2021-05-10   10:44:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
Final 1 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:16
Anm tid
Start ca:
567 1 Gabriel Romero 2006 SPIF SF 25m
204 2 Vidar Karlström 2007 SPÅRVÄGEN 25m
206 3 Japheth Shewa 2007 SPÅRVÄGEN 25m
542 4 Rasmus Bäckman 2006 SPIF SF 25m
132 5 Zacharias Sandström 2007 SK NEPTUN 25m
130 6 Theo Priftakis Abascal 2007 SK NEPTUN 25m
298 7 Tommy Ritmberg 2007 SÖDERTÖRN 25m
8 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
254 1 Arvid Engqvist 2005 SÖDERTÄLJE 3:47.18 25m
203 2 Hugo Östling 2007 SPÅRVÄGEN 3:39.30 25m
231 3 Hugo Patrikson 2006 SKK 3:38.09 50m
251 4 Joakim Johansson 2005 SÖDERTÄLJE 3:21.20 50m
211 5 Kristian Kasper 2007 SPÅRVÄGEN 3:28.93 25m
187 6 Nathanael Alexandersson 2006 SPÅRVÄGEN 3:38.82 25m
551 7 Arvid  Elfwing 2006 SPIF SF 3:43.66 25m
252 8 Sixten  Selander 2006 SÖDERTÄLJE 4:12.13 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
172 1 Anton Jöngren 2006 SPÅRVÄGEN 3:07.11 25m
304 2 Emil Johanson 2005 SÖDERTÖRN 3:03.87 25m
171 3 David  Holmberg 2005 SPÅRVÄGEN 2:59.49 25m
239 4 Felix Norlin 2005 SKK 2:58.69 25m
220 5 Gustav Åsbrink 2005 SKK 2:58.76 25m
22 6 Mathias Steffansson 2005 GUSTAVSBER 3:01.63 25m
408 7 Karl Hedin 2005 WISBY SS 3:06.93 25m
548 8 Justin Åkesson 2006 SPIF SF 3:14.38 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
139 1 Bulut Chalashkan 2006 SK NEPTUN 2:46.62 25m
90 2 Aksel Hillerström Vagli 2006 SK NEPTUN 2:43.35 25m
541 3 Hugo Seemann 2003 SPIF SF 2:39.28 25m
160 4 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 2:36.89 25m
273 5 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 2:38.75 25m
183 6 Carl Malm 2005 SPÅRVÄGEN 2:40.22 25m
120 7 Marcus Lundgren 2006 SK NEPTUN 2:46.25 25m
20 8 Melvin Rinaldo 2005 GUSTAVSBER 2:52.51 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:31
Anm tid
Start ca:
157 1 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 2:30.33 25m
159 2 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 2:27.64 25m
407 3 Elias Lyth 2004 WISBY SS 2:23.52 25m
169 4 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 2:19.81 25m
579 5 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 2:23.06 25m
161 6 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:23.84 25m
166 7 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 2:28.98 25m
409 8 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 2:35.48 25m
2020-01-25 08:14:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner