2021-10-19   00:51:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma MADWAVE CHALLENGE 2020

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Entry List
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
1 50m Selkäuinti Naiset
13 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 31 IIda Tawast Simmis Grani 50m 35.74
2007 07A124
2 443 Veera Malmelin Nokian Pyry 50m 37.01
2007 07A196
3 90 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura ry 50m 37.79
2007 07A077
4 225 Peppi Lehtinen Kankaanpään Uimarit 50m 38.09
2007 07A139
5 171 Albertiina Kotkaniemi Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A010 50m 38.66
6 612 Erika Ruuskanen Uinti Tampere 2007 07A644 50m 39.52
7 741 Eedi Imppola Uinti Hyvinkää 2008 08A165 50m 40.35
8 440 Anni Frusti Nokian Pyry 2007 07A190 50m 40.41
9 268 Linnea Azzola Porin Uimaseura 2007 07A649 50m 41.89
10 759 Annela Sõgel Kalevi Ujumiskool 2009 50m 42.21
11 105 Peppi Vartiainen Joensuun Uimaseura ry 2008 08A248 50m 42.24
12 108 Aino Karvinen Joensuun Uimaseura ry 2008 08A291 50m 42.60
13 170 Nana Murtomäki Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A008 50m 42.63
14 97 Mia Peake Joensuun Uimaseura ry 2007 07A209 50m 42.84
15 760 Laura-Lota  Melih Kalevi Ujumiskool 2009 50m 42.89
16 344 Iiris Myllymäki TaTu Tampere 2008 08A041 50m 43.07
17 627 Meea Kinnunen Uinti Tampere 2009 09A323 50m 43.14
18 761 Ines Elisabeth  Raidma Kalevi Ujumiskool 2009 50m 43.25
19 757 Gloria  Sulg Kalevi Ujumiskool 2008 50m 43.45
20 102 Arina Bogdanova Joensuun Uimaseura ry 2008 08A147 50m 43.48
21 249 Heidi Huppunen Porin Uimaseura 2008 08A034 50m 43.63
22 386 Chiara Kippola TaTu Tampere 2008 08A851 50m 43.92
23 109 Minni Koskivirta Joensuun Uimaseura ry 2009 09A174 50m 45.15
24 631 nelli savisto Uinti Tampere 2009 09A392 50m 45.20
25 172 Julia Luomakortes Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A046 50m 45.43
26 385 Nelli Hietala TaTu Tampere 2007 07A990 50m 45.68
27 101 Sofia Soininen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A313 50m 46.09
28 641 Veera Linna Uinti Tampere 2009 09A352 50m 46.44
29 274 Meea Marjamäki Porin Uimaseura 2008 08A991 50m 46.55
30 220 Fanni Autio Hämeenlinnan Uimaseura 2007 07A984 50m 46.65
31 346 Venla Rajala TaTu Tampere 2008 08A055 50m 46.68
32 345 Minea Moisio TaTu Tampere 2009 09A008 50m 46.69
33 642 Alissa Silfver Uinti Tampere 2008 08A663 50m 46.70
34 107 Miina Vatanen Joensuun Uimaseura ry 2009 09A120 50m 47.05
35 339 Viiu Levola TaTu Tampere 2008 08A023 50m 47.46
36 176 Siiri Nivukoski Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A263 50m 47.59
37 645 Kerttu Mätäsjärvi Uinti Tampere 2009 09A420 50m 47.69
38 261 Paulina Deltuvaite Porin Uimaseura 2008 08A272 50m 47.90
39 667 Grenarlyn Kippola Uinti Tampere 2007 07B050 50m 48.11
40 390 Sara Sadiqi TaTu Tampere 2007 07B089 50m 48.74
41 369 Olivia Saukko TaTu Tampere 2009 09A162 50m 48.78
42 755 Mia Adriana  Viilup Kalevi Ujumiskool 2010 25m 48.91
43 654 Lilia Listenmaa Uinti Tampere 2010 10A185 50m 49.00
44 671 Emilia Ådjers Uinti Tampere 2008 08A915 50m 49.32
45 643 Linda From Uinti Tampere 2008 08A574 50m 49.42
46 616 Olivia Gadd Uinti Tampere 2008 08A505 50m 50.46
47 224 Katri Tervola Kankaanpään Uimarit 2007 07A141 50m 50.56
48 646 Alisa Välimaa Uinti Tampere 2010 10A182 50m 50.65
49 662 Anna Tähtinen Uinti Tampere 2010 10A283 50m 50.76
50 680 Sini Ylipelkonen Uinti Tampere 2008 08A942 50m 50.78
51 655 Emmi Lehtonen Uinti Tampere 2010 10A198 50m 50.87
52 652 Lydia Arvola Uinti Tampere 2010 10A183 50m 50.92
53 366 Ekaterina Burnevskaya TaTu Tampere 2009 09A166 50m 51.06
54 672 Matilda Ådjers Uinti Tampere 2009 09A642 50m 51.96
55 758 Liisbet  Jaamaste Kalevi Ujumiskool 2011 50m 51.97
56 370 Miisa Yltävä TaTu Tampere 2008 08A385 50m 52.10
57 355 Lila Reiman TaTu Tampere 2007 07A295 50m 52.17
58 353 Emmi Oksanen TaTu Tampere 2009 09A036 50m 52.26
59 681 Sanni Mäkelä Uinti Tampere 2010 10A376 50m 52.65
60 657 Iina Mäensivu Uinti Tampere 2008 08A793 50m 52.91
61 684 Pinja Metsäpelto Uinti Tampere 2008 08A967 50m 53.29
62 352 Ida Hamilton TaTu Tampere 2008 08A122 50m 53.42
63 666 Aljean Kippola Uinti Tampere 2009 09A616 50m 53.57
64 649 Edith Råtts Uinti Tampere 2009 09A488 50m 54.24
65 622 Sissi Viitasaari Uinti Tampere 2008 08A559 50m 54.29
66 628 Julia Tikka Uinti Tampere 2008 08A669 50m 54.55
67 265 Julia Belov Porin Uimaseura 2007 07A536 50m 55.03
68 267 Miia Kallio Porin Uimaseura 2011 11A005 50m 55.18
69 677 Eveliina Päivärinta Uinti Tampere 2008 08A935 50m 55.55
70 676 Katriina Hautamäki Uinti Tampere 2008 08A925 50m 56.84
71 675 saaga hakala Uinti Tampere 2010 10A346 50m 56.98
72 656 Sinna Leinonen Uinti Tampere 2011 11A070 50m 57.79
73 699 Minerva Ruuskanen Uinti Tampere 2008 08B081 50m
74 678 Hannia Pérez Uinti Tampere 2008 08A934 50m
75 693 Peppi Pohjanen Uinti Tampere 2009 09A798 50m
76 769 Minja Kautto TaTu Tampere 2010 10A170 50m
77 691 Iita Helminen Uinti Tampere 2009 09A796 50m
78 689 Sandra Roivas Uinti Tampere 2008 08B051 50m
79 682 Jasmin Retkin Uinti Tampere 2007 07B088 50m
80 695 Juuli Pulkkinen Uinti Tampere 2009 09A814 50m
81 765 Hertta Myllymäki TaTu Tampere 2010 10A032 50m
82 222 Aida Niilekselä Hämeenlinnan Uimaseura 2009 09A770 50m
83 771 Sanni Korhonen TaTu Tampere 2009 09A034 50m
84 388 Noora Ekman TaTu Tampere 2009 09A587 50m
85 764 Helmi Nikula TaTu Tampere 2008 08A627 50m
86 685 Iina Holmberg Uinti Tampere 2011 11A164 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 430 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 50m 31.38
2 407 Kukka Kangas Åbo Simklubb 2005 05A254 50m 32.42
3 413 Maura Bergström Åbo Simklubb 2005 05A338 50m 33.12
4 542 Isla Leinonen Uinti Tampere 2006 06A206 50m 34.21
5 15 Maija Hinkkala Riihimäen Uimaseura 2005 05A091 50m 34.70
6 247 Emilia Rahola Porin Uimaseura 2006 06A253 50m 34.87
7 18 Anniina Ahonen Riihimäen Uimaseura 2005 05A156 50m 34.90
8 410 Ella Suominen Åbo Simklubb 2005 05A308 50m 34.97
9 428 Nelli Lehmijoki Nokian Pyry 2005 05A030 50m 35.21
10 289 Anni Törmänen Rauman Uimaseura 2005 05B035 50m 35.23
11 550 Emilia Peuhkurinen Uinti Tampere 2005 05A582 50m 36.14
12 412 Minttu Kiili Åbo Simklubb 2005 05A306 50m 36.28
13 423 Cecilia Rönnlund Åbo Simklubb 2006 06A392 50m 36.64
14 252 Veera Tall Porin Uimaseura 2005 05A638 50m 36.66
15 204 Tytti Rantanen Hämeenlinnan Uimaseura 2006 06A853 50m 36.97
16 84 Merete Lätti Joensuun Uimaseura ry 2006 06A125 50m 37.20
17 28 Elizabete Naumcika Riihimäen Uimaseura 2005 05B203 50m 37.33
18 582 Veera Rantala Uinti Tampere 2006 06A547 50m 37.42
19 201 Aino Kunelius Hämeenlinnan Uimaseura 2005 05A813 50m 38.17
20 284 Veera Maijala Rauman Uimaseura 2005 05A272 50m 38.33
21 200 Veera Viskari Hämeenlinnan Uimaseura 2005 05A797 50m 38.50
22 35 Sofie Nauklér Simmis Grani 2006 06A537 50m 38.58
23 419 Tilda Saine Åbo Simklubb 2006 06A291 50m 39.57
24 536 Kaisu Leinonen Uinti Tampere 2005 05A462 50m 39.61
25 45 Venla Almira Simmis Grani 2006 06B087 50m 39.73
26 636 Saaga Keränen Uinti Tampere 2006 06B047 50m 39.74
27 593 Nea Elomaa Uinti Tampere 2006 06A565 50m 39.98
28 158 Ada Hulkko Mikkelin Uimaseura 2006 06A597 50m 40.71
29 95 Nelli Jumppanen Joensuun Uimaseura ry 2006 06A477 50m 40.85
30 291 Pia Hellmann Rauman Uimaseura 2006 06B009 50m 40.91
31 191 Iida Salonen Hämeenlinnan Uimaseura 2005 05A155 50m 42.20
32 579 Nelli Lehtonen Uinti Tampere 2006 06A529 50m 42.20
33 613 Jenna Myllyntausta Uinti Tampere 2006 06A946 50m 42.81
34 425 Ada Riquelme Mac Donald Åbo Simklubb 2006 06A833 50m 42.86
35 604 Julia Jurttila Uinti Tampere 2006 06A863 50m 42.95
36 618 Venla Björkholm Uinti Tampere 2006 06B020 50m 43.00
37 617 Elli Jalonen Uinti Tampere 2006 06B016 50m 43.53
38 163 Siiri Pynnönen Mikkelin Uimaseura 2006 06A914 50m 43.61
39 253 Kaisa Harjula Porin Uimaseura 2005 05A647 50m 44.03
40 548 Viivi Kiiveri Uinti Tampere 2006 06A260 50m 44.04
41 422 Elsa Koskinen Åbo Simklubb 2006 06A390 50m 44.30
42 180 Emma Rovio Vaajakosken Uimaseura 2006 06A780 50m 44.56
43 182 Anni Sivonen Vaajakosken Uimaseura 2006 06B007 50m 44.81
44 620 Mona Valkonen Uinti Tampere 2006 06B019 50m 50.60
45 380 Tytti Soininen TaTu Tampere 2005 05B217 50m
46 585 Elli Kenttälä Uinti Tampere 2006 06A520 50m
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 725 Saana Yritys Kampuksen Plaani 2003 03A035 50m 31.01
2 400 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb 2003 03A462 50m 31.70
3 279 Senni Mattila Rauman Uimaseura 2003 03A003 50m 32.03
4 497 aada hakala Uinti Tampere 2004 04A041 50m 32.87
5 401 Maija Nurmi Åbo Simklubb 2003 03A461 50m 33.43
6 10 Iida Savulahti Riihimäen Uimaseura 2004 04A121 50m 33.58
7 198 Aada Viitamäki Hämeenlinnan Uimaseura 2003 03B051 50m 33.66
8 132 Nea Mustonen Lahden Uimaseura 2004 04A265 50m 33.80
9 399 Daniela Degenhardt Åbo Simklubb 2003 03A442 50m 34.14
10 127 Janna Salminen Lahden Uimaseura 2003 03A489 50m 35.51
11 336 Wilma Lassila TaTu Tampere 2004 04A649 50m 36.08
12 89 Elina Gavrilov Joensuun Uimaseura ry 2004 04A825 50m 36.24
13 584 Kiona Amelia Inkilä Uinti Tampere 2004 04B098 50m 36.52
14 190 Siiri Reinonen Hämeenlinnan Uimaseura 2004 04A278 50m 37.06
15 223 Sanna Pajula Kankaanpään Uimarit 2003 03A317 50m 37.78
16 434 Ronja Mustalahti Nokian Pyry 2004 04A893 50m 37.96
17 523 Noora Pätiälä Uinti Tampere 2004 04A436 50m 38.10
18 515 Viivi Heittokangas Uinti Tampere 2004 04A309 50m 38.56
19 30 Lea Heinzmann Simmis Grani 2004 04A851 50m 39.09
20 520 Susanna Uitto Uinti Tampere 2004 04A404 50m 40.76
21 239 Pinja Kallio Porin Uimaseura 2004 04A146 50m 41.22
22 236 Amanda Rahola Porin Uimaseura 2003 03A071 50m 41.66
23 179 Julia Järvelin Vaajakosken Uimaseura 2003 03A782 50m 42.13
24 246 Bettina Heikkilä Porin Uimaseura 2004 04A660 50m 55.34
25 729 Matilda Lampela Harjavallan Uimaseura 2004 04B227 50m
18 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 57 Peppi Siirtola Cetus Espoo 2002 02A144 50m 29.77
2 480 Nea Norismaa Uinti Tampere 1995 95A534 50m 30.56
3 66 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 2002 02A370 50m 31.05
4 487 Aino Jussila Uinti Tampere 2000 00A485 50m 31.05
5 722 Claudia Åvist Nurmijärven Uinti 1997 97A007 50m 31.69
6 310 Ida Hulkko TaTu Tampere 1998 98B105 50m 31.83
7 396 Katariina Niemi Åbo Simklubb 2002 02A179 50m 32.38
8 281 Emmi Heine Rauman Uimaseura 2002 02A604 50m 32.57
9 187 Sanni Kilponen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A145 50m 32.98
10 81 Melinda Moilanen Joensuun Uimaseura ry 2000 00B066 50m 34.64
11 188 Nea Reunanen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A298 50m 35.53
2020-01-21 21:45:54 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: TaTU Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner