Program for Norrländska Mästerskapen 2019, kortbana
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrländska mästerskapen 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
153 |
|
Felix Bengs Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
25m |
1:54.05 |
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Viktor Svärd |
Simklubben Ägir |
2005 |
AC8305 |
25m |
2:00.92 |
|
|
|
|
|
3 |
228 |
|
Simon Lundgren |
Simklubben Ägir |
2001 |
AL0501 |
25m |
2:01.69 |
|
|
|
|
|
4 |
66 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
25m |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
5 |
165 |
|
Arvid Strömbro |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AR4502 |
25m |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
6 |
235 |
|
Roine Epäilys |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR3103 |
25m |
2:11.48 |
|
|
|
|
|
7 |
156 |
|
Felix Luthman |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AB4104 |
25m |
2:14.05 |
|
|
|
|
|
8 |
67 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
25m |
2:14.16 |
|
|
|
|
|
9 |
62 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
25m |
2:15.06 |
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Vincent Wall |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AM1504 |
25m |
2:16.97 |
|
|
|
|
|
11 |
237 |
|
Edvin Johansson |
Simklubben Ägir |
2005 |
AG1905 |
25m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
12 |
248 |
|
Ante Kristensson |
Simklubben Ägir |
2005 |
AO0105 |
25m |
2:17.97 |
|
|
|
|
|
13 |
238 |
|
Jakob Flykt |
Simklubben Ägir |
2002 |
AV9702 |
25m |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Jakob Nyström |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AU0103 |
25m |
2:20.48 |
|
|
|
|
|
15 |
21 |
|
Reijk Rombouts |
Härnösands Simsällskap |
2004 |
AY2704 |
25m |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
16 |
253 |
|
Albin Svärd |
Simklubben Ägir |
2007 |
AF4307 |
25m |
2:24.47 |
|
|
|
|
|
17 |
216 |
|
Ståle Danemyr |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2002 |
AO0302 |
25m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
18 |
275 |
|
Gustav Ljungberg |
Solens Idrottsförening |
1991 |
BA5391 |
25m |
2:26.22 |
S14 |
|
19 |
188 |
|
Samuel Henze |
Umeå Simsällskap |
2008 |
AA6508 |
25m |
2:44.05 |
|
|
|
|
|
20 |
194 |
|
Axel Lindberg |
Umeå Simsällskap |
2006 |
AL6106 |
25m |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
21 |
77 |
|
Elis Täljsten |
Njurunda Simsällskap |
2008 |
AA8708 |
25m |
2:55.26 |
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Theodore Brändström |
Umeå Simsällskap |
2009 |
AB9109 |
50m |
3:03.23 |
|
|
|
|
|
23 |
191 |
|
Tim Danielsson |
Umeå Simsällskap |
2008 |
AB2108 |
25m |
3:17.64 |
|
|
|
|
|
24 |
74 |
|
Viking Månsson |
Njurunda Simsällskap |
2008 |
AA9708 |
25m |
3:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-15 07:37:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|