2022-10-02   08:18:32
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
29 100m Rintauinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 50 Linda Lund Tietze Haslev Svømmeklub 1984 8442AA 50m 1:12.56
2 477 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb 1991 91A777 50m 1:12.92
3 71 Anna Hammar Saltsjöbadens Idrottsförening 1968 AA2668 50m 1:16.90
4 266 Satu Rahkonen Cetus Espoo 1977 77A004 50m 1:17.94
5 476 Raakel Luoto Åbo Simklubb 1975 75A049 50m 1:18.11
6 502 Sofia Risteelä Oulun Uinti 1906 1993 93A676 50m 1:19.26
7 124 Ira Uusoksa Helsingfors Simsällskap 1987 87A274 50m 1:19.34
8 83 Marie Therese Öberg Ösmo Simsällskap 1986 AR2486 50m 1:20.77
9 486 Mari Ääri Aurajoen Uinti Ry 1980 80A096 50m 1:21.24
10 26 Pia Thulstrup Swim Team Taastrup -
VATCPH
1961 6144AA 50m 1:22.14
11 644 Agnes Larsson Solna Sundbyberg SS 04 1991 AY7291 50m 1:22.61
12 629 Liisa Ailanen Swimming Team Rauma 1978 78A099 50m 1:24.22
13 18 Caroline Suhr Sigma Swim Birkerød 1971 7192AA 50m 1:25.00
14 114 Anu Ilander Helsingfors Simsällskap 1968 68A022 50m 1:25.12
15 264 Sanna Hokkanen Cetus Espoo 1977 77A000 50m 1:26.17
16 280 Johanna Kara Cetus Espoo 1965 65A019 50m 1:26.20
17 72 Sannah Sjöholm Södertörns Simsällskap 1985 AF5885 50m 1:26.42
18 728 Sara Persson Göteborg Sim 1983 AC5483 50m 1:27.00
19 117 Lotta Rutanen Helsingfors Simsällskap 1974 74A049 50m 1:27.19
20 61 Therese Mattsson Karlskoga Simförening 1978 AB9878 50m 1:28.94
21 30 Eva Lofthus Loerenskog og Raelingen
kappsvoemmingsklubb - LRK
1964 50m 1:29.22
22 493 Jasmin Nurmela Oulun Lohet 1991 91A241 50m 1:29.59
23 712 Marina Perepelkina Neva Stars 1972 50m 1:29.93
24 716 Liubov Zakhrarova 43 Region 1980 50m 1:30.15
25 655 Kaia Kulla Meisterujumise U-Klubi 1961 50m 1:32.01
26 557 Meri-Tuuli Viljanen Hydra Platypus 1980 80A041 50m 1:32.34
27 760 Louise Green Engberg Køge Svømmeklub 1978 7866AA 50m 1:33.22
28 353 Reetta Pyykkö Brahean Uimarit 50m 1:33.38
1986 86A197
29 351 Sanna Soininen Brahean Uimarit 50m 1:33.69
1973 73A027
30 555 Anne-Mari Käräjämies Hydra Platypus 50m 1:34.09
1964 64A004
31 750 Marina Schwarz Linz AG Sport 50m 1:35.21
1979
32 55 Michelle Borgstrøm Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 1:35.39
1989 8962AG
33 300 Sari Komulainen Cetus Espoo 1962 62A067 50m 1:35.80
34 507 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 1968 68A078 50m 1:36.13
35 155 Claudia Mariottini HTU Stadi 1990 90A615 50m 1:36.29
36 204 sari kukkonen Simmis Wanda ry 1972 72A064 50m 1:36.37
37 529 Leena Rahko Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1993 93A063 50m 1:37.19
38 1 Eva Berglund-Lindbäck Danderyds Simförening 1955 AA4255 50m 1:37.50
39 85 Anna-Lena Bryngelsson Stockholmspolisens IF SF 1954 AA2254 50m 1:39.07
40 46 Ieva Trizna Asker SK 1971 1027064
0
50m 1:41.00
41 60 Margareta Rainer Gävle Simsällskap 1949 AA0249 50m 1:41.62
42 396 Terje Liiske Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1963 63A000 50m 1:42.16
43 91 Mimmi Kvissberg Täby Sim 1962 AA0862 50m 1:43.76
44 590 Kristiina Kangastalo-Hoda Loimaan Uimaseura 1978 78A132 50m 1:44.61
45 293 Meri Santaholma Cetus Espoo 1964 64A048 50m 1:44.75
46 506 Aino Liakka Oulun Uinti 1906 1955 55A024 50m 1:44.89
47 689 Ásta Þóra Ólafsdóttir Sunddeild Breiðabliks 1963 2108634
359
50m 1:45.00
48 521 Zsuzsanna Törmänen Kempeleen Pyrintö 50m 1:45.83
1978 78A137
49 205 Noora Valkonen Simmis Wanda ry 50m 1:45.90
1976 76A095
50 25 Berit Marx Pedersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
50m 1:47.05
1950 5012AA
51 706 Natalya Belinskaya Neva Stars 1954 50m 1:47.95
52 752 Bente Getz Sollie Bergen og Omegn Masters 1963 50m 1:48.02
53 589 Reeta Kaitosaari Loimaan Uimaseura 1977 77A110 50m 1:48.26
54 797 Irina MIGULINA 105th element 1959 50m 1:48.60
55 533 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1982 82A137 50m 1:49.03
56 245 Kerstin Rehnström Ekenäs Simsällskap 1957 57A008 50m 1:49.51
57 437 Merja Salonen-Piira Koovee 1958 58A012 50m 1:50.43
58 657 Anu Sakala Meisterujumise U-Klubi 1963 50m 1:50.47
59 684 Anna Magga Hraundal Sunddeild Breiðabliks 1977 1203775
589
50m 1:51.00
60 509 Yuhong Qiu-Kaikkonen Oulun Uinti 1906 1968 68A080 50m 1:51.19
61 288 Kaarina Markkula Cetus Espoo 1952 52A012 50m 1:51.93
62 615 Ulla Vainikka Nurmijärven Uinti 1965 65A074 50m 1:55.22
63 408 Katja Walsh Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1983 83A105 50m 1:55.70
64 616 Mari Murto Nurmijärven Uinti 50m 1:55.77
1969 69A095
65 658 Sirje Voolmaa Meisterujumise U-Klubi 50m 1:55.79
1953
66 692 Björg H. Kristófersdóttir UMS Borgarfjarðar 50m 1:59.53
1952 0805523
359
67 362 Pirjo-Leena Pitkänen Swimming Jyväskylä 1945 45A004 50m 2:03.03
68 727 Anna Sohlberg Göteborg Sim 1974 AB4874 50m 2:04.37
69 568 Heli Paalosalo Uintiklubi Nereus 1938 38A003 50m 2:06.58
70 690 Fríða Proppé Sunddeild Breiðabliks 1949 2004493
209
50m 2:16.00
71 564 Pirkko Siikarla Uintiklubi Nereus 1946 46A003 50m 2:21.09
72 680 Ragna María Ragnarsdóttir Sundfélagið Ægir 1948 120148 50m 2:31.43
73 202 Sofia Känsäkoski Simmis Wanda ry 1994 94A705 50m
74 618 Nina Saarimaa Nurmijärven Uinti 1974 74A081 50m
75 219 Eveliina Puustjärvi Simmis Wanda ry 1985 85A181 50m
76 737 Christel Hollund Stord Kappsymjarlag 1979 50m
77 444 Anna Korhonen S.C. Pingviinit 1990 90A260 50m
78 356 Anja Selenius Punkaharjun Urheilijat 1938 38A005 50m
79 176 Kira Koskela Hyvinkään Uimaseura 1992 92A279 50m
80 393 Tilda Rantataro Seinäjoen Uimarit -58 ry 1989 89A105 50m
81 105 Elina Mäkinen Helsingfors Simsällskap 1993 93A401 50m
82 638 Annika Aspholm Ålands Simförening 1963 63A018 50m
2019-10-24 13.45.27 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner