2021-10-27   06:19:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Rönneracet 2020 Special edition

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
1 50m Frisim Damer 17 oä
Sponsor: DiTEC
26.41 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) Vattnets Hus 2019-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 22 Ida Liljeqvist 21 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.54
2 25 Alicia Lundblad 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.79
3 23 Hanna Rosvall 20 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.26
4 32 Kajsa Gustavsson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.76
5 43 Angelina Agrell 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 27.03
6 136 Hannah Fritz 17 Simklubben Laxen SWE 27.07
7 20 Sara Nobrell 18 Simklubben Hajen SWE 27.08
8 134 Karin Widerberg 17 Simklubben Laxen SWE 27.28
9 132 Petronella Ottosson 18 Simklubben Laxen SWE 27.46
10 135 Moa Bergdahl 17 Simklubben Laxen SWE 27.52
11 42 Maja Jönsson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 27.78
12 30 Nelly Rasmusson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.30
13 9 Ella Laurén 19 Simklubben Hajen SWE 28.47
14 44 Hanna Pettersson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.55
15 33 Ebba Jälminger 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.63
16 35 Alicia Johansson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.70
17 12 Freja Werker 17 Simklubben Hajen SWE 28.80
18 40 Alice Persson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 29.24
19 224 Tilda Ericsson 18 S 71 SWE 29.43
20 16 Thea Dahlqvist 17 Simklubben Hajen SWE 29.59
21 54 Anna Nilsson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 29.80
22 247 Emmie Andersson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 30.16
23 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 30.88 S14
24 2 Cajsa Hökberg 25 Helsingborgs Simsällskap SWE 52.72
2020-09-05 09:15:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
2 50m Frisim Herrar 17 oä
Sponsor: Kunskapsporten och Vattnets Hus
23.17 Viktor Kertes Helsingborgs S (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 28 Daniel Fischer 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.43
2 26 John Brolin 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.78
3 27 Johan Rydahl 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.83
4 288 August Mathisen 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 24.71
5 222 Philip Rantzow 21 S 71 SWE 24.80
6 245 Wilmer Ingvarsson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 25.06
7 138 Lucas Nilsson 17 Simklubben Laxen SWE 25.93
8 14 Gabriel Agardh 17 Simklubben Hajen SWE 26.29
9 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 27.57 S14
10 133 Gustaf Jonsson 17 Simklubben Laxen SWE 27.70 L
11 15 Jacob Hansson 18 Simklubben Hajen SWE 28.98
12 3 Karl Hansson 17 Eslövs Simsällskap SWE 29.76
2020-09-05 12:05:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
3 50m Bröstsim Damer 17 oä
Sponsor: Ängelholms Kommun
32.73 Klara  Juliusson Ängelholms SS (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 10 Elsa Bitzén 17 Simklubben Hajen SWE 33.71
2 34 Sara Kjellnäs 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 34.33
3 16 Thea Dahlqvist 17 Simklubben Hajen SWE 34.83
4 129 Nelly Antlöv 18 Simklubben Laxen SWE 34.99
5 130 Emilia Karlberg 18 Simklubben Laxen SWE 35.23
6 225 Michaela Ruzic 17 S 71 SWE 38.41
7 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 40.50 SB14
8 1 Rishika Jansson 21 För. Idrott För Handikappade SWE 2:23.48 SB5
9 2 Cajsa Hökberg 25 Helsingborgs Simsällskap SWE
2020-09-05 09:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
4 50m Bröstsim Herrar 17 oä
Sponsor: JR Entrepenad
29.06 Gustav Persson Helsingborgs S (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 31 Albin Edvardsson 20 Helsingborgs Simsällskap SWE 27.74
2 288 August Mathisen 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.50
3 27 Johan Rydahl 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 29.27
4 128 Gunnar Widerberg 20 Simklubben Laxen SWE 30.17
5 47 Oliver Kock 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 31.77
6 222 Philip Rantzow 21 S 71 SWE 33.15
7 56 David Alderbrink 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 33.28
8 289 Andre Wester 17 Ängelholms Simsällskap SWE 34.81
9 14 Gabriel Agardh 17 Simklubben Hajen SWE 35.75
10 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 36.48 SB14
11 15 Jacob Hansson 18 Simklubben Hajen SWE 36.93
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
5 50m Ryggsim Damer 17 oä
Sponsor: ICControl Media & Spoert
28.86 Ida Liljeqvist Ängelholms SS (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 223 Emilia Rönningdal 18 S 71 SWE 30.14
2 35 Alicia Johansson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.49
3 43 Angelina Agrell 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.52
4 40 Alice Persson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.99
5 20 Sara Nobrell 18 Simklubben Hajen SWE 32.78 L
6 224 Tilda Ericsson 18 S 71 SWE 35.50
2020-09-05 09:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
6 50m Ryggsim Herrar 17 oä
Sponsor: Freker Sport
27.04 Viktor Kertes Helsingborgs S (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 27 Johan Rydahl 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.87
2 24 Gustaf Hansson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.78
3 245 Wilmer Ingvarsson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 28.15
4 14 Gabriel Agardh 17 Simklubben Hajen SWE 28.60
5 55 Alexander Larsson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.85
6 288 August Mathisen 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 31.09
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
7 50m Fjärilsim Damer 17 oä
Sponsor: TG Maskinteknik
26.98 Ida  Liljeqvist Ängelholms SS Vattnets Hus 2019-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 22 Ida Liljeqvist 21 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.83
2 23 Hanna Rosvall 20 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.33
3 30 Nelly Rasmusson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.34
4 131 Mellie Wijk 18 Simklubben Laxen SWE 28.43
5 43 Angelina Agrell 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.49
6 223 Emilia Rönningdal 18 S 71 SWE 29.26
7 20 Sara Nobrell 18 Simklubben Hajen SWE 29.71 L
8 35 Alicia Johansson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.04
9 10 Elsa Bitzén 17 Simklubben Hajen SWE 30.43
10 48 Elly Palm 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.50
11 9 Ella Laurén 19 Simklubben Hajen SWE 30.51
12 130 Emilia Karlberg 18 Simklubben Laxen SWE 31.15
13 12 Freja Werker 17 Simklubben Hajen SWE 31.26
14 34 Sara Kjellnäs 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 31.45
15 225 Michaela Ruzic 17 S 71 SWE 33.58
16 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 36.22 S14
2020-09-05 09:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
8 50m Fjärilsim Herrar 17 oä
Sponsor: Freker Sport
25.28 Viktor Kertes Helsingborgs S (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 27 Johan Rydahl 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.98
2 288 August Mathisen 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.66
3 128 Gunnar Widerberg 20 Simklubben Laxen SWE 27.22
4 133 Gustaf Jonsson 17 Simklubben Laxen SWE 28.18
5 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 30.47 S14
6 3 Karl Hansson 17 Eslövs Simsällskap SWE 32.63
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
9 100m Frisim Damer 17 oä
Sponsor: VikingFågel
57.87 Alicia Lundblad Helsingborg  Vattnets Hus 2019-08-24
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 25 Alicia Lundblad 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 55.39
2 223 Emilia Rönningdal 18 S 71 SWE 56.37
3 43 Angelina Agrell 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 58.11
4 134 Karin Widerberg 17 Simklubben Laxen SWE 58.41
5 32 Kajsa Gustavsson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 58.75
6 42 Maja Jönsson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 59.95
7 136 Hannah Fritz 17 Simklubben Laxen SWE 1:00.02
8 132 Petronella Ottosson 18 Simklubben Laxen SWE 1:00.69
9 44 Hanna Pettersson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:01.30
10 33 Ebba Jälminger 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:01.75
11 36 Telma Maltesjö 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:03.08
12 224 Tilda Ericsson 18 S 71 SWE 1:03.87
13 54 Anna Nilsson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:05.94
14 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 1:10.73 S14
2020-09-05 09:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
10 100m Frisim Herrar 17 oä
Sponsor: TG Maskinteknik
55.69 Alexander Trudov Ängelholms SS Vattnets Hus 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 26 John Brolin 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 50.57
2 222 Philip Rantzow 21 S 71 SWE 54.64
3 245 Wilmer Ingvarsson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 55.06
4 138 Lucas Nilsson 17 Simklubben Laxen SWE 57.60
5 55 Alexander Larsson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 59.18
6 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 59.44 S14
7 3 Karl Hansson 17 Eslövs Simsällskap SWE 1:01.75
8 15 Jacob Hansson 18 Simklubben Hajen SWE 1:02.88
9 289 Andre Wester 17 Ängelholms Simsällskap SWE 1:03.60
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
11 100m Bröstsim Damer 17 oä
Sponsor: GDPREU.nu
1:13.99 Klara Juliusson Ängelholms SS Vattnets Hus 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 135 Moa Bergdahl 17 Simklubben Laxen SWE 1:09.79
2 223 Emilia Rönningdal 18 S 71 SWE 1:11.33
3 10 Elsa Bitzén 17 Simklubben Hajen SWE 1:13.66
4 36 Telma Maltesjö 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:13.98
5 34 Sara Kjellnäs 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:15.02
6 16 Thea Dahlqvist 17 Simklubben Hajen SWE 1:15.88
7 129 Nelly Antlöv 18 Simklubben Laxen SWE 1:15.91
8 247 Emmie Andersson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 1:18.54
9 225 Michaela Ruzic 17 S 71 SWE 1:21.70
10 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 1:31.82 SB14
2020-09-05 09:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
12 100m Bröstsim Herrar 17 oä
Sponsor: Däckperfekt AB
1:08.41 Erik Juliusson Ängelholms SS Vattnets Hus 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 128 Gunnar Widerberg 20 Simklubben Laxen SWE 1:05.99
2 28 Daniel Fischer 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:06.37
3 47 Oliver Kock 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:08.01
4 56 David Alderbrink 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:10.48
5 222 Philip Rantzow 21 S 71 SWE 1:14.88
6 15 Jacob Hansson 18 Simklubben Hajen SWE 1:19.15
7 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 1:22.70 SB14
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
13 100m Ryggsim Damer 17 oä
Sponsor: Nolato MediTor AB
1:00.25 Hanna Rosvall Ängelholms SS Vattnets Hus 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 23 Hanna Rosvall 20 Helsingborgs Simsällskap SWE 57.73
2 40 Alice Persson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:04.76
3 35 Alicia Johansson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:05.02
4 131 Mellie Wijk 18 Simklubben Laxen SWE 1:06.23
5 224 Tilda Ericsson 18 S 71 SWE 1:14.10
6 130 Emilia Karlberg 18 Simklubben Laxen SWE 1:14.29
7 1 Rishika Jansson 21 För. Idrott För Handikappade SWE 4:04.16 S6
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
14 100m Ryggsim Herrar  17 oä
Sponsor: PEAB
59.18 Stefan Varga Helsingborg S Vattnets Hus 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 24 Gustaf Hansson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 58.49
2 14 Gabriel Agardh 17 Simklubben Hajen SWE 1:00.98
3 55 Alexander Larsson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:05.67
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
15 100m Fjärilsim Damer 17 oä
1:02.00 Ida Liljeqvist Ängelholms SS Vattnets Hus 2019-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 134 Karin Widerberg 17 Simklubben Laxen SWE 1:05.62
2 9 Ella Laurén 19 Simklubben Hajen SWE 1:06.75
3 12 Freja Werker 17 Simklubben Hajen SWE 1:09.98
4 36 Telma Maltesjö 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:11.17
5 225 Michaela Ruzic 17 S 71 SWE 1:14.80
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
16 100m Fjärilsim Herrar 17 oä
57.89 William Kerman Helsingborg S  Vattnets Hus 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 47 Oliver Kock 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:00.81
2 3 Karl Hansson 17 Eslövs Simsällskap SWE 1:09.66
2020-09-05 12:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
17 100m Medley Damer 17 oä
1:04.84 Emilia  Rönningdal S71 (SWE) Vattnets hus 2019-08-24
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 131 Mellie Wijk 18 Simklubben Laxen SWE 1:03.94
2 223 Emilia Rönningdal 18 S 71 SWE 1:04.12
3 25 Alicia Lundblad 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:05.32
4 40 Alice Persson 17 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:07.64
5 32 Kajsa Gustavsson 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:07.71
6 135 Moa Bergdahl 17 Simklubben Laxen SWE 1:08.16
7 10 Elsa Bitzén 17 Simklubben Hajen SWE 1:08.26
8 16 Thea Dahlqvist 17 Simklubben Hajen SWE 1:08.94
9 48 Elly Palm 19 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:09.14
10 136 Hannah Fritz 17 Simklubben Laxen SWE 1:09.55
11 132 Petronella Ottosson 18 Simklubben Laxen SWE 1:10.63
12 129 Nelly Antlöv 18 Simklubben Laxen SWE 1:13.09
13 247 Emmie Andersson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 1:13.18
14 205 Lina Nilsson 18 Osby Simsällskap SWE 1:21.37 SM14
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
18 100m Medley Herrar 17 oä
58.17 Stefan Varga Helsingborgs S Vattnets Hus 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 31 Albin Edvardsson 20 Helsingborgs Simsällskap SWE 57.80
2 26 John Brolin 18 Helsingborgs Simsällskap SWE 58.08
3 128 Gunnar Widerberg 20 Simklubben Laxen SWE 1:01.02
4 245 Wilmer Ingvarsson 17 Ängelholms Simsällskap SWE 1:01.49
5 138 Lucas Nilsson 17 Simklubben Laxen SWE 1:09.19
6 133 Gustaf Jonsson 17 Simklubben Laxen SWE 1:09.42
7 203 Andreas Nordh 29 Osby Simsällskap SWE 1:09.99 SM14
8 15 Jacob Hansson 18 Simklubben Hajen SWE 1:11.79
2020-09-05 12:05:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
19 50m Frisim Flickor 15-16
Sponsor: Nolato MediTor AB
27.87 Lovisa Klarén Landskrona SS (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 214 Clara Johansson 15 Osby Simsällskap SWE 27.10
2 45 Tyra Littorin 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 27.95
3 204 Astrid Nilsson 16 Osby Simsällskap SWE 28.02
4 140 Ellen Gullberg 15 Simklubben Laxen SWE 28.38
5 137 Elsa Jonsson 16 Simklubben Laxen SWE 28.42
6 86 Nina Podric 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.45
7 21 Julia Henriksson 15 Simklubben Hajen SWE 28.47
8 65 Vega Vollmer 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 29.13
9 80 Kornelia Pavlovic 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 29.29
10 207 Jacqlyne Jersov 16 Osby Simsällskap SWE 29.41
11 256 Felicia Zander 16 Ängelholms Simsällskap SWE 29.89
12 258 Lovisa Rosenström 15 Ängelholms Simsällskap SWE 29.94
13 13 Lova Persson 16 Simklubben Hajen SWE 30.09
14 231 Rebecka Ungureanu 16 S 71 SWE 30.25
15 257 Erica Persson 15 Ängelholms Simsällskap SWE 30.35
16 68 Livianne Lesmac 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.75
17 72 Sofia Frisk 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 31.17
18 142 Emmalina Ottosson 15 Simklubben Laxen SWE 31.27
19 151 Emilia Pålsson 15 Simklubben Laxen SWE 31.46
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
20 50m Frisim Pojkar 15-16
Sponsor: DiTEC
24.49 John Brolin Norrköpings KK (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 139 Erik Olsson 16 Simklubben Laxen SWE 25.26
2 39 Noah Malmgren 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.90
3 18 Måns Burmester-Lysell 16 Simklubben Hajen SWE 26.47
4 253 Noah Andersen 15 Ängelholms Simsällskap SWE 26.58
5 64 Niklas Andersson 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 27.01
6 221 Oscar Wahl 15 Osby Simsällskap SWE 27.16
7 17 Malte Laurén 16 Simklubben Hajen SWE 27.38
8 246 Noa Rydén 16 Ängelholms Simsällskap SWE 27.75
9 148 Anton Ymén 15 Simklubben Laxen SWE 28.27
10 239 Erik Lundberg 15 S 71 SWE 32.28
2020-09-05 12:05:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
21 50m Bröstsim Flickor 15-16
Sponsor: Däckperfekt AB
33.74 Edith Axelsson-Wiessel SK Laxen (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 249 Caisa Renström 16 Ängelholms Simsällskap SWE 35.66
2 60 Hildur Andersson 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 35.88
3 207 Jacqlyne Jersov 16 Osby Simsällskap SWE 36.07
4 204 Astrid Nilsson 16 Osby Simsällskap SWE 36.72
5 13 Lova Persson 16 Simklubben Hajen SWE 37.64
6 250 Ella Persson 16 Ängelholms Simsällskap SWE 37.79
7 53 Cajsa Wöhl 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 37.98
8 149 Beatrice Andersson 15 Simklubben Laxen SWE 38.27
9 231 Rebecka Ungureanu 16 S 71 SWE 39.55 L
10 68 Livianne Lesmac 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 41.53
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
22 50m Bröstsim Pojkar 15-16
Sponsor: Kunskapsporten och Vattnets Hus
30.34 Daniel Fischer Helsingborgs S (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 41 Hannes Wrenne 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 30.07
2 52 Alan Jovic 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 31.93
3 17 Malte Laurén 16 Simklubben Hajen SWE 32.76
4 50 Axel Vaide 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 33.20
5 146 Hampus Rosdahl 15 Simklubben Laxen SWE 37.26
6 262 Sebastian Ljungdahl 16 Ängelholms Simsällskap SWE 37.57
7 239 Erik Lundberg 15 S 71 SWE 41.32
2020-09-05 12:05:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
23 50m Ryggsim Flickor 15-16
Sponsor: ICControl Media & Spoert
30.07 Mellie Wijk SK Laxen (SWE) 2018-08-26
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 214 Clara Johansson 15 Osby Simsällskap SWE 30.52
2 59 Ebba Jönsson 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 33.33
3 207 Jacqlyne Jersov 16 Osby Simsällskap SWE 33.88
4 62 Klara Pantev 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 34.50
5 68 Livianne Lesmac 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 35.12
6 13 Lova Persson 16 Simklubben Hajen SWE 35.75
7 231 Rebecka Ungureanu 16 S 71 SWE 36.73
8 83 Agnes Strand 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 36.75
9 258 Lovisa Rosenström 15 Ängelholms Simsällskap SWE 37.03
2020-09-05 09:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
24 50m Ryggsim Pojkar 15-16
Sponsor: Ängelholms Kommun
28.46 Fabian Steen Helsingborgs S (SWE) 2011-09-10
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 248 Gustaf Stokholm 16 Ängelholms Simsällskap SWE 28.55
2 18 Måns Burmester-Lysell 16 Simklubben Hajen SWE 30.19
3 17 Malte Laurén 16 Simklubben Hajen SWE 31.11
4 144 Petter Bergdahl 15 Simklubben Laxen SWE 31.99
5 221 Oscar Wahl 15 Osby Simsällskap SWE 33.10
6 78 Malte Svensson 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 34.70
2020-09-05 12:05:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
25 50m Fjärilsim Flickor 15-16
Sponsor: JR Entrepenad
30.21 Alicia Johansson Helsingborgs S (SWE) 2018-08-25
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 214 Clara Johansson 15 Osby Simsällskap SWE 28.64
2 204 Astrid Nilsson 16 Osby Simsällskap SWE 30.62
3 207 Jacqlyne Jersov 16 Osby Simsällskap SWE 31.99
4 58 Amanda Jälminger 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 32.07
5 13 Lova Persson 16 Simklubben Hajen SWE 32.45
6 63 Natasha Olsson 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 32.53
7 257 Erica Persson 15 Ängelholms Simsällskap SWE 32.59
8 151 Emilia Pålsson 15 Simklubben Laxen SWE 32.80 L
9 83 Agnes Strand 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 33.30
10 68 Livianne Lesmac 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 33.54
11 149 Beatrice Andersson 15 Simklubben Laxen SWE 33.89
2020-09-05 09:15:43 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
26 50m Fjärilsim Pojkar 15-16
Sponsor: GDPREU.nu
26.88 Fabian  Steen Helsingborgs S (SWE) 2011-09-10
# ID Namn Ålde
r
Klubb Nat Anm tid Status
1 49 Felix Tjärnberg 15 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.99
2 39 Noah Malmgren 16 Helsingborgs Simsällskap SWE 28.69
3 141 Oscar