2020-06-02   00:22:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssimmet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Heatlista
Sandaredssimmet 2020
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:38
Anm tid
Start ca:
1
115 2 Antonio Poller 2009 KUNGSBACKA
119 3 Oliver Schlyter 2009 KUNGSBACKA
66 4 Oscar Skovshoved 2009 ELFSBORG
195 5 Viggo Almlöf 2009 SK LAXEN
6
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
233 1 Olle Näs 2008 S02
189 2 Alexander Bagge 2009 SK LAXEN
317 3 Joel Stenström 2009 VARBERG
122 4 Aston Westerdahl 2009 KUNGSBACKA
196 5 Viktor Forsberg Funkquist 2009 SK LAXEN
117 6 Elias Magnusson 2010 KUNGSBACKA
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:43
282 1 Ioannis Michailidi 2010 SK 1970
262 2 Oliver  Johansson 2007 SK 1970
174 3 Måns Bergdahl 2009 SK LAXEN 2:14.15
278 4 Albert Bohlin 2009 SK 1970
65 5 Isac Sundèn Falander 2010 ELFSBORG
131 6 Robin Lindström 2007 KUNGÄLV
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
165 1 William Hedman 2008 SK LAXEN 2:09.61
175 2 Emil Nicklasson 2008 SK LAXEN 2:02.55
56 3 Nader Haydar 2008 ELFSBORG 1:59.45 L
67 4 Sigge Fredriksson 2009 ELFSBORG 2:01.79
225 5 Albin Wiik 2008 S02 2:06.27
149 6 Elias Kobel 2010 KUNGÄLV 2:13.51
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
166 1 Isac Dolck 2007 SK LAXEN 1:58.78
309 2 Maximiliam Källström 2008 VARBERG 1:57.42
235 3 Luka Bulatovic 2008 S02 1:52.65
164 4 Rasmus Strömstedt 2007 SK LAXEN 1:57.38
167 5 Gustav Jacobsson 2007 SK LAXEN 1:57.62
179 6 Olle Salomonsson 2009 SK LAXEN 1:59.40
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
150 1 Mathias Behre 2009 KUNGÄLV 1:48.85
227 2 Mio Pettersson 2009 S02 1:47.78
303 3 Axel Lambertsson 2008 VARBERG 1:47.34
178 4 Olle Norling 2009 SK LAXEN 1:47.64
335 5 Edvin Pettersson 2008 SK ALINGSÅ 1:48.67
238 6 Oliver Klintelius 2007 S02 1:50.27
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:54
Anm tid
Start ca:
307 1 Hugo Svensson 2008 VARBERG 1:46.78
264 2 Vincent Rosholm 2008 SK 1970 1:45.30
29 3 Elias Klebom 2007 ELFSBORG 1:39.26
42 4 Philip Hansson 2007 ELFSBORG 1:43.61
176 5 Simon Tellander 2007 SK LAXEN 1:45.54
218 6 Mio Hernandez 2007 S02 1:47.27
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
300 1 Albin Jarhult 2007 SKENE SIM 1:37.91
47 2 Lukas Engström 2007 ELFSBORG 1:35.19
228 3 Walter Jerling 2007 S02 1:30.75
136 4 Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV 1:32.35
310 5 Lukas Hedberg 2007 VARBERG 1:36.13
220 6 Arda Beybutov 2008 S02 1:38.79
2020-02-28 18:36:43 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben 1970

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner