2022-11-30   06:00:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Open Nordic Masters 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
32 50m Vapaauinti Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 399 Nico Palotie Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1992 92A391 50m 24.78
2 701 Anders Kilen Gladsaxe Svømmeklub 1975 7531AA 50m 25.50
3 51 Rasmus Jørgensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1989 8983AB 50m 25.68
4 391 Antti Korri Kokkolan Uimaseura 1992 92A138 50m 25.79
5 303 Igor Korolev Cetus Espoo 1985 85A178 50m 25.84
6 90 Johan Carlén Täby Sim 1976 AB9576 50m 25.91
7 715 Konstatin Bogdanov Neva Stars 1981 50m 25.92
8 294 Kimmo Gadding Cetus Espoo 1982 82A094 50m 25.93
9 66 Håkan Agnell Simklubben Neptun 1970 AA7770 50m 25.93
10 265 Michael Smee Cetus Espoo 1980 80A012 50m 25.97
11 700 Sebastian Svrsek Gladsaxe Svømmeklub 1992 9201AM 50m 26.00
12 595 Ville Lindfors Vanders 1976 76A013 50m 26.00
13 645 Erik Löfgren-Bengtson Solna Sundbyberg SS 04 1989 AP4789 50m 26.04
14 4 Andreas Welander Danderyds Simförening 1985 AE5385 50m 26.09
15 363 Janne Kekkonen Swimming Jyväskylä 1989 89A084 50m 26.12
16 713 Anton  Afonin Neva Stars 1978 50m 26.26
17 453 Pasi Rönkkö S.C. Pingviinit 1970 70A148 50m 26.28
18 579 Lari Sirnelä Speedo Masters Finland 1982 82A107 50m 26.34
19 120 Jussi Kujala Helsingfors Simsällskap 1980 80A110 50m 26.42
20 392 Kaleva Latvala Kokkolan Uimaseura 1984 84A039 50m 26.50
21 21 Oscar Åkesson Simklubben Sydsim 1977 AB0977 50m 26.52
22 68 Ola Selvrenius Simklubben Neptun 1966 AB0766 50m 26.67
23 646 Per Svanberg Solna Sundbyberg SS 04 1971 AA6371 50m 26.71
24 56 Emil Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9273AH 50m 26.81
25 772 Pekka Koskinen Hyvinkään Uimaseura 1978 78A127 50m 26.81
26 263 Valtteri Rahkonen Cetus Espoo 1975 75A000 50m 26.85
27 358 Lauri Vilhunen Varkauden Uimarit 1985 85A080 50m 26.87
28 52 Emil Møhl Svømmeklubben Triton
Ballerup
1994 9413AC 50m 26.88
29 738 Geir Inge Rimmereide Stord Kappsymjarlag 1970 50m 27.00
30 739 Jan Kåre  Fjeldstad Stord Kappsymjarlag 1969 50m 27.00
31 273 Tero Pyrhönen Cetus Espoo 1972 72A010 50m 27.11
32 3 Gustaf Toll Danderyds Simförening 1985 AD9585 50m 27.16
33 649 Stefan Behring Solna Sundbyberg SS 04 1974 AB1974 50m 27.17
34 580 Tommi Kähkönen Speedo Masters Finland 1970 70A157 50m 27.22
35 170 Jari Mäkäläinen Helsingin Uimarit 1986 86A048 50m 27.28
36 445 Mikko Porali S.C. Pingviinit 1971 71A014 50m 27.34
37 442 Lasse Parkkamäki S.C. Pingviinit 1991 91A169 50m 27.40
38 24 Dan Ole Johansen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1960 6075AA 50m 27.53
39 329 Tomi Miettinen Kuopion Uimaseura 1986 86A014 50m 27.59
40 578 Tapio Mäkitalo Speedo Masters Finland 1970 70A137 50m 27.61
41 348 Jari Johansson Lappeenrannan Uimarit 1977 77A047 50m 27.62
42 347 Juha Silventoinen Lappeenrannan Uimarit 1993 93A723 50m 27.65
43 297 Ville Alopaeus Cetus Espoo 1971 71A065 50m 27.66
44 173 Antti Koskela Helsingin Uimarit 1982 82A125 50m 27.90
45 272 Aki Jormanainen Cetus Espoo 1977 77A009 50m 27.92
46 53 Andrea Bondi Svømmeklubben Triton
Ballerup
1989 8995AF 50m 27.95
47 376 Tuomas Virtanen Swimming Jyväskylä 50m 27.96
1992 92B125
48 457 Mikko Viitala S.C. Pingviinit 50m 28.06
1962 62A065
49 575 Kai Poutanen Speedo Masters Finland 50m 28.15
1980 80A062
50 116 Mika Meller Helsingfors Simsällskap 50m 28.17
1967 67A037
51 593 Juha-Pekka Iivonen Uinti Imatra 50m 28.22
1959 59A042
52 596 Mikko Arponen Vanders 50m 28.30
1980 80A030
53 572 Petri Heikkilä Speedo Masters Finland 50m 28.31
1960 60A029
54 119 Jon Berndtsson Helsingfors Simsällskap 1976 76A088 50m 28.41
55 647 Lars Hennert Solna Sundbyberg SS 04 1961 AA5561 50m 28.53
56 537 Markus Salmela Gamla Polare urheiluseura 1983 83A063 50m 28.59
57 563 Juho Uusitorppa Uintiklubi Nereus 1994 94A368 50m 28.72
58 763 Antti  Kuisma Järvenpään Uintiklubi ry 2000 76A101 50m 28.73
59 254 Sami Tuhkanen Tuusulan Uimaseura ry 1973 73A033 50m 28.78
60 503 Esa Päätalo Oulun Uinti 1906 1965 65A041 50m 28.79
61 380 Jukka Parviainen Swimming Jyväskylä 1974 74A080 50m 28.81
62 334 Matias Murole Kuopion Uimaseura 1971 71A064 50m 28.96
63 64 Eric Sjöström Lidingö Simklubb 1959 AA1759 50m 29.04
64 688 Elvar Níelsson Sunddeild Breiðabliks 1974 50m 29.04
65 12 Mats Örth Helsingborgs Simsällskap 1955 AA7355 50m 29.06
66 407 Petter Karjaluoto Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1984 84A083 50m 29.12
67 804 Alexander Mills Hamar 1951 50m 29.25
68 450 Mika Pöyhölä S.C. Pingviinit 1966 66A052 50m 29.29
69 633 Federico Barbano Swimming Team Rauma 1989 89A536 50m 29.31
70 301 Aki Kattelus Cetus Espoo 1972 72A078 50m 29.31
71 11 Björn Johansson Helsingborgs Simsällskap 1958 AA8958 50m 29.32
72 454 Markku Viitala S.C. Pingviinit 1963 63A069 50m 29.34
73 751 Ola Nrdmann Bergen og Omegn Masters 1990 50m 29.39
74 664 Aleksandr Krolov Meisterujumise U-Klubi 1962 50m 29.41
75 782 Aleksandr KRÕLOV Meisterujumise U-Klubi 1962 50m 29.41
76 711 Sergey Frolov Neva Stars 1964 50m 29.58
77 67 Ulf Gabrielsson Simklubben Neptun 1948 AA9148 50m 29.60
78 349 Markku Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit 1970 70A140 50m 29.75
79 710 Sergey Skorobogatov Neva Stars 1962 50m 29.90
80 562 Vesa Kälviäinen SUH 1968 68A054 50m 29.93
81 530 Arto Katajamäki Haukiputaan Heitto
uintijaosto
1972 72A063 50m 29.94
82 560 Sami Kähkönen Hydra Platypus 1969 69A059 50m 29.95
83 10 Robert Jakubek Helsingborgs Simsällskap 1959 AB1559 50m 29.95
84 9 Bo Almqvist Helsingborgs Simsällskap 1958 AA3358 50m 29.96
85 754 Gennadii Sizikov Mad Wave Viipuri 1963 50m 30.00
86 28 Pär Angerfelt Tyresö Simsällskap 1973 AB6773 50m 30.00
87 455 Janne Moilanen S.C. Pingviinit 1977 77A114 50m 30.02
88 478 Mauri Elokoski Uinti-Vakka 1989 89A097 50m 30.08
89 352 Ensio Vatanen Brahean Uimarit 1964 64A062 50m 30.19
90 327 Matti Hurula Kuopion Uimaseura 1961 61A002 50m 30.19
91 643 Atte Varis Lane 4 Swimming Triathlon
Club
1974 74A078 50m 30.19
92 8 Magnus Svensson Eskilstuna Simklubb 50m 30.20
1962 AB0562
93 279 Simo-Pekka Torsti Cetus Espoo 50m 30.24
1960 60A013
94 497 Timo Siika-aho Oulun Lohet 50m 30.36
1968 68A027
95 744 Rolf Martin  Breisnes Sogndal IL 50m 30.50
1965
96 331 Markku Korhonen Kuopion Uimaseura 50m 30.61
1969 69A045
97 371 Jukka Pellinen Swimming Jyväskylä 50m 30.62
1967 67A040
98 249 Jyrki Ikonen Tuusulan Uimaseura ry 50m 30.68
1964 64A016
99 531 Jussi Kanste Haukiputaan Heitto
uintijaosto
50m 30.79
1966 66A091
100 730 Glen Bengsson Göteborg Sim 1949 AA1349 50m 30.80
101 676 Finnbjörn Aðalheiðarson Sundfélagið Ægir 1969 50m 30.84
102 505 Jaakko Erkinaro Oulun Uinti 1906 1963 63A066 50m 30.88
103 632 Joonas Tapiovaara Swimming Team Rauma 1976 76A114 50m 30.98
104 634 Daniele David Swimming Team Rauma 1989 89A537 50m 30.98
105 429 Ville-Pekka Pirilä Hämeenlinnan Uimaseura 1978 78A115 50m 31.08
106 631 Saku Ailanen Swimming Team Rauma 1975 75A124 50m 31.14
107 65 Carl Magnus Helin Lidingö Simklubb 1976 AB3376 50m 31.25
108 462 Vesa Perttula S.C. Pingviinit 1981 81A106 50m 31.36
109 488 Tommi Kahlos Aurajoen Uinti Ry 1978 78A131 50m 31.42
110 215 Teemu Smalin Simmis Wanda ry 1977 77A137 50m 31.45
111 508 Miikka Mattila Oulun Uinti 1906 1977 77A112 50m 31.48
112 57 Anders Jørgensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9247AI 50m 31.62
113 69 Paul Westerberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1961 AB9761 50m 31.65
114 87 Nils Wahlberg Stockholmspolisens IF SF 1943 AA9143 50m 31.68
115 516 Lauri Multanen Tornion Uimaseura 1959 59A032 50m 31.87
116 547 Jaakko Yrjö-Koskinen ORCA Helsinki 1959 59A053 50m 31.95
117 605 Vesa Routarinne Vanders 1959 59A059 50m 32.04
118 606 Jari Tammisto Vanders 1960 60A064 50m 32.15
119 602 Janne Alanne Vanders 1970 70A154 50m 32.20
120 37 Øyvind Røed Larvik SK 1963 M291163
ØYV01
50m 32.25
121 274 Juha Pakkanen Cetus Espoo 50m 32.30
1960 60A010
122 761 Jens Halgreen Herlev Svømning 50m 32.47
1954 5401AA
123 598 Arvo Musikka Vanders 50m 32.54
1959 59A054
124 510 Heikki Koskela Oulun Uinti 1906 50m 32.55
1968 68A085
125 682 Guðmundur Björnsson Sunddeild Breiðabliks 50m 32.56
1975 1804754
519
126 460 Heikki Kultala S.C. Pingviinit 1979 79A113 50m 32.57
127 370 Seppo Hytönen Swimming Jyväskylä 1956 56A024 50m 32.57
128 556 Rami Laakso Hydra Platypus 1968 68A006 50m 32.62
129 40 Pål Brage Gundersen Asker SK 1981 1031610
2
50m 32.82
130 360 Heikki Pykäläinen Swimming Jyväskylä 1952 52A003 50m 32.85
131 604 Niko Rantsi Vanders 1968 68A084 50m 32.91
132 305 Pavel Kobychev Cetus Espoo 1971 71A080 50m 32.93 LAT
133 704 Alexander Kharchenko Neva Stars 1947 50m 32.97
134 425 Teemu Rintala Hämeenlinnan Uimaseura 1974 74A027 50m 33.03
135 283 Timo Teponoja Cetus Espoo 1955 55A007 50m 33.04
136 125 Sami-Petteri Pitkänen Helsingfors Simsällskap 1975 75A127 50m 33.11
137 451 Tommi Halima S.C. Pingviinit 1973 73A044 50m 33.11
138 199 Tatu Kuosa Simmis Wanda ry 1991 91A029 50m 33.12
139 77 Eric Brandelius Västerås Simsällskap 1949 AA8149 50m 33.14
140 430 Timo Piispanen Hämeenlinnan Uimaseura 1968 68A072 50m 33.20
141 431 Teemu Vuorinen Hämeenlinnan Uimaseura 1975 75A105 50m 33.30
142 80 Håkan Quist Västerås Simsällskap 1961 AB4361 50m 33.31
143 367 Ilkka Keskinen Swimming Jyväskylä 1952 52A010 50m 33.37
144 76 Lars Ekdahl Västerås Simsällskap 1954 AA3154 50m 33.47
145 218 Marko Enberg Simmis Wanda ry 1970 70A172 50m 33.69
146 409 Timo Hanhimäki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1966 66A099 50m 33.74
147 781 Peter Herzig Schwimmklub Bern 1980 50m 33.76
148 373 Esa Mangeloja Swimming Jyväskylä 1968 68A082 50m 33.93
149 458 Jukka Tihinen S.C. Pingviinit 1956 56A045 50m 33.95
150 296 Sami Uitti Cetus Espoo 1971 71A058 50m 33.99
151 483 Pertti Rasilainen Aurajoen Uinti Ry 1964 64A027 50m 34.23
152 251 Taito Pöysti Tuusulan Uimaseura ry 1956 56A026 50m 34.27
153 284 Lauri Malk Cetus Espoo 1937 37A002 50m 34.30
154 359 Timo Rastas Varkauden Uimarit 1976 76A117 50m 34.42
155 446 Heikki Asell S.C. Pingviinit 1947 47A007 50m 34.42
156 428 Matti Kanervo Hämeenlinnan Uimaseura 1973 73A059 50m 34.76
157 357 Markku Makkonen Savonlinnan Uimaseura 1948 48A011 50m 34.76
158 335 Mika Forsell Kuopion Uimaseura 1970 70A168 50m 34.87
159 683 Birgir Gíslason Sunddeild Breiðabliks 1966 1502665
489
50m 35.00
160 395 Markku Piiroinen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1960 60A000 50m 35.22
161 667 Ossi Vallemaa Meisterujumise U-Klubi 50m 35.32
1954
162 705 Vladimir Nefedov Neva Stars 50m 35.50
1949
163 344 Matti Kurki Lahden Kaleva 50m 35.60
1975 75A114
164 79 Peter Karlsson Västerås Simsällskap 50m 36.45
1963 AB0563
165 192 Esko Turunen Riihimäen Uimaseura 50m 36.80
1955 55A021
166 400 Heikki Räsänen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 37.07
1951 51A014
167 678 Sigurbjörn Einarsson Sundfélagið Ægir 1952 2811522
899
50m 37.15
168 592 Esa Ihalainen Uinti Imatra 1954 54A022 50m 37.30
169 211 Matti Alpola Simmis Wanda ry 1953 53A019 50m 37.34
170 191 Mauri Ekholm Riihimäen Uimaseura 1943 43A000 50m 37.56
171 448 Rafik Neuman S.C. Pingviinit 1948 48A012 50m 37.89
172 369 Juha Parviainen Swimming Jyväskylä 1945 45A011 50m 38.32
173 423 Pekka Sortila Hämeenlinnan Uimaseura 1935 35A004 50m 39.05
174 282 Juha Koski Cetus Espoo 1942 42A003 50m 39.16
175 518 Heikki Posio Kempeleen Pyrintö 1963 63A012 50m 39.74
176 271 Matti Väätänen Cetus Espoo 1947 47A002 50m 40.84
177 364 Markku Ikkala Swimming Jyväskylä 1947 47A005 50m 42.74
178 291 Pentti Keränen Cetus Espoo 1935 35A005 50m 44.77
179 270 Martti Lahti Cetus Espoo 1937 37A000 50m 46.25
180 121 Perttu Salmenhaara Helsingfors Simsällskap 1977 77A111 50m 46.89
181 441 Tenho Hietanen S.C. Pingviinit 1944 44A006 50m 52.27
182 422 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1933 33A005 50m 1:52.82
183 100 Karl-Gustav Max Lönnberg Helsingfors Simsällskap 1942 42A001 50m
184 494 Petri Juka Oulun Lohet 1983 83A049 50m
185 539 Joonas Valkama Gladius Kirkkonummi 1988 88A370 50m
186 379 Otto Kaipio Swimming Jyväskylä 1978 78A145 50m
187 546 Eetu Rahikainen ORCA Helsinki 1979 79A080 50m
188 540 Jussi Kyröhonka ORCA Helsinki 1979 79A012 50m
189 778 Hans Leidenius Gladius Kirkkonummi 1929 29A000 50m
190 544 Martti Näsäkkälä ORCA Helsinki 1978 78A062 50m
191 538 Joonas Harjukallio Gladius Kirkkonummi 1987 87A275 50m
192 780 Juho Varjokallio ORCA Helsinki 1993 93A374 50m
193 567 Pasi Rönni Uintiklubi Nereus 1960 60A009 50m
194 779 Jarkko Mikkola Hyvinkään Uimaseura 1969 69A091 50m
195 607 Jukka Tuohino Vanders 1981 81A113 50m
196 440 Jukka-Pekka Sarkkinen S.C. Pingviinit 1941 41A005 50m
197 519 Aleksi Kuhajärvi Kempeleen Pyrintö 1984 84A123 50m
198 627 Sami Kujala Kampuksen Plaani 1977 77A143 50m
2019-10-24 13.45.29 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner