2020-07-08   17:16:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssimmet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4. Insim: 13:00 1:a start kl. 14:00

Document
Heatlista
Sandaredssimmet 2020
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13
Final 1 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:34
Anm tid
Start ca:
234 1 Gustav Zetterlund 2008 S02
243 2 Axel Lindberg Fors 2007 SK 1970
212 3 Olof Nihlén 2008 S02
235 4 Luka Bulatovic 2008 S02
219 5 Adam Ellison 2008 S02
6
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:36
205 1 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 S02
227 2 Mio Pettersson 2009 S02
122 3 Aston Westerdahl 2009 KUNGSBACKA
119 4 Oliver Schlyter 2009 KUNGSBACKA
156 5 Wilson Hult 2011 KUNGÄLV
132 6 Eric Olof Nam karlsson 2010 KUNGÄLV
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:38
108 1 Nabil Kayal 2009 KUNGSBACKA
131 2 Robin Lindström 2007 KUNGÄLV
66 3 Oscar Skovshoved 2009 ELFSBORG
152 4 Emil Holmström 2010 KUNGÄLV
195 5 Viggo Almlöf 2009 SK LAXEN
225 6 Albin Wiik 2008 S02
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:40
320 1 Kevin Hesselgren 2010 VARBERG 1:58.19
309 2 Maximiliam Källström 2008 VARBERG 1:47.86
278 3 Albert Bohlin 2009 SK 1970 1:45.00
68 4 Oliver Axelsson 2009 ELFSBORG 1:46.36
196 5 Viktor Forsberg Funkquist 2009 SK LAXEN 1:54.30
238 6 Oliver Klintelius 2007 S02
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:42
115 1 Antonio Poller 2009 KUNGSBACKA 1:43.57
272 2 Hassan Haydar 2008 SK 1970 1:38.67
67 3 Sigge Fredriksson 2009 ELFSBORG 1:34.85
189 4 Alexander Bagge 2009 SK LAXEN 1:38.51
280 5 Vilmer Malmström-Jorwén 2008 SK 1970 1:41.39
262 6 Oliver  Johansson 2007 SK 1970 1:44.84
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:45
179 1 Olle Salomonsson 2009 SK LAXEN 1:30.94
340 2 Jonathan Hellberg 2009 SK ALINGSÅ 1:27.55
239 3 Christopher Dencker 2007 S02 1:25.05
264 4 Vincent Rosholm 2008 SK 1970 1:26.71
175 5 Emil Nicklasson 2008 SK LAXEN 1:28.78
174 6 Måns Bergdahl 2009 SK LAXEN 1:32.05
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:47
Anm tid
Start ca:
178 1 Olle Norling 2009 SK LAXEN 1:22.89
42 2 Philip Hansson 2007 ELFSBORG 1:19.07
307 3 Hugo Svensson 2008 VARBERG 1:17.70
163 4 Anton Ekstrand 2008 SK LAXEN 1:19.06
29 5 Elias Klebom 2007 ELFSBORG 1:20.64
165 6 William Hedman 2008 SK LAXEN 1:24.46
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:49
176 1 Simon Tellander 2007 SK LAXEN 1:15.03
303 2 Axel Lambertsson 2008 VARBERG 1:13.82
140 3 Linus Framme 2008 KUNGÄLV 1:12.62
166 4 Isac Dolck 2007 SK LAXEN 1:12.87
228 5 Walter Jerling 2007 S02 1:14.99
220 6 Arda Beybutov 2008 S02 1:15.71
Gren 41, 100m Frisim Herrar -13 Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:51
200 1 Björn Johansson 2009 LIDKÖPING 1:11.96
310 2 Lukas Hedberg 2007 VARBERG 1:11.52
164 3 Rasmus Strömstedt 2007 SK LAXEN 1:09.84
143 4 Josef Holmén 2007 KUNGÄLV 1:10.47
142 5 Axel Wigstrand 2008 KUNGÄLV 1:11.90
47 6 Lukas Engström 2007 ELFSBORG 1:12.59
2020-03-01 11:54:21 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben 1970

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner