2021-12-01   11:30:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for MADWAVE CHALLENGE 2020

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Entry List
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
18 100m Vapaauinti Miehet
14 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 467 Joonatan Davie Aurajoen Uinti Ry 50m 1:02.19
2006 06A283
2 115 Konsta Kukkonen Kouvolan Uimarit 50m 1:02.33
2006 06A079
3 569 Matias Leiwo Uinti Tampere 50m 1:03.70
2006 06A486
4 575 Sami Schrader Uinti Tampere 50m 1:05.49
2006 06A494
5 340 Sebastian Sojolin TaTu Tampere 2006 06A292 50m 1:05.74
6 137 Denis Katunov Lahden Uimaseura 2006 06A164 50m 1:05.77
7 547 Valtteri Pellinen Uinti Tampere 2007 07A073 50m 1:06.42
8 540 Väinö Pitkänen Uinti Tampere 2006 06A199 50m 1:06.44
9 469 Alex Yli-Salomäki Aurajoen Uinti Ry 2006 06A458 50m 1:06.87
10 735 Aaro Imppola Uinti Hyvinkää 2006 06A298 50m 1:07.30
11 589 Tobias Syrjä Uinti Tampere 2006 06A554 50m 1:08.49
12 141 Joonas Pulkkinen Lahden Uimaseura 2007 07A083 50m 1:08.56
13 749 Lauri-Pekka Pakomäki Aurajoen Uinti Ry 2006 06A235 50m 1:08.72
14 591 Áron Zautasvili Uinti Tampere 2006 06A560 50m 1:09.37
15 175 Oskari Tavast Seinäjoen Uimarit -58 ry 2007 07A495 50m 1:09.79
16 160 Akseli Kellman Mikkelin Uimaseura 2007 07A621 50m 1:10.52
17 673 Pyry Pyykkö Uinti Tampere 2006 06B184 50m 1:11.24
18 594 Georg Aspholm Uinti Tampere 2008 08A121 50m 1:11.33
19 448 Luka Hirvonen Nokian Pyry 2006 06A887 50m 1:11.70
20 633 Petter Kaskela Uinti Tampere 2007 07A839 50m 1:11.72
21 290 Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 2006 06A838 50m 1:12.22
22 560 Rasmus Ruotoistenmäki Uinti Tampere 2006 06A320 50m 1:12.27
23 259 Benjamin Salo Porin Uimaseura 2006 06A781 50m 1:12.67
24 226 Osmo Räikkälä Kankaanpään Uimarit 2006 06A961 50m 1:12.77
25 333 Kalle Heinonen TaTu Tampere 2006 06A105 50m 1:12.89
26 106 Antto Koppinen Joensuun Uimaseura ry 2006 06A756 50m 1:13.32
27 592 Thomas Jürgens Uinti Tampere 2007 07A233 50m 1:14.10
28 424 Linus Korin Åbo Simklubb 2006 06A619 50m 1:14.25
29 93 Nuutti Kerkkänen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A200 50m 1:15.10
30 178 Oskari Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A342 50m 1:15.39
31 92 Topias Partinen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A119 50m 1:15.46
32 470 Max Yli-Salomäki Aurajoen Uinti Ry 2006 06A459 50m 1:16.55
33 177 Lauri Jumppanen Seinäjoen Uimarit -58 ry 2007 07A543 50m 1:16.72
34 212 Aleksi Luopajärvi Hämeenlinnan Uimaseura 2006 06B090 50m 1:16.96
35 640 Sakari Rossi Uinti Tampere 2008 08A651 50m 1:17.37
36 91 Aapo Mononen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A081 50m 1:17.47
37 644 Veeti Puustinen Uinti Tampere 2007 07A893 50m 1:17.47
38 573 Mikael Uitto Uinti Tampere 2007 07A217 50m 1:17.74
39 605 Konsta Iskala Uinti Tampere 2006 06A852 50m 1:17.89
40 242 Juho Kallio Porin Uimaseura 2007 07A032 50m 1:18.02
41 659 Alexandro Sivenius Uinti Tampere 2007 07A991 50m 1:18.91
42 529 Niklas Töyrylä Uinti Tampere 2006 06A090 50m 1:19.18
43 603 Topi Äikäs Uinti Tampere 2007 07A599 50m 1:19.47
44 292 Daniel Przado Rauman Uimaseura 2008 08A638 50m 1:19.86
45 446 Emil Savolainen Nokian Pyry 2007 07A560 50m 1:21.14
46 207 Iiro Viskari Hämeenlinnan Uimaseura 2007 07A819 50m 1:21.24
47 595 Tobias Lydén Uinti Tampere 2008 08A132 50m 1:21.24
48 173 Luka Hemminki Seinäjoen Uimarit -58 ry 2008 08A090 50m 1:21.82
49 739 Eero Tarkiainen Uinti Hyvinkää 2006 06A553 50m 1:22.30
50 639 Eero Olli Uinti Tampere 2008 08A632 50m 1:22.74
51 750 Karl  Kuldkepp Kalevi Ujumiskool 2010 50m 1:22.78
52 324 Ferdinand Backman TaTu Tampere 2006 06A021 50m 1:23.31
53 607 Aapo Harjula Uinti Tampere 2007 07A604 50m 1:26.03
54 260 Aatos de Carvalho Porin Uimaseura 2006 06A776 50m 1:26.30
55 208 Samu Nurminen Hämeenlinnan Uimaseura 2008 08A626 50m 1:26.66
56 653 Adam Bazhyna Uinti Tampere 2010 10A184 50m 1:26.75
57 647 Eliel Grönroos Uinti Tampere 2009 09A486 50m 1:30.60
58 648 Eeli Lehtinen Uinti Tampere 2009 09A487 50m 1:30.94
59 664 Jesse Virta Uinti Tampere 2007 07B038 50m 1:31.01
60 213 Max Tamminen Hämeenlinnan Uimaseura 2009 09A431 50m 1:33.84
61 272 Fran Klaric Porin Uimaseura 2009 09A467 50m 1:39.89
62 679 Atte Katajisto Uinti Tampere 2009 09A663 50m 1:40.51
63 658 Matias Haapala Uinti Tampere 2009 09A518 50m 1:43.98
64 374 Valtteri Saukko TaTu Tampere 2010 10A171 50m 1:44.03
65 660 Daniel Kuidunen Uinti Tampere 2009 09A570 50m 1:45.72
66 651 Alex Isotalo Uinti Tampere 2009 09A480 50m 1:46.19
67 458 EINO TONTERI Nokian Pyry 2010 10A248 50m 1:47.19
68 683 Markus Cook Uinti Tampere 2009 09A696 50m 1:49.34
69 669 Lauri Toivola Uinti Tampere 2010 10A327 50m 1:49.88
70 624 Sisu Toiva Uinti Tampere 2009 09A400 50m 1:50.95
71 650 Pontus Pyykkö Uinti Tampere 2011 11A063 50m 1:52.64
72 663 Joonatan Niemi Uinti Tampere 2008 08A868 50m 1:56.17
73 376 Ifeanyi Koivuaho TaTu Tampere 2007 07A941 50m 1:57.49
74 378 Rasmus Kautto TaTu Tampere 2009 09A463 50m 1:59.12
75 384 Elias Leppänen TaTu Tampere 2009 09A513 50m 2:00.06
76 375 Maxim Rautanen TaTu Tampere 2010 10A169 50m 2:06.74
77 637 Oskari Jalonen Uinti Tampere 2008 08A591 50m 2:07.70
78 668 Rafael Mouna Uinti Tampere 2006 06B181 50m
79 460 Hugo Heikkilä Nokian Pyry 2009 09A773 50m
80 697 Niklas Silfver Uinti Tampere 2006 06B246 50m
81 665 Lasse Jokiniemi Uinti Tampere 2007 07B045 50m
82 670 Leevi Kivinen Uinti Tampere 2008 08A910 50m
83 462 Niklas Ekholm-Di Giovinazzo Nokian Pyry 2009 09A774 50m
15-16 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 16 Onni Äijälä Riihimäen Uimaseura 2004 04A344 50m 54.94
2 317 Lassi Niemi TaTu Tampere 2004 04A093 50m 56.12
3 322 Eero Rautaporras TaTu Tampere 2005 05A055 50m 56.31
4 321 Niilo Kilpeläinen TaTu Tampere 2004 04A174 50m 58.05
5 334 Konsta Kallio TaTu Tampere 2004 04A610 50m 59.32
6 311 Akseli Kotti TaTu Tampere 2004 04A009 50m 1:00.79
7 325 Joona Saloniemi TaTu Tampere 2004 04A304 50m 1:01.38
8 417 Luka Laaksonen Åbo Simklubb 2005 05A517 50m 1:01.65
9 502 Aarne Eskelinen Uinti Tampere 2004 04A085 50m 1:02.00
10 507 Lassi Walden Uinti Tampere 2004 04A149 50m 1:02.73
11 229 Jesse Anoschkin Pihlavan Työväen Urheilijat 2004 04A730 50m 1:02.95
12 742 Samuel Rooke Uinti Hyvinkää 2004 04B159 50m 1:03.14
13 193 Akseli Soini Hämeenlinnan Uimaseura 2004 04A562 50m 1:03.41
14 416 Rasmus Rekola Åbo Simklubb 2004 04A638 50m 1:03.96
15 147 Kasperi Haverinen Lahden Uimaseura 2005 05B041 50m 1:04.29
16 146 Antero Ruban Lahden Uimaseura 2004 04B114 50m 1:04.80
17 83 Konsta Kauppinen Joensuun Uimaseura ry 2005 05A260 50m 1:06.42
18 139 Riku Huuhka Lahden Uimaseura 2005 05A549 50m 1:07.12
19 155 Veeti Vilén Mikkelin Uimaseura 2004 04A930 50m 1:07.23
20 26 Valtteri Niemimuukko Riihimäen Uimaseura 2005 05A561 50m 1:07.47
21 588 Leevi Luoma Uinti Tampere 2005 05A842 50m 1:08.78
22 199 Iiro Kyllönen Hämeenlinnan Uimaseura 2005 05A758 50m 1:09.47
23 350 Severi Muje TaTu Tampere 2005 05A845 50m 1:09.63
24 574 Iliad Sioofy Khojine Uinti Tampere 2004 04B083 50m 1:10.46
25 738 Joel Lipponen Uinti Hyvinkää 2004 04B103 50m 1:11.63
26 745 Tuomas Nieminen Uinti Hyvinkää 2004 04B274 50m 1:12.32
27 730 Oskari Pere Harjavallan Uimaseura 2005 05B038 50m 1:12.89
28 195 Eelis Wiberg Hämeenlinnan Uimaseura 2004 04A788 50m 1:14.58
29 600 Luukas Kallio Uinti Tampere 2005 05B025 50m 1:17.34
30 553 Aapo Koivuniemi Uinti Tampere 2004 04A890 50m 1:21.00
31 541 Kasper Kaskela Uinti Tampere 2004 04A761 50m 1:21.22
32 608 Alvin Helenius Uinti Tampere 2004 04B261 50m
17-18 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 4 Ismailov Magomed Swimming Club-VoViS 2002 50m 52.00
2 64 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 50m 52.83
3 5 Daniil Boldhskov Swimming Club-WaKiS 2002 50m 52.96
4 63 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 50m 54.30
5 79 Akseli Kontiainen Joensuun Uimaseura ry 2002 02A455 50m 54.62
6 60 Leo Mikkonen Cetus Espoo 2002 02A233 50m 54.64
7 113 Risto Martikainen Kouvolan Uimarit 2003 03A605 50m 55.74
8 240 Lauri-Luukas Jäntti Porin Uimaseura 2002 02A816 50m 55.79
9 414 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb 2003 03A892 50m 56.07
10 489 Jere Broman Uinti Tampere 2002 02A116 50m 56.09
11 71 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 56.20
12 488 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 50m 56.30
13 348 Efim Romanov TaTu Tampere 2002 02B256 50m 56.57
14 70 Matias Rasinmäki Cetus Espoo 2003 03A961 50m 57.12
15 133 Jonne Isoranta Lahden Uimaseura 2003 03A748 50m 59.07
16 134 Julius Airas Lahden Uimaseura 2003 03A835 50m 59.17
17 72 Eemeli Nylund Heinolan Isku 2003 03A915 50m 59.53
18 318 Petteri Lepola TaTu Tampere 2003 03A303 50m 59.64
19 307 Mio Harju TaTu Tampere 2002 02A064 50m 1:00.90
20 408 Aaro Puutio Åbo Simklubb 2003 03A834 50m 1:04.82
21 513 Antti Toivonen Uinti Tampere 2003 03A479 50m 1:20.22
19 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 8 Niko Mäkelä Riihimäen Uimaseura 1998 98A679 50m 50.88
2 75 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura ry 2001 01A193 50m 52.31
3 482 Eemil Varho Uinti Tampere 1997 97A537 50m 52.93
4 297 Roope Kastarinen TaTu Tampere 1994 94A478 50m 53.07
5 73 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura ry 1996 96A432 50m 53.26
6 74 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura ry 1999 99A294 50m 53.37
7 492 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 50m 53.42
8 51 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 50m 53.57
9 50 Joel Knaapi Cetus Espoo 2001 01A132 50m 53.63
10 61 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 50m 53.95
11 301 Reko Patinen TaTu Tampere 1998 98A336 50m 54.61
12 483 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 50m 55.11
13 309 Santeri Mettälä TaTu Tampere 1999 99A913 50m 55.38
14 76 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura ry 2000 00A565 50m 55.77
15 486 Joona Korhonen Uinti Tampere 2000 00A464 50m 57.28
16 233 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 50m 58.02
17 53 Rasmus Virta Cetus Espoo 1998 98B044 50m 58.26
2020-01-21 21:46:08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: TaTU Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner