2022-12-06   15:14:13
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
3 400m Sekauinti Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 698 Johan Bergendorff Gladsaxe Svømmeklub 1978 7871AA 50m 5:29.35
2 214 Jori johansson Simmis Wanda ry 1977 77A133 50m 5:29.36
3 407 Petter Karjaluoto Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1984 84A083 50m 5:41.51
4 273 Tero Pyrhönen Cetus Espoo 1972 72A010 50m 5:41.52
5 536 Jouni Leimukoski Octopus Lohja 1979 79A032 50m 5:45.00
6 6 Henrik Roos Eskilstuna Simklubb 1964 AB6364 50m 6:05.20
7 503 Esa Päätalo Oulun Uinti 1906 1965 65A041 50m 6:09.99
8 747 Jan Mandahl Upsala Simsällskap 1961 AA5961 50m 6:10.00
9 112 Tuomas Iivanainen Helsingfors Simsällskap 1970 70A096 50m 6:11.83
10 741 Magne Klementsen Stord Kappsymjarlag 1961 50m 6:15.40
11 746 Rolf Skeide Kristiansund Svømmeklubb 1957 50m 6:20.60
12 447 Lauri Heikkilä S.C. Pingviinit 1964 64A026 50m 6:25.54
13 734 Svein Erik Nymo Oslo Idrettslag 1959 50m 6:28.00
14 5 Anders Meinert Pedersen DeltaSwim 1961 6125AA 50m 6:29.17
15 740 Pål Helland Stord Kappsymjarlag 1972 50m 6:30.00
16 708 Maksim Lokhonia Neva Stars 1961 Maksim 50m 6:31.65
17 398 Hannu Kuokkanen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1948 48A002 50m 6:40.78
18 268 Eero Elovaara Cetus Espoo 1956 56A000 50m 6:47.88
19 762 Jesper Lange Hvidovre Svømmeklub 1967 50m 6:52.54
20 29 Morten Schanke Masters Sørlandet 1954 50m 6:58.40
21 478 Mauri Elokoski Uinti-Vakka 1989 89A097 50m 7:00.00
22 279 Simo-Pekka Torsti Cetus Espoo 1960 60A013 50m 7:00.12
23 69 Paul Westerberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1961 AB9761 50m 7:03.25
24 283 Timo Teponoja Cetus Espoo 1955 55A007 50m 7:15.92
25 770 Harri Koski Hyvinkään Uimaseura 1957 57A024 50m 7:18.02
26 371 Jukka Pellinen Swimming Jyväskylä 1967 67A040 50m 7:20.00
27 669 Lembit Laht Meisterujumise U-Klubi 1949 50m 7:30.27
28 402 Kaj Fred Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1956 56A032 50m 7:50.00
29 67 Ulf Gabrielsson Simklubben Neptun 1948 AA9148 50m 8:05.07
30 598 Arvo Musikka Vanders 1959 59A054 50m 8:15.00
31 284 Lauri Malk Cetus Espoo 1937 37A002 50m 8:31.60
32 504 Pekka Siltanen Oulun Uinti 1906 1949 49A019 50m 9:03.53
33 681 Remi Spilliaert Sundfélagið Ægir 1958 311258-
6729
50m
2019-10-24 13.45.16 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner