2022-10-02   08:14:37
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
31 200m Selkäuinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 728 Sara Persson Göteborg Sim 1983 AC5483 50m 31.42
2 75 Hanna Wengrud Västerås Simsällskap 1984 AE1284 50m 2:40.49
3 81 Ella Wessén Västerås Simsällskap 1982 AD3482 50m 2:48.40
4 328 Ulla Hurula Kuopion Uimaseura 1965 65A006 50m 2:49.10
5 280 Johanna Kara Cetus Espoo 1965 65A019 50m 2:54.57
6 656 Eili Paap Meisterujumise U-Klubi 1975 50m 2:54.80
7 299 Mari Kasvio Cetus Espoo 1970 70A166 50m 2:58.56
8 182 Tiina Lehtonen Järvenpään Uintiklubi ry 1983 83A137 50m 2:59.06
9 654 Merle Vantsi Meisterujumise U-Klubi 1965 50m 2:59.37
10 557 Meri-Tuuli Viljanen Hydra Platypus 1980 80A041 50m 2:59.94
11 743 Louise Delani 43 Region 1984 8414AA 50m 3:00.00
12 16 Cecilia Maunsbach Sigma Swim Birkerød 1964 6464AA 50m 3:06.85
13 487 Maria Muukkonen Aurajoen Uinti Ry 1986 86A181 50m 3:08.73
14 543 Emma Kyrklund ORCA Helsinki 1991 91A578 50m 3:10.86
15 677 Lóa Birna Birgisdóttir Sundfélagið Ægir 1972 1201723
289
50m 3:12.00
16 86 Margit Ohlsson Stockholmspolisens IF SF 1945 AA0245 50m 3:20.00
17 210 Mia Löija Simmis Wanda ry 1972 72A079 50m 3:23.54
18 32 Christine Heimhofer Salzburger Turnverein
Schwimmen
1968 29215 50m 3:27.32
19 613 Päivi Rantala Nurmijärven Uinti 1967 67A050 50m 3:31.14
20 693 Anastasiia Bykova Fitness-House 1976 50m 3:33.33
21 630 Elina Luttunen Swimming Team Rauma 1986 86A193 50m 3:34.80
22 38 Linn Løvoll Aker Asker SK 1978 1012140
9
50m 3:49.00
23 34 Ute Remenyi Salzburger Turnverein
Schwimmen
1939 28538 50m 3:54.38
24 443 Anne-Marja Hammar S.C. Pingviinit 1958 58A008 50m 3:55.11
25 687 Margrét J. Magnúsdóttir Sunddeild Breiðabliks 1971 1111715
059
50m 3:59.00
26 614 Tiina Kämäräinen Nurmijärven Uinti 1978 78A130 50m 4:02.49
27 372 Anu Lajunen Swimming Jyväskylä 1966 66A086 50m 4:04.72
28 659 Viive NÕU Meisterujumise U-Klubi 1948 50m 4:09.31
29 35 Margit Sams Salzburger Turnverein
Schwimmen
1948 30348 50m 4:09.70
30 336 Minna Männikkö Kuopion Uimaseura 1989 89A538 50m 4:12.57
31 691 Guðmunda Ólöf Jónasdóttir UMS Borgarfjarðar 1949 50m 4:27.57
32 97 Tuija Lönnrot Helsingfors Simsällskap 1964 64A003 50m LAT
33 590 Kristiina Kangastalo-Hoda Loimaan Uimaseura 1978 78A132 50m
34 394 Raija Vainionpää Seinäjoen Uimarit -58 ry 1948 48A013 50m
35 404 Emma Thodin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1994 94B013 50m
2019-10-24 13.45.28 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner