Startliste for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer |
Indledende (11) |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
50m |
1:24.11 |
186 |
3 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:18.57 |
383 |
4 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:21.53 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.83 |
64 |
2 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
1:14.50 |
135 |
3 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.66 |
156 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.86 |
176 |
5 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.54 |
329 |
6 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VAT CPH |
|
50m |
1:17.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
1:13.45 |
328 |
2 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
1:12.95 |
266 |
3 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
1:11.97 |
13 |
4 |
Ásta Kamilla Sigurðardóttir |
2004 |
230204-2760 |
IRB |
|
50m |
1:12.60 |
3 |
5 |
Sólveig María Baldursdottir |
2004 |
040104-2160 |
IRB |
|
50m |
1:13.10 |
151 |
6 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
1:11.45 |
153 |
2 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.13 |
367 |
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.87 |
243 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.03 |
88 |
5 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:11.39 |
157 |
6 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Astrid Virén |
2004 |
AV5204 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:10.59 |
316 |
2 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
1:10.19 |
373 |
3 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.84 |
105 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
1:10.11 |
125 |
5 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.38 |
134 |
6 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:09.65 |
159 |
2 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.45 |
365 |
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.41 |
307 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:09.42 |
127 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.65 |
173 |
6 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:09.22 |
354 |
2 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
1:09.07 |
256 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.87 |
130 |
4 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:08.89 |
121 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.18 |
378 |
6 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
50m |
1:08.74 |
32 |
2 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:08.44 |
318 |
3 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
1:07.83 |
56 |
4 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
50m |
1:08.28 |
33 |
5 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:08.50 |
245 |
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Gunnhildur Björg Baldursdóttir |
2000 |
021100-3310 |
IRB |
|
50m |
1:07.18 |
223 |
2 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HERLEV |
|
50m |
1:05.30 |
31 |
3 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:02.81 |
36 |
4 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
AJ5204 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:03.61 |
99 |
5 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
1:06.59 |
254 |
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.68 |
379 |
2 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.20 |
331 |
3 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.20 |
45 |
4 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
AB8605 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:03.33 |
57 |
5 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
1:06.56 |
326 |
6 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VAT CPH |
|
50m |
1:07.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
1:06.65 |
197 |
2 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.13 |
50 |
3 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
MKK |
|
50m |
1:00.81 |
283 |
4 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VAT CPH |
|
50m |
1:02.85 |
213 |
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
50m |
1:05.79 |
23 |
6 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:07.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|