2020-06-02   04:18:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssimmet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Heatlista
Sandaredssimmet 2020
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13
Final 1 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:08
Anm tid
Start ca:
1
184 2 Emilia Gustafsson 2009 SK LAXEN
192 3 Amanda Rubin 2009 SK LAXEN
329 4 Hilda Kjellén 2009 ÅSUNDEN
191 5 Atena Zamani 2009 SK LAXEN
6
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:10
185 1 Signe Viola Larsson 2009 SK LAXEN
182 2 Astrid Cronqvist 2009 SK LAXEN
186 3 Rut Meurling 2009 SK LAXEN
226 4 Lilian Werner 2008 S02
193 5 Sara Celik 2009 SK LAXEN
271 6 Agnes Abrahamsson 2009 SK 1970
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:13
9 1 Alva Bramer 2009 ALINGSÅS
308 2 Tindra Leijon 2008 VARBERG
147 3 Julia Rosman 2010 KUNGÄLV
194 4 Sonja Krantz 2009 SK LAXEN
237 5 Alice Killius 2007 S02
183 6 Ella Falk 2009 SK LAXEN
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:15
112 1 Molly Abrahamsson 2009 KUNGSBACKA
181 2 Mira Arvidsson 2007 SK LAXEN
116 3 Felicia Skogholm Pihl 2010 KUNGSBACKA
109 4 Nea Emanuelsson 2011 KUNGSBACKA
209 5 Ellen Brandt 2009 S02
328 6 Emelia Jönsson 2009 ÅSUNDEN
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:18
208 1 Alice Gerasimova 2007 S02
13 2 Matilda Johannesson 2009 ALINGSÅS
316 3 Jasmine Hesselgren 2008 VARBERG 2:21.28
118 4 Liv Olesen 2009 KUNGSBACKA
343 5 Maja Dahlgren 2007 ANGERED
72 6 Nora Larsen Valkama 2009 ELFSBORG
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
120 1 Julia Wertheim 2011 KUNGSBACKA 2:07.36
315 2 Alice Carlqvist 2007 VARBERG 2:02.65
59 3 Vendela Orreving 2008 ELFSBORG 2:01.08
172 4 Emmie Fransson 2009 SK LAXEN 2:02.29 L
114 5 Filippa Oom 2010 KUNGSBACKA 2:04.04
267 6 Maria-Heleni Pantakidis 2007 SK 1970 2:14.04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:23
Anm tid
Start ca:
170 1 Noomi Hullegård 2009 SK LAXEN 2:00.22
168 2 Wilma Augustsson 2008 SK LAXEN 1:57.75
60 3 Gabriella Jonsson 2008 ELFSBORG 1:55.05
336 4 Ronja Kylen 2009 SK ALINGSÅ 1:55.68
311 5 Fanny Niklasson 2007 VARBERG 1:58.59
177 6 Perla Bruhn 2009 SK LAXEN 2:00.46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:26
337 1 Olivia Ljungström 2008 SK ALINGSÅ 1:51.39
180 2 Nova Bergqvist 2008 SK LAXEN 1:50.73
146 3 Minnda Stude 2008 KUNGÄLV 1:49.47
148 4 Ina Nord 2007 KUNGÄLV 1:49.53
49 5 Clara Hansson 2009 ELFSBORG 1:50.83
221 6 Selma Holmqvist 2007 S02 1:54.89
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:28
58 1 Edith Skogh 2008 ELFSBORG 1:48.87
268 2 Ellen Ahlqvist 2008 SK 1970 1:48.23
57 3 Tilda Flyckt 2010 ELFSBORG 1:48.21
222 4 Agnes Haglund 2007 S02 1:48.23
64 5 Clara Zettergren 2008 ELFSBORG 1:48.67
306 6 Stella Förstberg 2007 VARBERG 1:49.15
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
62 1 Magdalena Ödman 2008 ELFSBORG 1:47.81
312 2 Ebba Johansson 2009 VARBERG 1:46.05
313 3 Nathalie Ceveryd 2008 VARBERG 1:44.50
173 4 Amy Bladh 2008 SK LAXEN 1:45.58
266 5 Wilma Hansson 2007 SK 1970 1:47.27
55 6 Vera Strömberg 2010 ELFSBORG 1:47.87
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:33
319 1 Liv Blomdahl 2009 VARBERG 1:43.67
230 2 Ida Jacobsson 2007 S02 1:41.24
232 3 Amanda Nordberg 2008 S02 1:39.10
338 4 Ida Berlin 2009 SK ALINGSÅ 1:40.25
304 5 Elin Mårtensson 2007 VARBERG 1:41.43
258 6 Moa Helge 2007 SK 1970 1:44.14
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13 Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
229 1 Alice Wickberg 2007 S02 1:35.79
333 2 Alma Haknert 2007 SK ALINGSÅ 1:34.23
223 3 Louise Ahlstedt 2008 S02 1:30.03
61 4 Leia Griphem 2008 ELFSBORG 1:33.68
138 5 Cornelia Köpman 2008 KUNGÄLV 1:34.77
256 6 Hilda Boman 2008 SK 1970 1:37.16
2020-02-28 18:36:42 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben 1970

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner