2021-05-16   07:56:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:54
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
576 3 Thilde Monthan Lindholm 2007 ÄLVSJÖ SF 25m
528 4 Tilde Jonasson 2006 HELLAS SK 25m
593 5 Laura Midby 2006 SALTSJÖB 25m
6 25m
7 25m
8 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
581 1 Maja Andersson 2006 TYRESÖ SS 1:55.12 25m
574 2 Sofia Östling 2007 ÄLVSJÖ SF 1:51.56 25m
313 3 Adriana Hamzehnejad 2007 SÖDERTÖRN 1:47.85 50m
243 4 Ellen Gustafsson 2007 SKK 1:43.34 25m
202 5 Elin Yavuz 2007 SPÅRVÄGEN 1:46.43 25m
564 6 Elisa Olsson 2007 SPIF SF 1:49.65 25m
210 7 Ida Sundbom 2007 SPÅRVÄGEN 1:54.51 25m
136 8 Clara Högqvist 2005 SK NEPTUN 25m SB6 - A, 0, 12, +
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:58
174 1 Jennifer Geaney 2005 SPÅRVÄGEN 1:41.72 25m
200 2 Smilla Palmborg 2007 SPÅRVÄGEN 1:39.03 25m
339 3 Emilia Karlsson Bertoli 2005 TYRESÖ SS 1:37.11 25m
301 4 Thea  Hollén 2007 SÖDERTÖRN 1:36.48 25m
196 5 Liv Dahl 2005 SPÅRVÄGEN 1:37.08 25m
562 6 Sandra Ignatjovic 2007 SPIF SF 1:37.25 25m
256 7 Melissa Klintengren 2007 SÖDERTÄLJE 1:40.41 25m
568 8 Sadie Caputo 2006 SPIF SF 1:42.55 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:00
349 1 Fidelie Börnesson 2007 TYRESÖ SS 1:35.25 25m
201 2 Lea Rosenholm 2006 SPÅRVÄGEN 1:34.85 25m
257 3 Jenny Yelda Bibo 2004 SÖDERTÄLJE 1:34.59 25m
283 4 Laura Somers 2003 SÖDERTÖRN 1:34.09 25m
521 5 Alexandra Silverryd 2005 SS04 1:34.14 25m
113 6 Molly Rantil 2005 SK NEPTUN 1:34.60 50m
198 7 Anna Malmring 2006 SPÅRVÄGEN 1:35.04 25m
207 8 Matilda Lobendahl 2007 SPÅRVÄGEN 1:36.13 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:03
Anm tid
Start ca:
295 1 Malva Lundberg 2007 SÖDERTÖRN 1:33.74 25m
106 2 Emilia Lind 2006 SK NEPTUN 1:33.31 25m
292 3 Lovisa Lindberg 2007 SÖDERTÖRN 1:32.89 25m
24 4 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 1:32.52 25m
228 5 Anna Eklöf 2007 SKK 1:32.68 25m
170 6 Lola Hjort Mowitz 2006 SPÅRVÄGEN 1:32.90 25m
238 7 Olivia Bäck 2007 SKK 1:33.61 25m
240 8 Ellen Bystedt 2007 SKK 1:34.02 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
25 1 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 1:32.15 25m
486 2 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 1:31.43 25m
277 3 Tara Srikkanth 2005 SÖDERTÖRN 1:31.10 25m
241 4 Elise Karlsson 2007 SKK 1:30.36 25m
554 5 Meja Johansson 2006 SPIF SF 1:30.82 25m
186 6 Karolina Nivenius 2005 SPÅRVÄGEN 1:31.16 25m
488 7 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 1:31.99 25m
540 8 Linn Solehav 2005 SPIF SF 1:32.35 50m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
525 1 Moa Karlsson 2005 HELLAS SK 1:29.60 25m
300 2 Felicia Klintemar 2005 SÖDERTÖRN 1:28.44 50m
21 3 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 1:27.77 25m
164 4 Johanna Granhällen 2002 SPÅRVÄGEN 1:27.11 25m
91 5 Maja Wallberg 2005 SK NEPTUN 1:27.52 25m
299 6 Ebba Mattisson 2006 SÖDERTÖRN 1:27.79 25m
232 7 Alva Herlitz 2005 SKK 1:29.26 25m
412 8 Emma Persson 2006 WISBY SS 1:29.69 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
107 1 Saga Lööf 2005 SK NEPTUN 1:26.74 25m
288 2 Oliwia Lange 2004 SÖDERTÖRN 1:26.42 25m
249 3 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 1:26.29 25m
248 4 Elina Tshibanda 2007 SÖDERTÄLJE 1:25.09 25m
197 5 Lisa Danfelter 2005 SPÅRVÄGEN 1:26.18 25m
336 6 Alva Jacobsson 2005 TYRESÖ SS 1:26.36 25m
485 7 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 1:26.70 25m
487 8 Agnes Öhman 2006 ÖSMO SS 1:26.89 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
105 1 Engla Blanco 2006 SK NEPTUN 1:23.83 25m
297 2 Nadja Travar 2007 SÖDERTÖRN 1:23.67 25m
180 3 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 1:21.74 25m
74 4 Agnes  Behrenfeldt 2004 SK NEPTUN 1:20.99 25m
344 5 Elma Ridhagen 2004 TYRESÖ SS 1:21.38 25m
245 6 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 1:21.81 25m
226 7 Klara Svenheim 2005 SKK 1:23.70 25m
191 8 Johanna Claesson 2006 SPÅRVÄGEN 1:24.26 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
71 1 Isabel Teglöf 2003 SK NEPTUN 1:20.16 25m
177 2 Alma Thunberg 2005 SPÅRVÄGEN 1:20.13 25m
250 3 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 1:19.12 25m
19 4 Malva Eriksson 2006 GUSTAVSBER 1:18.39 25m
338 5 Alicia Söderlind 2005 TYRESÖ SS 1:18.95 25m
281 6 Julia Ottosson 2006 SÖDERTÖRN 1:19.46 25m
77 7 Lilly Eriksson 2004 SK NEPTUN 1:20.13 25m
534 8 Heidi Saluveer 2003 SPIF SF 1:20.75 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
156 1 Felicia Östlund 2002 SPÅRVÄGEN 1:16.94 25m
66 2 Alva Hagström 2003 SK NEPTUN 1:16.40 25m
69 3 Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN 1:14.67 25m
165 4 Alexandra Alkas Alias 2006 SPÅRVÄGEN 1:13.42 25m
287 5 Ella Gunnarsson 2006 SÖDERTÖRN 1:14.40 25m
330 6 Sofia Björkman 2002 TYRESÖ SS 1:16.21 25m
217 7 Sara Torstensson 2004 SKK 1:16.45 25m
225 8 Lina Ahlström 2005 SKK 1:18.02 25m
2020-01-25 08:14:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner