2022-10-08   00:24:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Start list
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: loka 25, 2019 to loka 27, 2019
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset
Final 1 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
17.38
Entry time
Pool
Start:
1 50m
731 2 Ida Stjernkvist 1977 GÖTEBORG 19:52.31 50m
757 3 Barbro Grufman 1948 HELLAS SK 17:02.37 50m
564 4 Pirkko Siikarla 1946 Nereus 18:02.59 50m
5 50m
6 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 2 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
17.58
336 1 Minna Männikkö 1989 KuUS 17:00.00 50m
481 2 Merja Lundberg 1970 AUi 16:30.00 50m
533 3 Liisa Rantatulkkila 1982 HAHE 15:12.00 50m
691 4 Guðmunda Ólöf Jónasdóttir 1949 UMS Borgarfjarðar 16:14.34 50m
727 5 Anna Sohlberg 1974 GÖTEBORG 16:49.08 50m
6 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 3 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.16
426 1 Tanja Laine 1986 HäUS 14:31.18 50m
624 2 Pirjo Suopela 1955 Plaani 14:30.00 50m
267 3 Leena Kaseva 1954 Cetus 14:25.96 50m
159 4 Tiina Teräs 1981 HTU Stadi 14:30.00 50m
204 5 sari kukkonen 1972 SiWa 14:30.00 50m
47 6 Anette Ruud 1974 Drøbak-Fro 14:44.10 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 4 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.31
158 1 Mette Ryyti-Hänninen 1973 HTU Stadi 14:20.00 50m
661 2 Riina OTS 1964 Meisteruju 14:02.50 50m
766 3 Hanna Rosti 1978 KeUi 14:00.00 50m
36 4 Kirsten Sundby Foldvik 1958 Larvik SK 14:01.50 50m
693 5 Anastasiia Bykova 1976 Fitness-Ho 14:17.00 50m
408 6 Katja Walsh 1983 VUS-VSS 14:23.29 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 5 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.46
295 1 Tuija Tiilikka 1965 Cetus 13:55.00 50m
679 2 Þórunn Kristín Guðmundsdóttir 1969 Ægir 13:50.50 50m
288 3 Kaarina Markkula 1952 Cetus 13:48.39 50m
737 4 Christel Hollund 1979 Stord 13:50.00 50m
343 5 Maritta Kurki 1952 LaKa 13:52.38 50m
219 6 Eveliina Puustjärvi 1985 SiWa 14:00.00 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 6 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.00
724 1 Hilde Rygh 1959 TS&LK 13:41.00 50m
752 2 Bente Getz Sollie 1963 BOM 13:35.05 50m
345 3 Liisa Tirkkonen 1963 LrKT 13:33.10 50m
94 4 Tina Sandulf 1970 TÄBY SIM 13:34.00 50m
438 5 Kaisa Malm 1984 Koovee 13:40.00 50m
217 6 Raisa Friberg 1976 SiWa 13:41.26 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 7 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.15
Entry time
Pool
Start:
278 1 Laura Cankar 1973 Cetus 13:27.47 50m
43 2 Ingrid Therese Idsøe Holst 1966 Asker SK 13:21.78 50m
106 3 Leena Brooke 1960 HSS 13:20.00 50m
689 4 Ásta Þóra Ólafsdóttir 1963  Brei 13:20.00 50m
685 5 María Jónsdóttir 1977  Brei 13:21.80 50m
600 6 Heta Narumo 1975 Vanders 13:30.00 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 8 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.29
522 1 Heli Karhunen 1985 KemPy 13:00.00 50m
439 2 Hanna Mäkinen 1976 Koovee 12:55.00 50m
60 3 Margareta Rainer 1949 GÄVLE SS 12:45.00 50m
253 4 Marjut Hyvönen 1966 TuUS 12:47.01 50m
767 5 Katri Vuori 1969 KeUi 13:00.00 50m
427 6 Anna-Liisa Virtanen 1985 HäUS 13:14.08 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 9 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.42
529 1 Leena Rahko 1993 HAHE 12:42.13 50m
543 2 Emma Kyrklund 1991 ORCA 12:30.00 50m
206 3 Carrie Turunen 1973 SiWa 12:21.37 50m
38 4 Linn Løvoll Aker 1978 Asker SK 12:29.14 50m
333 5 Imke Höfling 1970 KuUS 12:31.11 50m
613 6 Päivi Rantala 1967 NU 12:42.97 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 10 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.55
656 1 Eili Paap 1975 Meisteruju 11:52.54 50m
557 2 Meri-Tuuli Viljanen 1980 Hydra 11:35.72 50m
299 3 Mari Kasvio 1970 Cetus 11:30.00 50m
212 4 Päivi Steffen 1971 SiWa 11:34.69 50m
728 5 Sara Persson 1983 GÖTEBORG 11:48.89 50m
532 6 Mervi Hillukkala 1978 HAHE 11:56.12 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 11 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
20.08
749 1 Anna Nummi 1978 SPIF VPF 11:29.19 50m
555 2 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra 11:14.19 50m
743 3 Louise Delani 1984 43 Region 11:00.00 50m
55 4 Michelle Borgstrøm 1989 TRITON B 11:05.05 50m
535 5 Eeva Järvenpää 1984 Octopus 11:27.30 50m
30 6 Eva Lofthus 1964 Loerenskog 11:29.52 50m
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset Final 12 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
20.20
621 1 Maria Lehto 1983 Plaani 10:55.00 50m
49 2 Susanne Metzsch 1968 H2Odense 10:39.34 50m
124 3 Ira Uusoksa 1987 HSS 9:59.00 50m
366 4 Laura Lajunen 1992 SWIM 10:01.70 50m
330 5 Miia Hurskainen 1992 KuUS 10:50.19 50m
247 6 Johanna Salmela 1976 TuUS 10:57.20 50m
2019-10-25 15.27.55 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner