2021-10-20   06:58:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
8 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: Ravintola Acvario
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 151 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo FIN 1:04.91
2 177 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.03
3 141 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.20
4 215 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:08.15
5 9 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:09.05
6 180 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:10.41
7 75 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:11.66
8 230 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:11.73
9 70 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:11.79
10 136 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 1:11.95
11 200 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:12.19
12 57 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:12.39
13 65 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.86
14 260 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.22
15 272 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.23
16 259 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.26
17 160 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 1:14.46
18 147 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo FIN 1:14.76
19 59 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.86
20 164 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:15.75
21 68 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.48
22 275 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 1:16.62
23 154 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo FIN 1:16.66
24 218 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:16.68
25 135 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo FIN 1:16.73
26 120 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:16.85
27 171 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:18.76
28 153 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo FIN 1:19.10
29 63 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:19.64
30 103 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:19.76
31 159 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo FIN 1:20.07
32 90 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:20.76
33 274 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:21.98
34 110 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:22.16
35 278 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb FIN 1:22.81
36 89 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:22.84
37 169 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo FIN 1:23.11
38 165 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.89
39 162 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo FIN 1:24.54
40 10 Alex Karlsson 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:25.02
41 279 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb FIN 1:25.25
42 97 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:25.35
43 163 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 1:26.10
44 69 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:28.27
45 24 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:28.73
46 264 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb FIN 1:29.67
47 21 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:30.49
48 166 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo FIN 1:30.75
49 173 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo FIN 1:32.89
50 267 Max Allén 2005 Åbo Simklubb FIN 1:33.88
51 79 Tuukka Richardson 2005 Helsingfors Simsällskap FIN
2020-09-07 10.10.37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner