Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Sekauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
735 |
|
Håkan Skaarud Karlsen |
Oslo Idrettslag |
1979 |
|
50m |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
2 |
736 |
|
Knut Ivan Rasmunssen |
Oslo Idrettslag |
1978 |
|
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
56 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Gustaf Toll |
Danderyds Simförening |
1985 |
AD9585 |
50m |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
5 |
714 |
|
Sergey Gogol |
Neva Stars |
1981 |
|
50m |
2:27.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
715 |
|
Konstatin Bogdanov |
Neva Stars |
1981 |
|
50m |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
536 |
|
Jouni Leimukoski |
Octopus Lohja |
1979 |
79A032 |
50m |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Niko Rantala |
Swimming Jyväskylä |
1973 |
73A076 |
50m |
2:32.77 |
|
|
|
|
|
9 |
214 |
|
Jori johansson |
Simmis Wanda ry |
1977 |
77A133 |
50m |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
10 |
633 |
|
Federico Barbano |
Swimming Team Rauma |
1989 |
89A536 |
50m |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
11 |
489 |
|
Jani-Petteri Puustinen |
Aurajoen Uinti Ry |
1979 |
79A120 |
50m |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
12 |
772 |
|
Pekka Koskinen |
Hyvinkään Uimaseura |
1978 |
78A127 |
50m |
2:35.92 |
|
|
|
|
|
13 |
273 |
|
Tero Pyrhönen |
Cetus Espoo |
1972 |
72A010 |
50m |
2:37.86 |
|
|
|
|
|
14 |
48 |
|
Søren Mikkelsen |
Lyseng IF |
1991 |
9101AG |
50m |
2:38.66 |
|
|
|
|
|
15 |
741 |
|
Magne Klementsen |
Stord Kappsymjarlag |
1961 |
|
50m |
2:42.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Henrik Roos |
Eskilstuna Simklubb |
1964 |
AB6364 |
50m |
2:44.76 |
|
|
|
|
|
17 |
747 |
|
Jan Mandahl |
Upsala Simsällskap |
1961 |
AA5961 |
50m |
2:45.82 |
|
|
|
|
|
18 |
354 |
|
Esa Vatanen |
Brahean Uimarit |
1967 |
67A078 |
50m |
2:46.16 |
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Mika Ruusunen |
Helsingfors Simsällskap |
1970 |
70A059 |
50m |
2:46.85 |
|
|
|
|
|
20 |
503 |
|
Esa Päätalo |
Oulun Uinti 1906 |
1965 |
65A041 |
50m |
2:48.37 |
|
|
|
|
|
21 |
572 |
|
Petri Heikkilä |
Speedo Masters Finland |
1960 |
60A029 |
50m |
2:48.52 |
|
|
|
|
|
22 |
12 |
|
Mats Örth |
Helsingborgs Simsällskap |
1955 |
AA7355 |
50m |
2:49.01 |
|
|
|
|
|
23 |
746 |
|
Rolf Skeide |
Kristiansund Svømmeklubb |
1957 |
|
50m |
2:50.18 |
|
|
|
|
|
|
24 |
707 |
|
Andrey Monin |
Neva Stars |
1960 |
|
50m |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
25 |
10 |
|
Robert Jakubek |
Helsingborgs Simsällskap |
1959 |
AB1559 |
50m |
2:50.56 |
|
|
|
|
|
26 |
9 |
|
Bo Almqvist |
Helsingborgs Simsällskap |
1958 |
AA3358 |
50m |
2:52.74 |
|
|
|
|
|
27 |
734 |
|
Svein Erik Nymo |
Oslo Idrettslag |
1959 |
|
50m |
2:53.73 |
|
|
|
|
|
|
28 |
804 |
|
Alexander Mills |
Hamar |
1951 |
|
50m |
2:55.90 |
|
|
|
|
|
|
29 |
447 |
|
Lauri Heikkilä |
S.C. Pingviinit |
1964 |
64A026 |
50m |
2:59.76 |
|
|
|
|
|
30 |
603 |
|
Jun Kojima |
Vanders |
1971 |
71A075 |
50m |
3:00.66 |
|
|
|
|
|
31 |
352 |
|
Ensio Vatanen |
Brahean Uimarit |
1964 |
64A062 |
50m |
3:01.37 |
|
|
|
|
|
32 |
268 |
|
Eero Elovaara |
Cetus Espoo |
1956 |
56A000 |
50m |
3:07.33 |
|
|
|
|
|
33 |
28 |
|
Pär Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
1973 |
AB6773 |
50m |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
34 |
696 |
|
Pedro Miguel Magalhaes |
Ginásio Clube de Santo Tirso |
1988 |
128262 |
50m |
3:12.57 |
|
|
|
|
|
35 |
67 |
|
Ulf Gabrielsson |
Simklubben Neptun |
1948 |
AA9148 |
50m |
3:12.92 |
|
|
|
|
|
36 |
770 |
|
Harri Koski |
Hyvinkään Uimaseura |
1957 |
57A024 |
50m |
3:18.91 |
|
|
|
|
|
37 |
283 |
|
Timo Teponoja |
Cetus Espoo |
1955 |
55A007 |
50m |
3:21.80 |
|
|
|
|
|
38 |
669 |
|
Lembit Laht |
Meisterujumise U-Klubi |
1949 |
|
50m |
3:25.87 |
|
|
|
|
|
|
39 |
683 |
|
Birgir Gíslason |
Sunddeild Breiðabliks |
1966 |
1502665 489 |
50m |
3:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
110 |
|
Juho Massinen |
Helsingfors Simsällskap |
1960 |
60A021 |
50m |
3:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
598 |
|
Arvo Musikka |
Vanders |
1959 |
59A054 |
50m |
3:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
118 |
|
Ralf Sund |
Helsingfors Simsällskap |
1955 |
55A022 |
50m |
3:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
1937 |
37A002 |
50m |
3:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
84 |
|
Håkan Bengtsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1942 |
AA6142 |
50m |
3:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
191 |
|
Mauri Ekholm |
Riihimäen Uimaseura |
1943 |
43A000 |
50m |
4:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
448 |
|
Rafik Neuman |
S.C. Pingviinit |
1948 |
48A012 |
50m |
4:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
504 |
|
Pekka Siltanen |
Oulun Uinti 1906 |
1949 |
49A019 |
50m |
4:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
402 |
|
Kaj Fred |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1956 |
56A032 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
774 |
|
Aarni Oinonen |
Hyvinkään Uimaseura |
1976 |
76A103 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
277 |
|
Arto Mynttinen |
Cetus Espoo |
1948 |
48A005 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
460 |
|
Heikki Kultala |
S.C. Pingviinit |
1979 |
79A113 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
771 |
|
Risto Silvola |
Hyvinkään Uimaseura |
1969 |
69A040 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
326 |
|
Aki Tuomaala |
Kouvolan Uimarit |
1991 |
91A438 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
592 |
|
Esa Ihalainen |
Uinti Imatra |
1954 |
54A022 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|