2021-10-20   06:59:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
29 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: FysioDN
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 215 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:00.94
2 177 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 1:01.49
3 141 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 1:02.13
4 11 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:06.38
5 136 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.31
6 231 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:07.56
7 260 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb FIN 1:08.41
8 202 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:09.19
9 160 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 1:09.98
10 75 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:10.14
11 105 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:10.52
12 180 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:10.73
13 272 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb FIN 1:11.98
14 153 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo FIN 1:12.49
15 120 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:13.41
16 259 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb FIN 1:13.92
17 57 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.42
18 70 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.09
19 230 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:17.24
20 267 Max Allén 2005 Åbo Simklubb FIN 1:17.51
21 65 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.59
22 63 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.71
23 171 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:17.78
24 59 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:19.38
25 96 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:19.41
26 90 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:20.55
27 275 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 1:21.44
28 169 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.74
29 163 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 1:23.00
30 278 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb FIN 1:24.32
31 159 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo FIN 1:26.36
32 69 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:27.88
33 274 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:27.91
34 110 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:27.94
35 89 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:32.07
36 279 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb FIN
37 79 Tuukka Richardson 2005 Helsingfors Simsällskap FIN
38 26 Artem Shorokhov 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
39 264 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb FIN
40 14 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
2020-09-07 10.10.42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner