2021-05-16   04:09:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 169 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:19.81
2 579 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:23.06 EFT
3 407 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:23.52
4 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:23.84
5 159 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 2:27.64
6 166 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:28.98
7 157 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:30.33
8 409 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 2:35.48
9 160 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 2:36.89
10 273 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 2:38.75
11 541 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 25m 2:39.28
12 183 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:40.22
13 90 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 2:43.35
14 120 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 2:46.25
15 139 Bulut Chalashkan Simklubben Neptun 2006 AW4306 25m 2:46.62
16 20 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 2:52.51
17 239 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 25m 2:58.69
18 220 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 25m 2:58.76
19 171 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 2:59.49
20 22 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 3:01.63
21 304 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 25m 3:03.87
22 408 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 25m 3:06.93
23 172 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 3:07.11
24 548 Justin Åkesson Stockholmspolisens IF SF 2006 AJ6106 25m 3:14.38
25 251 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 50m 3:21.20
26 211 Kristian Kasper Spårvägen Simförening 2007 AQ7107 25m 3:28.93
27 231 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 50m 3:38.09
28 187 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 3:38.82
29 203 Hugo Östling Spårvägen Simförening 2007 AK8107 25m 3:39.30
30 551 Arvid  Elfwing Stockholmspolisens IF SF 2006 AO7906 25m 3:43.66
31 254 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 3:47.18
32 252 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 4:12.13
33 542 Rasmus Bäckman Stockholmspolisens IF SF 2006 AD4506 25m
34 132 Zacharias Sandström Simklubben Neptun 2007 AL7307 25m
35 206 Japheth Shewa Spårvägen Simförening 2007 AL1507 25m
36 130 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 2007 AL2307 25m
37 204 Vidar Karlström Spårvägen Simförening 2007 AK7107 25m
38 298 Tommy Ritmberg Södertörns Simsällskap 2007 AG6307 25m
39 567 Gabriel Romero Stockholmspolisens IF SF 2006 AX6706 25m
2020-01-25 08:07:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner