2021-05-16   16:16:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:00
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
499 3 Thea Bergström 2007 SS04 25m
593 4 Laura Midby 2006 SALTSJÖB 25m
529 5 Natalia Ljung 2004 SPIF SF 25m
528 6 Tilde Jonasson 2006 HELLAS SK 25m
7 25m
8 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:04
198 1 Anna Malmring 2006 SPÅRVÄGEN 3:24.53 50m
210 2 Ida Sundbom 2007 SPÅRVÄGEN 3:16.15 25m
566 3 Alva Ek 2006 SPIF SF 3:08.68 50m
123 4 Olivia Strömberg 2007 SK NEPTUN 3:03.04 25m
350 5 Ella Pahlén 2007 TYRESÖ SS 3:07.30 25m
63 6 Linnea Nordström 2002 SK NEPTUN 3:09.85 25m S8
202 7 Elin Yavuz 2007 SPÅRVÄGEN 3:17.06 25m
201 8 Lea Rosenholm 2006 SPÅRVÄGEN 3:25.30 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:08
257 1 Jenny Yelda Bibo 2004 SÖDERTÄLJE 3:02.48 25m
207 2 Matilda Lobendahl 2007 SPÅRVÄGEN 3:01.18 25m
519 3 Stella Gammel 2006 SS04 2:58.85 25m
238 4 Olivia Bäck 2007 SKK 2:56.17 25m
349 5 Fidelie Börnesson 2007 TYRESÖ SS 2:56.96 25m
122 6 Vivyan Wallqvist 2007 SK NEPTUN 2:59.07 25m
186 7 Karolina Nivenius 2005 SPÅRVÄGEN 3:01.22 25m
243 8 Ellen Gustafsson 2007 SKK 3:02.75 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:11
197 1 Lisa Danfelter 2005 SPÅRVÄGEN 2:55.07 25m
487 2 Agnes Öhman 2006 ÖSMO SS 2:51.00 25m
127 3 Julia Lundgren 2007 SK NEPTUN 2:48.51 25m
292 4 Lovisa Lindberg 2007 SÖDERTÖRN 2:44.47 25m
588 5 Ebba Gradevik-Laurell 2006 SALTSJÖB 2:47.12 25m
562 6 Sandra Ignatjovic 2007 SPIF SF 2:49.92 25m
512 7 Leona Arganti 2004 SS04 2:54.23 25m
124 8 Signe Mueller 2007 SK NEPTUN 2:55.96 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:14
Anm tid
Start ca:
179 1 Wilma Groth 2005 SPÅRVÄGEN 2:41.74 25m
118 2 Alicia Dahlberg 2007 SK NEPTUN 2:40.62 25m
240 3 Ellen Bystedt 2007 SKK 2:40.07 25m
250 4 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 2:39.83 25m
488 5 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 2:39.88 25m
228 6 Anna Eklöf 2007 SKK 2:40.37 25m
70 7 Else Jomaa 2004 SK NEPTUN 2:41.63 25m
525 8 Moa Karlsson 2005 HELLAS SK 2:43.13 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:18
554 1 Meja Johansson 2006 SPIF SF 2:38.56 25m
25 2 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 2:37.82 25m
311 3 Tilja Stålnacke 2005 SÖDERTÖRN 2:36.45 25m
341 4 Freya Ebert Westerberg 2005 TYRESÖ SS 2:35.20 25m
540 5 Linn Solehav 2005 SPIF SF 2:35.54 25m
170 6 Lola Hjort Mowitz 2006 SPÅRVÄGEN 2:36.60 25m
116 7 Sheila Hedman 2006 SK NEPTUN 2:38.45 25m
115 8 Delara Ronquist 2007 SK NEPTUN 2:39.40 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
486 1 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 2:34.55 50m
188 2 Stella  Egmar 2006 SPÅRVÄGEN 2:33.67 25m
260 3 Sara Andersson 2005 SÖDERTÄLJE 2:32.57 25m
195 4 Frida Loqvist 2006 SPÅRVÄGEN 2:31.69 25m
21 5 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 2:32.04 25m
344 6 Elma Ridhagen 2004 TYRESÖ SS 2:33.17 25m
241 7 Elise Karlsson 2007 SKK 2:34.54 25m
256 8 Melissa Klintengren 2007 SÖDERTÄLJE 2:35.18 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:24
110 1 Anna Eneroth 2007 SK NEPTUN 2:31.04 25m
255 2 Ella Sörensen 2004 SÖDERTÄLJE 2:30.57 25m
249 3 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 2:29.74 25m
89 4 Elin Grähs 2004 SK NEPTUN 2:29.57 25m
245 5 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 2:29.73 25m
125 6 Lea Rodin 2006 SK NEPTUN 2:30.42 25m
248 7 Elina Tshibanda 2007 SÖDERTÄLJE 2:30.74 25m
181 8 Agnes Thunberg 2007 SPÅRVÄGEN 2:31.50 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:27
126 1 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 2:29.49 25m
96 2 Ines Wijk 2006 SK NEPTUN 2:28.44 25m
546 3 Anna Dimitriou 2006 SPIF SF 2:28.25 25m
485 4 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 2:27.48 25m
109 5 Sofia Bang 2007 SK NEPTUN 2:27.90 25m
83 6 Li Elveskog 2004 SK NEPTUN 2:28.32 25m
24 7 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 2:28.67 25m
299 8 Ebba Mattisson 2006 SÖDERTÖRN 2:29.56 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:30
531 1 Emelie Söderström 2003 SPIF SF 2:26.36 25m
296 2 Ellinor Eldh 2006 SÖDERTÖRN 2:26.08 25m
411 3 Ella Adman 2006 WISBY SS 2:25.01 25m
180 4 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 2:24.45 25m
492 5 Elvira Montes 2004 SS04 2:24.97 25m
405 6 Nella Silfwergård 2004 WISBY SS 2:25.29 25m
121 7 Amelia Gustafsson 2006 SK NEPTUN 2:26.24 25m
303 8 Juni Stenbacka 2007 SÖDERTÖRN 2:27.27 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:33
412 1 Emma Persson 2006 WISBY SS 2:23.44 25m
165 2 Alexandra Alkas Alias 2006 SPÅRVÄGEN 2:21.36 25m
584 3 Lisa Uddeholt 2005 SPÅRVÄGEN 2:20.77 25m
406 4 Ella Ekepil 2005 WISBY SS 2:20.51 25m
237 5 Amanda Bäck 2005 SKK 2:20.72 25m
293 6 Filippa Hanikat 2007 SÖDERTÖRN 2:20.87 25m
229 7 Vida Haesert 2006 SKK 2:22.09 25m
339 8 Emilia Karlsson Bertoli 2005 TYRESÖ SS 2:24.37 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
403 1 Hedda Sköld 2002 WISBY SS 2:18.86 25m
68 2 Elsa Djuphammar 2003 SK NEPTUN 2:17.62 25m
177 3 Alma Thunberg 2005 SPÅRVÄGEN 2:17.41 25m
168 4 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 2:15.76 25m
93 5 Elsa Lövquist 2004 SK NEPTUN 2:16.60 25m
332 6 Ella Törnqvist 2003 TYRESÖ SS 2:17.57 25m
300 7 Felicia Klintemar 2005 SÖDERTÖRN 2:18.24 25m
410 8 Mia Samuelsson 2005 WISBY SS 2:20.16 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
279 1 Amanda Nilsson 2002 SÖDERTÖRN 2:15.70 25m
217 2 Sara Torstensson 2004 SKK 2:13.68 25m
582 3 Klara Possman 2003 SÖDERTÖRN 2:12.11 25m
271 4 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 2:07.57 25m
156 5 Felicia Östlund 2002 SPÅRVÄGEN 2:11.67 25m
88 6 Wilma Åhlén 2005 SK NEPTUN 2:13.40 25m
213 7 Madicken Eriksson 2003 SKK 2:15.02 25m
493 8 Alice Velden 2005 SS04 2:15.71 25m
2020-01-25 08:14:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner