2022-10-02   07:57:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
9 50m Perhosuinti Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 50 Linda Lund Tietze Haslev Svømmeklub 1984 8442AA 50m 27.90
2 477 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb 1991 91A777 50m 29.37
3 449 Elisa Vilhunen S.C. Pingviinit 1988 88A195 50m 29.48
4 486 Mari Ääri Aurajoen Uinti Ry 1980 80A096 50m 29.77
5 111 Roosa Säntti Helsingfors Simsällskap 1983 83A051 50m 30.02
6 71 Anna Hammar Saltsjöbadens Idrottsförening 1968 AA2668 50m 30.34
7 330 Miia Hurskainen Kuopion Uimaseura 1992 92A228 50m 30.38
8 62 Maria Norberg Kristianstads SLS 1963 AA0263 50m 30.69
9 366 Laura Lajunen Swimming Jyväskylä 1992 92A223 50m 30.75
10 201 Ninni From Simmis Wanda ry 1988 88A150 50m 30.87
11 248 Riikka Majander Tuusulan Uimaseura ry 1984 84A018 50m 30.94
12 406 Petra Thodin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1968 68A028 50m 31.46
13 105 Elina Mäkinen Helsingfors Simsällskap 1993 93A401 50m 31.69
14 178 Maria Ripatti Järvenpään Uintiklubi ry 1987 87A148 50m 31.81
15 103 Nelli Määttänen Helsingfors Simsällskap 1993 93A361 50m 32.27
16 83 Marie Therese Öberg Ösmo Simsällskap 1986 AR2486 50m 32.29
17 247 Johanna Salmela Tuusulan Uimaseura ry 1976 76A011 50m 32.33
18 88 Vera Koponen Stockholmspolisens IF SF 1968 AA2868 50m 32.44
19 622 Niina Säteri Kampuksen Plaani 1984 84A134 50m 32.67
20 63 Helena Dahlerus Kristianstads SLS 1979 AB8279 50m 33.02
21 479 Kaisa Männistö Nokian Pyry 1978 78A120 50m 33.12
22 490 Anu Tolvanen Aurajoen Uinti Ry 1982 82A131 50m 33.26
23 629 Liisa Ailanen Swimming Team Rauma 1978 78A099 50m 33.42
24 73 Tove Brickner Turebergs Simklubb 1985 AL2485 50m 33.49
25 648 Karin Axelsson Solna Sundbyberg SS 04 1970 AA8270 50m 33.79
26 644 Agnes Larsson Solna Sundbyberg SS 04 1991 AY7291 50m 33.82
27 202 Sofia Känsäkoski Simmis Wanda ry 1994 94A705 50m 34.02
28 653 Kristiina Arusoo Meisterujumise U-Klubi 1979 50m 34.10
29 498 Asta Viuhkola Oulun Lohet 1980 80A126 50m 34.26
30 172 Jenna Johansson Helsingin Uimarit 1980 80A118 50m 34.55
31 55 Michelle Borgstrøm Svømmeklubben Triton
Ballerup
1989 8962AG 50m 35.14
32 212 Päivi Steffen Simmis Wanda ry 50m 35.43
1971 71A079
33 264 Sanna Hokkanen Cetus Espoo 50m 35.82
1977 77A000
34 623 Terhi Heikkilä Kampuksen Plaani 50m 35.87
1974 74A060
35 42 Inger Linn Krogh Hansen Asker SK 50m 35.92
1969 1006996
1
36 169 Katja Koivu-Pirhonen Helsingin Uimarit 1975 75A007 50m 36.10
37 181 Johanna  Gröhn Järvenpään Uintiklubi ry 1978 78A123 50m 36.41
38 15 Tilde Juul Sigma Swim Birkerød 1974 7426AA 50m 36.47
39 543 Emma Kyrklund ORCA Helsinki 1991 91A578 50m 36.58
40 760 Louise Green Engberg Køge Svømmeklub 1978 7866AA 50m 36.69
41 737 Christel Hollund Stord Kappsymjarlag 1979 50m 38.00
42 17 Ulla Olin Sigma Swim Birkerød 1963 6322AA 50m 38.02
43 517 Sofia Posio Kempeleen Pyrintö 1994 94A254 50m 38.16
44 300 Sari Komulainen Cetus Espoo 1962 62A067 50m 38.50
45 755 Hege Bjelland Roma Masters 1990 50m 38.89
46 433 Jonna-Annukka Kokkonen Hämeenlinnan Uimaseura 1984 84A152 50m 39.00
47 194 Tuija Alanko Riihimäen Uimaseura 1963 63A054 50m 39.41
48 729 Amanda Akander Göteborg Sim 1988 BJ1888 50m 39.70
49 677 Lóa Birna Birgisdóttir Sundfélagið Ægir 1972 1201723
289
50m 39.80
50 640 Bodil Karlsson Ålands Simförening 1965 65A065 50m 39.94
51 509 Yuhong Qiu-Kaikkonen Oulun Uinti 1906 1968 68A080 50m 41.19
52 93 Caroline Magnusson Täby Sim 1956 AA2456 50m 41.34
53 207 Heidi Oksanen Simmis Wanda ry 1974 74A069 50m 41.71
54 520 Johanna Rahko Kempeleen Pyrintö 1983 83A138 50m 41.98
55 641 Ylva Watkins Ålands Simförening 1976 76A111 50m 42.09
56 589 Reeta Kaitosaari Loimaan Uimaseura 1977 77A110 50m 42.46
57 752 Bente Getz Sollie Bergen og Omegn Masters 1963 50m 42.64
58 377 Minna Kokko Swimming Jyväskylä 1977 77A135 50m 43.85
59 22 Inge-Lise Damberg Swim Team Taastrup -
VATCPH
1957 5762AA 50m 44.77
60 85 Anna-Lena Bryngelsson Stockholmspolisens IF SF 1954 AA2254 50m 44.91
61 288 Kaarina Markkula Cetus Espoo 1952 52A012 50m 45.14
62 302 Minna Kantakoski Cetus Espoo 1964 64A069 50m 45.35
63 101 Tiina Tihlman Helsingfors Simsällskap 1959 59A011 50m 45.85
64 378 Pia Rantanen Swimming Jyväskylä 1984 84A154 50m 46.49
65 660 Galina PÕRH Meisterujumise U-Klubi 1965 50m 47.14
66 209 Annina Hoffren Simmis Wanda ry 1981 81A096 50m 48.16
67 687 Margrét J. Magnúsdóttir Sunddeild Breiðabliks 1971 1111715
059
50m 49.00
68 679 Þórunn Kristín
Guðmundsdóttir
Sundfélagið Ægir 1969 280569-
4969
50m 49.50
69 566 Raija Sandelin Uintiklubi Nereus 1960 60A008 50m 51.13
70 97 Tuija Lönnrot Helsingfors Simsällskap 1964 64A003 50m 51.39
71 336 Minna Männikkö Kuopion Uimaseura 1989 89A538 50m 55.10
72 616 Mari Murto Nurmijärven Uinti 1969 69A095 50m 56.54
73 727 Anna Sohlberg Göteborg Sim 1974 AB4874 50m 58.01
74 115 Carita Bremer Helsingfors Simsällskap 1940 40A008 50m 1:04.47
75 731 Ida Stjernkvist Göteborg Sim 1977 AC0277 50m 1:10.12
76 219 Eveliina Puustjärvi Simmis Wanda ry 1985 85A181 50m
77 506 Aino Liakka Oulun Uinti 1906 1955 55A024 50m
78 200 Eeva-Liisa Alasjärvi Simmis Wanda ry 1983 83A025 50m
79 129 karoliina kakko Helsingfors Simsällskap 1993 93B253 50m
80 614 Tiina Kämäräinen Nurmijärven Uinti 1978 78A130 50m
81 464 Kaisa Härkönen S.C. Pingviinit 1988 88A369 50m
82 176 Kira Koskela Hyvinkään Uimaseura 1992 92A279 50m
2019-10-24 13.45.19 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner