. Pingviinit 1991 91A169 50m 30.27
5 392 Kaleva Latvala Kokkolan Uimaseura 1984 84A039 50m 30.34
6 347 Juha Silventoinen Lappeenrannan Uimarit 1993 93A723 50m 30.64
7 694 Ilja Kolesnikovs Rezeknes pilseta 1982 50m 31.00
8 51 Rasmus Jørgensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1989 8983AB 50m 31.51
9 596 Mikko Arponen Vanders 1980 80A030 50m 31.60
10 573 Mikko Soini Speedo Masters Finland 1972 72A027 50m 31.60
11 52 Emil Møhl Svømmeklubben Triton
Ballerup
1994 9413AC 50m 31.77
12 56 Emil Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9273AH 50m 31.79
13 255 Johan Engström Tuusulan Uimaseura ry 1975 75A123 50m 31.93
14 119 Jon Berndtsson Helsingfors Simsällskap 1976 76A088 50m 32.37
15 4 Andreas Welander Danderyds Simförening 1985 AE5385 50m 32.50
16 739 Jan Kåre  Fjeldstad Stord Kappsymjarlag 1969 50m 32.50
17 3 Gustaf Toll Danderyds Simförening 1985 AD9585 50m 32.73
18 593 Juha-Pekka Iivonen Uinti Imatra 1959 59A042 50m 33.01
19 272 Aki Jormanainen Cetus Espoo 1977 77A009 50m 33.06 LAT
20 453 Pasi Rönkkö S.C. Pingviinit 1970 70A148 50m 33.46
21 263 Valtteri Rahkonen Cetus Espoo 1975 75A000 50m 33.49
22 452 Ville-Matti Erkintalo S.C. Pingviinit 1982 82A089 50m 33.91
23 738 Geir Inge Rimmereide Stord Kappsymjarlag 1970 50m 34.00
24 463 Erno Leppänen S.C. Pingviinit 1985 85A176 50m 34.83
25 746 Rolf Skeide Kristiansund Svømmeklubb 1957 50m 34.90
26 403 Kai Mustonen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1966 66A049 50m 35.06
27 250 Veijo Tolonen Tuusulan Uimaseura ry 1967 67A025 50m 35.12
28 447 Lauri Heikkilä S.C. Pingviinit 1964 64A026 50m 35.16
29 10 Robert Jakubek Helsingborgs Simsällskap 1959 AB1559 50m 35.75
30 346 Kai-Asser Skog Lappeenrannan Uimarit 1966 66A035 50m 35.82
31 740 Pål Helland Stord Kappsymjarlag 1972 50m 36.00
32 457 Mikko Viitala S.C. Pingviinit 1962 62A065 50m 36.17
33 216 Vili Nykänen Simmis Wanda ry 1981 81A104 50m 36.54
34 28 Pär Angerfelt Tyresö Simsällskap 1973 AB6773 50m 37.00
35 67 Ulf Gabrielsson Simklubben Neptun 1948 AA9148 50m 37.20
36 730 Glen Bengsson Göteborg Sim 1949 AA1349 50m 37.21
37 249 Jyrki Ikonen Tuusulan Uimaseura ry 1964 64A016 50m 37.24
38 352 Ensio Vatanen Brahean Uimarit 1964 64A062 50m 37.28
39 334 Matias Murole Kuopion Uimaseura 1971 71A064 50m 37.39
40 371 Jukka Pellinen Swimming Jyväskylä 1967 67A040 50m 37.44
41 12 Mats Örth Helsingborgs Simsällskap 1955 AA7355 50m 37.45
42 398 Hannu Kuokkanen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1948 48A002 50m 37.69
43 804 Alexander Mills Hamar 1951 50m 37.90
44 301 Aki Kattelus Cetus Espoo 1972 72A078 50m 38.00
45 531 Jussi Kanste Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1966 66A091 50m 38.02
46 666 Peep Keskula Meisterujumise U-Klubi 50m 38.16
1954
47 783 Peep KESKÜLA Meisterujumise U-Klubi 50m 38.16
1954
48 7 Mikael Svahn Eskilstuna Simklubb 50m 38.54
1967 AC1167
49 9 Bo Almqvist Helsingborgs Simsällskap 50m 39.31
1958 AA3358
50 631 Saku Ailanen Swimming Team Rauma 50m 40.27
1975 75A124
51 508 Miikka Mattila Oulun Uinti 1906 50m 40.77
1977 77A112
52 761 Jens Halgreen Herlev Svømning 50m 41.03
1954 5401AA
53 516 Lauri Multanen Tornion Uimaseura 50m 41.05
1959 59A032
54 367 Ilkka Keskinen Swimming Jyväskylä 1952 52A010 50m 41.22
55 458 Jukka Tihinen S.C. Pingviinit 1956 56A045 50m 41.55
56 274 Juha Pakkanen Cetus Espoo 1960 60A010 50m 41.70
57 605 Vesa Routarinne Vanders 1959 59A059 50m 41.90
58 296 Sami Uitti Cetus Espoo 1971 71A058 50m 42.30
59 770 Harri Koski Hyvinkään Uimaseura 1957 57A024 50m 43.11
60 335 Mika Forsell Kuopion Uimaseura 1970 70A168 50m 43.84
61 76 Lars Ekdahl Västerås Simsällskap 1954 AA3154 50m 44.07
62 360 Heikki Pykäläinen Swimming Jyväskylä 1952 52A003 50m 44.33
63 504 Pekka Siltanen Oulun Uinti 1906 1949 49A019 50m 44.71
64 65 Carl Magnus Helin Lidingö Simklubb 1976 AB3376 50m 44.98
65 373 Esa Mangeloja Swimming Jyväskylä 1968 68A082 50m 45.79
66 191 Mauri Ekholm Riihimäen Uimaseura 1943 43A000 50m 46.33
67 400 Heikki Räsänen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1951 51A014 50m 46.97
68 451 Tommi Halima S.C. Pingviinit 1973 73A044 50m 47.09
69 104 Klaus Bremer Helsingfors Simsällskap 1938 38A004 50m 47.69
70 332 Juha Kainulainen Kuopion Uimaseura 1954 54A024 50m 48.41
71 518 Heikki Posio Kempeleen Pyrintö 1963 63A012 50m 48.97
72 118 Ralf Sund Helsingfors Simsällskap 1955 55A022 50m 49.48
73 275 Asko Saarinen Cetus Espoo 1942 42A002 50m 51.24
74 127 Kari Walden Helsingfors Simsällskap 1941 41A018 50m 51.54
75 448 Rafik Neuman S.C. Pingviinit 1948 48A012 50m 55.21
76 270 Martti Lahti Cetus Espoo 1937 37A000 50m 57.50
77 271 Matti Väätänen Cetus Espoo 1947 47A002 50m 1:03.21
78 422 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1933 33A005 50m 2:15.28
79 291 Pentti Keränen Cetus Espoo 1935 35A005 50m
80 779 Jarkko Mikkola Hyvinkään Uimaseura 1969 69A091 50m
81 544 Martti Näsäkkälä ORCA Helsinki 1978 78A062 50m
82 349 Markku Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit 1970 70A140 50m
83 107 Samuel Brooke Helsingfors Simsällskap 1993 93A468 50m
84 563 Juho Uusitorppa Uintiklubi Nereus 1994 94A368 50m
85 170 Jari Mäkäläinen Helsingin Uimarit 1986 86A048 50m
2019-10-24 13.45.26 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner