2022-10-02   08:59:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
6 100m Selkäuinti Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 548 Juan Sebastian  Thoret Salazar ORCA Helsinki 1981 81A088 50m 1:03.35
2 699 Mark Vogel Gladsaxe Svømmeklub 1970 7091AA 50m 1:04.40
3 442 Lasse Parkkamäki S.C. Pingviinit 1991 91A169 50m 1:04.77
4 773 Matti Pohjolainen Hyvinkään Uimaseura 1987 87A271 50m 1:07.76
5 576 Jaakko Heimo Speedo Masters Finland 1968 68A038 50m 1:08.17
6 573 Mikko Soini Speedo Masters Finland 1972 72A027 50m 1:08.53
7 255 Johan Engström Tuusulan Uimaseura ry 1975 75A123 50m 1:09.29
8 392 Kaleva Latvala Kokkolan Uimaseura 1984 84A039 50m 1:09.80
9 739 Jan Kåre  Fjeldstad Stord Kappsymjarlag 1969 50m 1:10.00
10 738 Geir Inge Rimmereide Stord Kappsymjarlag 1970 50m 1:12.00
11 463 Erno Leppänen S.C. Pingviinit 1985 85A176 50m 1:15.96
12 746 Rolf Skeide Kristiansund Svømmeklubb 1957 50m 1:16.55
13 593 Juha-Pekka Iivonen Uinti Imatra 1959 59A042 50m 1:17.36
14 447 Lauri Heikkilä S.C. Pingviinit 1964 64A026 50m 1:17.51
15 10 Robert Jakubek Helsingborgs Simsällskap 1959 AB1559 50m 1:19.37
16 346 Kai-Asser Skog Lappeenrannan Uimarit 1966 66A035 50m 1:20.29
17 157 Petri Rahko HTU Stadi 1965 65A068 50m 1:21.22
18 9 Bo Almqvist Helsingborgs Simsällskap 1958 AA3358 50m 1:23.03
19 730 Glen Bengsson Göteborg Sim 1949 AA1349 50m 1:24.50
20 508 Miikka Mattila Oulun Uinti 1906 1977 77A112 50m 1:28.77
21 436 Tapani Tuomiranta Koovee 1951 51A008 50m 1:29.58
22 771 Risto Silvola Hyvinkään Uimaseura 1969 69A040 50m 1:31.62
23 516 Lauri Multanen Tornion Uimaseura 1959 59A032 50m 1:31.97
24 605 Vesa Routarinne Vanders 1959 59A059 50m 1:33.82
25 286 Antero Elovaara Cetus Espoo 1959 59A016 50m 1:36.99
26 284 Lauri Malk Cetus Espoo 1937 37A002 50m 1:37.77
27 665 Olev Kooskora Meisterujumise U-Klubi 1962 50m 1:39.17
28 357 Markku Makkonen Savonlinnan Uimaseura 1948 48A011 50m 1:43.94
29 518 Heikki Posio Kempeleen Pyrintö 1963 63A012 50m 1:45.17
30 191 Mauri Ekholm Riihimäen Uimaseura 1943 43A000 50m 1:45.21
31 104 Klaus Bremer Helsingfors Simsällskap 1938 38A004 50m 1:45.59
32 504 Pekka Siltanen Oulun Uinti 1906 1949 49A019 50m 1:46.00
33 360 Heikki Pykäläinen Swimming Jyväskylä 1952 52A003 50m 1:46.38
34 118 Ralf Sund Helsingfors Simsällskap 1955 55A022 50m 1:46.88
35 332 Juha Kainulainen Kuopion Uimaseura 1954 54A024 50m 1:47.91
36 195 Ari Savulahti Riihimäen Uimaseura 1972 72A051 50m 1:51.63
37 270 Martti Lahti Cetus Espoo 1937 37A000 50m 2:06.99
38 422 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1933 33A005 50m 4:51.30
39 275 Asko Saarinen Cetus Espoo 1942 42A002 50m
40 632 Joonas Tapiovaara Swimming Team Rauma 1976 76A114 50m
41 246 Markku Nousiainen Tuusulan Uimaseura ry 1954 54A008 50m
42 544 Martti Näsäkkälä ORCA Helsinki 1978 78A062 50m
43 128 Bojan Hudec Helsingfors Simsällskap 1978 78A144 50m
44 631 Saku Ailanen Swimming Team Rauma 1975 75A124 50m
45 216 Vili Nykänen Simmis Wanda ry 1981 81A104 50m
46 579 Lari Sirnelä Speedo Masters Finland 1982 82A107 50m
47 563 Juho Uusitorppa Uintiklubi Nereus 1994 94A368 50m
48 127 Kari Walden Helsingfors Simsällskap 1941 41A018 50m
2019-10-24 13.45.17 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner