2021-05-10   01:12:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
14 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 78 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 1:54.40
2 263 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 2003 AB5503 25m 1:58.99
3 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:00.09
4 579 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:00.34 EFT
5 72 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 25m 2:01.91
6 536 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 25m 2:02.20
7 404 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 2:02.46
8 533 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 25m 2:02.59
9 65 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 25m 2:04.20
10 157 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:04.71
11 183 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:05.25
12 280 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 25m 2:06.88
13 101 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 25m 2:07.46
14 190 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 25m 2:09.85
15 173 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 2:09.99
16 75 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m 2:10.56
17 216 Jonatan Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AB1106 25m 2:12.14
18 86 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 25m 2:15.25
19 224 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 2:17.06
20 67 Malte Norberg Simklubben Neptun 2003 AI7903 50m 2:17.81
21 223 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 25m 2:20.98
22 172 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 25m 2:21.40
2006 AD5706
23 244 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 25m 2:21.85
2002 AJ7102
24 98 Christos Theodosiadis Simklubben Neptun 25m 2:21.96
2006 AI7106
25 90 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 25m 2:22.70
2006 AC8706
26 254 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 25m 2:23.32
2005 AM6505
27 120 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 25m 2:24.25
2006 AN1506
28 337 Lowe Lundvall Tyresö Simsällskap 2004 AK8504 25m 2:24.98
29 310 Malcolm Honkanen Södertörns Simsällskap 2005 AX0105 25m 2:25.01
30 184 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m 2:27.97
31 131 Vincent Forss Simklubben Neptun 2007 AL9107 25m 2:28.32
32 259 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m 2:28.86
33 508 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 25m 2:28.97
34 312 Noa Sigfelt Södertörns Simsällskap 2003 BR1303 25m 2:29.26
35 104 Axel Skott Storheden Simklubben Neptun 2006 AI3506 25m 2:29.55
36 227 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 2:30.31
37 175 Liam Lehtonen Hebert Spårvägen Simförening 2006 AE5706 25m 2:31.02
38 513 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 25m 2:32.31
39 102 Theodor Gladare Simklubben Neptun 2007 AC0707 25m 2:32.48
40 23 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m 2:34.16
41 315 Love Sigfelt Södertörns Simsällskap 2005 AZ2705 25m 2:34.18
42 251 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 25m 2:35.04
43 135 Lo Sanderfelt Simklubben Neptun 2004 AZ9904 25m 2:35.84
44 119 Vincent Nordlander Simklubben Neptun 2007 AF2707 25m 2:37.26
45 580 Wilmer Riisgaard Spårvägen Simförening 2006 AR1506 25m 2:37.90 EFT
46 236 Jordan Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AM1706 25m 2:39.47
47 408 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 50m 2:39.81
48 506 Jakob Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT4905 25m 2:40.00
49 286 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 2:42.12
50 100 Milton Eriksson Simklubben Neptun 2007 AC8307 25m 2:42.67
51 235 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 2:43.18
52 242 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m 2:43.92
53 194 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 2:44.34
54 302 Christopher Brown Södertörns Simsällskap 2006 AQ8706 25m 2:45.14
55 203 Hugo Östling Spårvägen Simförening 2007 AK8107 25m 2:46.18
56 231 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 50m 2:50.15
57 187 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 50m 2:54.12
58 130 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 2007 AL2307 25m 2:54.23
59 527 Vidar Hagstad Västberg Hellas Simklubb 2005 AU7505 25m 2:56.53
60 559 Frank Floren Stockholmspolisens IF SF 2007 AM5107 25m 3:00.95
61 140 Alejandro Rei Bacas Fujiki Simklubben Neptun 2007 AS5907 25m 3:01.54
62 252 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 3:02.39
63 306 Hampus Glanshed Södertörns Simsällskap 2006 AV2306 25m 3:05.29
64 206 Japheth Shewa Spårvägen Simförening 2007 AL1507 25m 3:05.46
65 558 Sam Asaad Stockholmspolisens IF SF 2006 AS1906 50m 3:05.91
66 192 Vilgot Blanck Spårvägen Simförening 2007 AF1307 25m 3:13.95
67 261 Felix Westerberg Eriksson Södertörns Simsällskap 2005 25m
68 551 Arvid  Elfwing Stockholmspolisens IF SF 2006 AO7906 25m
69 208 Teodor Ström Spårvägen Simförening 2007 AO4907 25m
2020-01-25 08:08:00 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner