Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
257 |
3 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:06.60 |
34 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:05.38 |
140 |
5 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
1:05.05 |
239 |
2 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
1:04.22 |
419 |
3 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.02 |
407 |
4 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
50m |
1:03.81 |
268 |
5 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.99 |
423 |
6 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.05 |
170 |
7 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.36 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.53 |
428 |
2 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
1:03.43 |
72 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.33 |
420 |
4 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:03.12 |
337 |
5 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
1:03.30 |
434 |
6 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
1:03.33 |
211 |
7 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:03.47 |
172 |
8 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
50m |
1:02.91 |
227 |
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.78 |
325 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:02.26 |
42 |
4 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.16 |
221 |
5 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.19 |
267 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.33 |
215 |
7 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:02.88 |
61 |
8 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.03 |
375 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
1:01.45 |
124 |
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
1:01.42 |
421 |
4 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.30 |
94 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.34 |
164 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:01.43 |
299 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.63 |
121 |
8 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
1:02.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:01.06 |
294 |
2 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
59.83 |
10 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
58.61 |
382 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
SØLLERØD |
|
50m |
57.57 |
352 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
58.17 |
228 |
6 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
59.24 |
28 |
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.67 |
416 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:00.96 |
363 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
59.76 |
187 |
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
SØLLERØD |
|
50m |
58.55 |
291 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
56.08 |
326 |
5 |
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
58.12 |
123 |
6 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
50m |
59.19 |
281 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.35 |
414 |
8 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:00.94 |
86 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
59.70 |
130 |
3 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
GTI-ISHØJ |
|
50m |
58.36 |
463 |
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
55.61 |
114 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
57.96 |
224 |
6 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
59.07 |
135 |
7 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
59.90 |
427 |
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
1:01.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|