2021-05-15   10:26:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2019-2020, Falkenberg

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM

Document
Heatlista
UGP 3 Falkenberg
Plats: Klitterbadet Arrangör: Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:03
Anm tid
Start ca:
343 1 Moa Bengtsson 2006 FALKENBERG
192 2 Selma Holmqvist 2007 S02 1:54.89 S
124 3 Olivia Lund 2007 KUNGSBACKA 1:52.06 S
339 4 Wilma Carlsson 2005 FALKENBERG 1:48.68 S
187 5 Anna-Maria Niemi 2006 S02 1:49.27 S
190 6 Medina Abdullah 2007 S02 1:53.85 S
199 7 Nathalie Borén 2006 S02 1:57.27 S
8
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
208 1 Olivia  Andersson 2005 SKENE SIM 1:45.26 S
117 2 Filippa Sundqvist 2007 KUNGSBACKA 1:43.55 S
81 3 Tyra Fredlund 2007 GÖTEBORG 1:42.85 S
326 4 Malin Östblom 2007 UDDEVALLA 1:41.66 S
206 5 Evelina Hallman 2006 SK 1970 1:41.87 S
195 6 Ella Pettersson 2007 S02 1:43.16 S
217 7 Clara Lövenkjaer 2006 SK STIMMET 1:43.83
74 8 Emma Nedholm 2005 GÖTEBORG 1:47.15 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
103 1 Rebecka Hohensee 2006 KUNGSBACKA 1:41.49 S
270 2 Lovisa Lidén 2006 VARBERG 1:40.89 S
140 3 Emmalina Ottosson 2005 SK LAXEN 1:40.67 S
125 4 Tilja Wennesjö 2007 KUNGSBACKA 1:40.56 S
306 5 Moa Blomberg 2005 UDDEVALLA 1:40.59 S
71 6 Sofia Tikotska 2007 GÖTEBORG 1:40.81 S
84 7 Karin Palming 2007 GÖTEBORG 1:40.96 S
334 8 Freja Borgkvist 2006 FALKENBERG 1:41.51 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
194 1 Elsa Dittmer 2005 S02 1:39.42 S
55 2 Agnes Morelli 2006 GÖTEBORG 1:39.22 S
68 3 Elin  Johannesson 2007 GÖTEBORG 1:38.54 S
69 4 Tuva Johannesson 2007 GÖTEBORG 1:38.06 S
324 5 Ebba Hellgren 2007 UDDEVALLA 1:38.22 S
329 6 Astrid Älmegran 2006 UDDEVALLA 1:38.92
267 7 Nova Niemi 2007 VARBERG 1:39.38 S
92 8 Jonna Norlin 2006 KUNGSBACKA 1:40.47 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:14
Anm tid
Start ca:
216 1 Ebba Jakobsson 2004 SK STIMMET 1:37.73 S
65 2 Elsie Nysten 2006 GÖTEBORG 1:37.41 S
123 3 Olivia Staafgård 2007 KUNGSBACKA 1:36.86 S
210 4 Moa Fagerström 2003 SK STIMMET 1:36.57 S
336 5 Maja McAdam 2006 FALKENBERG 1:36.59 S
14 6 Melina Eksell 2005 ELFSBORG 1:37.04 S
149 7 Tilda Hägglund 2005 SK LAXEN 1:37.64
204 8 Filippa Fritzson 2005 SK 1970 1:37.86 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
198 1 Alice Wickberg 2007 S02 1:35.79 S
72 2 Amanda Ljungberg 2005 GÖTEBORG 1:34.90 S
314 3 Ebba Kjellberg 2006 UDDEVALLA 1:34.42 S
30 4 Emelie Johansson 2005 ELFSBORG 1:34.26 S
165 5 Nicol Bertic 2006 SK LAXEN 1:34.41 S
119 6 Miriam Schedvin 2007 KUNGSBACKA 1:34.62 S
23 7 Enna Karanovic 2006 ELFSBORG 1:35.32 S
319 8 Ella Cedergren 2006 UDDEVALLA 1:36.07 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
333 1 Emma Curlow 2005 FALKENBERG 1:34.22 S
176 2 Nelly Gripfors 2005 S02 1:33.18 S
112 3 Freja Håkansson 2007 KUNGSBACKA 1:32.13 S
152 4 Emilia Pålsson 2005 SK LAXEN 1:30.96 S
322 5 Saga Eriksson 2007 UDDEVALLA 1:31.08 S
46 6 Nadja Karlsson 2004 GÖTEBORG 1:32.37
266 7 Emma Johansson 2005 VARBERG 1:33.30 S
113 8 Julia Håkansson 2007 KUNGSBACKA 1:34.25 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
320 1 Elsa Vikarand 2007 UDDEVALLA 1:30.63 S
254 2 Maria Balslev 2004 VARBERG 1:29.84 S
93 3 Linnéa Samuelsson 2006 KUNGSBACKA 1:29.09 S
109 4 Zoe Kanen 2007 KUNGSBACKA 1:27.97 S
16 5 Sarah Nilsson 2003 ELFSBORG 1:28.87 S
323 6 Majken Olsson 2007 UDDEVALLA 1:29.27 S
310 7 Vilma Olsson 2007 UDDEVALLA 1:30.24 S
37 8 Elma Eklund 2005 GÖTEBORG 1:30.67 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
27 1 Ella Flyckt 2007 ELFSBORG 1:27.27 S
159 2 Nellie Lindell 2006 SK LAXEN 1:26.95 S
321 3 Maja Borg 2006 UDDEVALLA 1:26.42 S
186 4 Saga Sillerström 2006 S02 1:25.91 S
338 5 Elise Dahlberg 2006 FALKENBERG 1:26.24 S
115 6 Ida Ivarsson 2006 KUNGSBACKA 1:26.76 S
89 7 Rebecka Berlin 2005 KUNGSBACKA 1:27.00 S
257 8 Ronja Gustafsson 2006 VARBERG 1:27.53 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
57 1 Selma Hahne 2004 GÖTEBORG 1:25.28 S
48 2 Elin Ha 2006 GÖTEBORG 1:24.79 S
150 3 Olivia Laaksonen 2006 SK LAXEN 1:23.74 S
141 4 Nikita Reljanovic 2004 SK LAXEN 1:22.68 S
6 5 Hannah Lilja 2004 ELFSBORG 1:23.56 S
181 6 Elna Magnusson 2004 S02 1:24.59 S
184 7 Ella Holmqvist 2005 S02 1:25.11 S
148 8 Beatrice Andersson 2005 SK LAXEN 1:25.82 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
22 1 Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG 1:22.62 S
136 2 Ellen Gullberg 2005 SK LAXEN 1:22.33 S
255 3 Tilda Hilbert 2004 VARBERG 1:22.21 S
308 4 Moa Rödin 2004 UDDEVALLA 1:22.16 S
94 5 Sigrid Hildebrand 2006 KUNGSBACKA 1:22.20 S
1 6 Elsa Sjöström 2006 ELFSBORG 1:22.28 S
70 7 Sara Högstedt 2005 GÖTEBORG 1:22.59 S
250 8 Nikki Berggren 2005 VARBERG 1:22.65 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
51 1 Elin Göransson 2003 GÖTEBORG 1:21.76 S
245 2 Matilda Bengtsson 2002 VARBERG 1:20.99 S
31 3 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 ELFSBORG 1:20.68 S
180 4 Klara Sillerström 2003 S02 1:19.67 S
185 5 Miray Beybutov 2005 S02 1:20.41 S
315 6 Filippa Höglund 2005 UDDEVALLA 1:20.82 S
297 7 Matilda Östblom 2004 UDDEVALLA 1:21.44 S
7 8 Emilia Esborn 2003 ELFSBORG 1:22.01 S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
40 1 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 1:17.21 S
104 2 Febe Westerdahl 2006 KUNGSBACKA 1:15.97 S
129 3 Emilia Karlberg 2002 SK LAXEN 1:15.33 S
39 4 Viola Berlin 2002 GÖTEBORG 1:13.91 S
132 5 Elsa Jonsson 2004 SK LAXEN 1:14.46 S
182 6 Lova Skanse 2003 S02 1:15.69 S
299 7 Evelina Wester 2004 UDDEVALLA 1:16.78 S
294 8 Matilda Torén 2001 UDDEVALLA 1:18.13 S
2020-03-06 19:48:39 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falkenbergs Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner