Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Selkäuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
699 |
|
Mark Vogel |
Gladsaxe Svømmeklub |
1970 |
7091AA |
50m |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
2 |
773 |
|
Matti Pohjolainen |
Hyvinkään Uimaseura |
1987 |
87A271 |
50m |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
3 |
573 |
|
Mikko Soini |
Speedo Masters Finland |
1972 |
72A027 |
50m |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
4 |
255 |
|
Johan Engström |
Tuusulan Uimaseura ry |
1975 |
75A123 |
50m |
2:32.77 |
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Gustaf Toll |
Danderyds Simförening |
1985 |
AD9585 |
50m |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
6 |
739 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
Stord Kappsymjarlag |
1969 |
|
50m |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
707 |
|
Andrey Monin |
Neva Stars |
1960 |
|
50m |
2:49.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
10 |
|
Robert Jakubek |
Helsingborgs Simsällskap |
1959 |
AB1559 |
50m |
2:50.92 |
|
|
|
|
|
9 |
98 |
|
Mika Ruusunen |
Helsingfors Simsällskap |
1970 |
70A059 |
50m |
2:51.28 |
|
|
|
|
|
10 |
741 |
|
Magne Klementsen |
Stord Kappsymjarlag |
1961 |
|
50m |
2:51.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
447 |
|
Lauri Heikkilä |
S.C. Pingviinit |
1964 |
64A026 |
50m |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
12 |
173 |
|
Antti Koskela |
Helsingin Uimarit |
1982 |
82A125 |
50m |
2:52.74 |
|
|
|
|
|
13 |
463 |
|
Erno Leppänen |
S.C. Pingviinit |
1985 |
85A176 |
50m |
2:58.43 |
|
|
|
|
|
14 |
346 |
|
Kai-Asser Skog |
Lappeenrannan Uimarit |
1966 |
66A035 |
50m |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Ulf Gabrielsson |
Simklubben Neptun |
1948 |
AA9148 |
50m |
3:08.39 |
|
|
|
|
|
16 |
436 |
|
Tapani Tuomiranta |
Koovee |
1951 |
51A008 |
50m |
3:19.55 |
|
|
|
|
|
17 |
628 |
|
Aarne Hakanen |
Swimming Team Rauma |
1977 |
77A035 |
50m |
3:27.52 |
|
|
|
|
|
18 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
1937 |
37A002 |
50m |
3:33.36 |
|
|
|
|
|
19 |
286 |
|
Antero Elovaara |
Cetus Espoo |
1959 |
59A016 |
50m |
3:35.73 |
|
|
|
|
|
20 |
669 |
|
Lembit Laht |
Meisterujumise U-Klubi |
1949 |
|
50m |
3:37.88 |
|
|
|
|
|
|
21 |
770 |
|
Harri Koski |
Hyvinkään Uimaseura |
1957 |
57A024 |
50m |
3:40.27 |
|
|
|
|
|
22 |
451 |
|
Tommi Halima |
S.C. Pingviinit |
1973 |
73A044 |
50m |
3:47.22 |
|
|
|
|
|
23 |
332 |
|
Juha Kainulainen |
Kuopion Uimaseura |
1954 |
54A024 |
50m |
3:52.83 |
|
|
|
|
|
24 |
118 |
|
Ralf Sund |
Helsingfors Simsällskap |
1955 |
55A022 |
50m |
3:55.53 |
|
|
|
|
|
25 |
191 |
|
Mauri Ekholm |
Riihimäen Uimaseura |
1943 |
43A000 |
50m |
3:56.13 |
|
|
|
|
|
26 |
504 |
|
Pekka Siltanen |
Oulun Uinti 1906 |
1949 |
49A019 |
50m |
4:03.57 |
|
|
|
|
|
27 |
273 |
|
Tero Pyrhönen |
Cetus Espoo |
1972 |
72A010 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
177 |
|
Topi Könkö |
Järvenpään Uintiklubi ry |
1992 |
92A220 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
452 |
|
Ville-Matti Erkintalo |
S.C. Pingviinit |
1982 |
82A089 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
563 |
|
Juho Uusitorppa |
Uintiklubi Nereus |
1994 |
94A368 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
544 |
|
Martti Näsäkkälä |
ORCA Helsinki |
1978 |
78A062 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|