2022-10-08   00:07:43
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Entry List
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
5 1500m Vapaauinti Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 735 Håkan Skaarud  Karlsen Oslo Idrettslag 1979 50m 18:12.08
2 736 Knut Ivan  Rasmunssen Oslo Idrettslag 1978 50m 18:30.50
3 48 Søren Mikkelsen Lyseng IF 1991 9101AG 50m 18:35.27
4 68 Ola Selvrenius Simklubben Neptun 1966 AB0766 50m 18:45.13
5 3 Gustaf Toll Danderyds Simförening 1985 AD9585 50m 19:15.54
6 646 Per Svanberg Solna Sundbyberg SS 04 1971 AA6371 50m 19:20.33
7 489 Jani-Petteri Puustinen Aurajoen Uinti Ry 1979 79A120 50m 19:21.86
8 577 Frans Veck Speedo Masters Finland 1979 79A068 50m 19:29.00
9 326 Aki Tuomaala Kouvolan Uimarit 1991 91A438 50m 19:30.00
10 99 Samuli Ikävalko Helsingfors Simsällskap 1970 70A060 50m 19:31.87
11 649 Stefan Behring Solna Sundbyberg SS 04 1974 AB1974 50m 19:53.01
12 741 Magne Klementsen Stord Kappsymjarlag 1961 50m 20:15.50
13 10 Robert Jakubek Helsingborgs Simsällskap 1959 AB1559 50m 20:16.57
14 739 Jan Kåre  Fjeldstad Stord Kappsymjarlag 1969 50m 20:30.00
15 177 Topi Könkö Järvenpään Uintiklubi ry 1992 92A220 50m 20:30.00
16 738 Geir Inge Rimmereide Stord Kappsymjarlag 1970 50m 20:30.00
17 686 Hákon Jónsson Sunddeild Breiðabliks 1985 2905852
799
50m 20:30.00
18 285 Ossi Ilveskoski Cetus Espoo 1976 76A017 50m 20:30.00
19 537 Markus Salmela Gamla Polare urheiluseura 1983 83A063 50m 20:37.67
20 65 Carl Magnus Helin Lidingö Simklubb 1976 AB3376 50m 20:53.46
21 123 Teemu Paatela Helsingfors Simsällskap 1976 76A106 50m 20:59.92
22 329 Tomi Miettinen Kuopion Uimaseura 1986 86A014 50m 21:00.00
23 304 Petri Ratala Cetus Espoo 1968 68A091 50m 21:00.00
24 5 Anders Meinert Pedersen DeltaSwim 1961 6125AA 50m 21:14.13
25 301 Aki Kattelus Cetus Espoo 1972 72A078 50m 21:15.94
26 95 Veli-Pekka Laakso Helsingfors Simsällskap 1978 78A005 50m 21:28.94
27 126 Sauli Haahtela Helsingfors Simsällskap 1975 75A129 50m 21:44.28
28 591 Jukka Lehtola Uinti Imatra 1968 68A008 50m 21:53.04
29 375 Niko Rantala Swimming Jyväskylä 1973 73A076 50m 22:00.00
30 452 Ville-Matti Erkintalo S.C. Pingviinit 1982 82A089 50m 22:10.00
31 297 Ville Alopaeus Cetus Espoo 1971 71A065 50m 22:10.53
32 554 Markku Ahonen UPOT 1981 81A015 50m 22:15.00
33 279 Simo-Pekka Torsti Cetus Espoo 1960 60A013 50m 22:17.98
34 597 Lasse Lahtinen Vanders 1971 71A037 50m 22:22.39
35 746 Rolf Skeide Kristiansund Svømmeklubb 1957 50m 22:30.00
36 544 Martti Näsäkkälä ORCA Helsinki 1978 78A062 50m 22:30.00
37 8 Magnus Svensson Eskilstuna Simklubb 1962 AB0562 50m 22:31.03
38 203 Juha Karttunen Simmis Wanda ry 1964 64A035 50m 22:38.00
39 711 Sergey Frolov Neva Stars 1964 50m 22:41.35
40 250 Veijo Tolonen Tuusulan Uimaseura ry 1967 67A025 50m 23:00.00
41 357 Markku Makkonen Savonlinnan Uimaseura 1948 48A011 50m 23:00.00
42 2 Henrik Bodén Danderyds Simförening 1959 AA8759 50m 23:16.47
43 125 Sami-Petteri Pitkänen Helsingfors Simsällskap 1975 75A127 50m 23:25.00
44 455 Janne Moilanen S.C. Pingviinit 1977 77A114 50m 23:45.00
45 179 Risto Hiltunen Järvenpään Uintiklubi ry 1953 53A013 50m 23:48.55
46 67 Ulf Gabrielsson Simklubben Neptun 1948 AA9148 50m 23:56.61
47 128 Bojan Hudec Helsingfors Simsällskap 1978 78A144 50m 24:00.00
48 173 Antti Koskela Helsingin Uimarit 1982 82A125 50m 24:00.00
49 344 Matti Kurki Lahden Kaleva 1975 75A114 50m 24:02.20
50 696 Pedro Miguel Magalhaes Ginásio Clube de Santo Tirso 1988 128262 50m 24:07.88
51 456 Pasi Huhtala S.C. Pingviinit 1981 81A089 50m 24:25.25
52 602 Janne Alanne Vanders 1970 70A154 50m 24:26.89
53 29 Morten Schanke Masters Sørlandet 1954 50m 24:28.50
54 281 Marko Lysmä Cetus Espoo 1965 65A020 50m 24:30.00
55 251 Taito Pöysti Tuusulan Uimaseura ry 1956 56A026 50m 24:37.87
56 626 Tuomas Räikkönen Kampuksen Plaani 1991 91A867 50m 24:50.00
57 632 Joonas Tapiovaara Swimming Team Rauma 1976 76A114 50m 25:00.00
58 460 Heikki Kultala S.C. Pingviinit 1979 79A113 50m 25:00.00
59 430 Timo Piispanen Hämeenlinnan Uimaseura 1968 68A072 50m 25:29.51
60 198 Raimo Backman Uintiseura Kuhat 1956 56A047 50m 26:30.50
61 284 Lauri Malk Cetus Espoo 1937 37A002 50m 27:10.90
62 286 Antero Elovaara Cetus Espoo 1959 59A016 50m 27:30.00
63 400 Heikki Räsänen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1951 51A014 50m 27:35.05
64 759 Ilkka Pöyry Kempeleen Pyrintö 50m 28:00.00
1950 50A021
65 678 Sigurbjörn Einarsson Sundfélagið Ægir 50m 28:11.00
1952 2811522
899
66 78 Ulf Brangefält Västerås Simsällskap 1942 AA9142 50m 28:20.17
67 118 Ralf Sund Helsingfors Simsällskap 1955 55A022 50m 28:30.00
68 291 Pentti Keränen Cetus Espoo 1935 35A005 50m 36:40.89
2019-10-24 13.45.17 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner