Startliste for SydCup 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Saterday Morning
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer
|
Indledende 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SydCup |
54.84 |
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Anders Grove |
2010 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburge |
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
4 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburge |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Villas L. Bock |
2007 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
1 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburge |
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
2 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
1:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
3 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
HADERSLEV |
1:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
HADERSLEV |
1:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
5 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburge |
1:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
6 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
1:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
HADERSLEV |
1:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
HADERSLEV |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
VEJLE |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
FREM |
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
5 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
FREM |
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
FREM |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
HADERSLEV |
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
2 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
FREM |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburge |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
HADERSLEV |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
NYBORG |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
NYBORG |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
3 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 08:16:03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|