2021-10-25   19:21:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
3 400m Medley Damer
Sponsor: Porvoon Mikrokulma
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 44 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 4:49.20
2 45 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 5:08.18
3 211 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 5:35.59
4 217 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 5:37.46
5 225 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 6:04.79
6 60 Alina Antila 2004 Helsingfors Simsällskap FIN
7 219 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-07 10.10.35 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
4 1500m Frisim Herrar
Sponsor: Senson Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 207 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 16:11.09
2 53 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 16:27.32
3 131 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo FIN 17:02.34
4 141 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 17:15.04
5 213 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 17:15.58
6 136 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 17:15.72
7 56 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 17:39.19
8 50 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 18:22.84
9 11 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 18:22.94
10 214 Pietari Puutio 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 18:48.74
11 87 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry FIN 18:56.86
12 96 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry FIN 19:45.86
13 85 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 21:22.65
14 208 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
15 100 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry FIN
16 138 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo FIN
17 54 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap FIN
18 246 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb FIN
2020-09-07 10.10.36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
5 50m Bröstsim Damer
Sponsor: Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 45 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 31.80
2 243 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb FIN 32.27
3 245 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb FIN 32.27
4 44 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 33.77
5 1 Fanny Nyström 1999 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 33.79
6 48 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 33.87
7 92 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry FIN 34.19
8 5 Winona Forslund 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 34.19
9 67 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 34.67
10 81 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry FIN 34.99
11 42 Sofia Nurkkala 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 35.38
12 225 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 35.46
13 108 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry FIN 36.04
14 88 Iida Herrala 2004 Simmis Wanda ry FIN 36.17
15 107 Henni Havén 2004 Simmis Wanda ry FIN 37.76
16 250 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb FIN 37.94
17 99 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda ry FIN 38.13
18 16 Tatiana Gordina 1967 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 51.26
2020-09-07 10.10.36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
6 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 61 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:19.62
2 37 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap FIN 2:20.75
3 209 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:25.39
4 39 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 2:28.05
5 210 Kirill Helsing 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:31.46
6 253 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb FIN 2:31.98
7 191 Teppo Jestoi 2003 Kokkolan Uimaseura FIN 2:35.48
8 269 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb FIN 2:41.85
9 94 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:49.40
10 114 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:54.72
11 194 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 3:00.68
12 6 Kalle Hyttinen 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
2020-09-07 10.10.36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
7 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 55 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:02.51
2 143 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo FIN 1:05.08
3 52 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:05.58
4 262 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb FIN 1:05.76
5 265 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb FIN 1:06.54
6 268 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 1:06.85
7 197 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:06.94
8 58 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.23
9 149 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.44
10 142 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 1:07.65
11 104 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:07.72
12 119 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:08.57
13 7 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:08.76
14 271 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:08.93
15 156 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo FIN 1:09.26
16 220 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:09.31
17 95 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:09.43
18 270 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:09.54
19 258 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 1:09.77
20 226 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:10.98
21 222 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:11.92
22 263 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb FIN 1:12.09
23 132 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:12.22
24 196 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:12.35
25 179 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo FIN 1:12.79
26 150 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo FIN 1:12.81
27 223 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:12.81
28 73 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.24
29 174 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:13.28
30 228 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:14.08
31 64 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.16
32 148 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 1:14.75
33 229 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.49
34 140 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo FIN 1:15.70
35 216 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.81
36 77 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.09
37 224 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:17.02
38 155 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo FIN 1:18.02
39 62 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:18.33
40 145 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.70
41 133 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.87
42 232 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:19.15
43 161 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo FIN 1:19.25
44 112 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:19.82
45 152 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo FIN 1:20.80
46 172 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 1:21.26
47 146 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.10
48 257 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb FIN 1:22.41
49 101 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:22.58
50 178 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.93
51 158 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.10
52 72 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:24.77
53 121 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:25.16
54 261 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb FIN 1:26.02
55 181 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo FIN 1:26.48
56 170 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo FIN 1:26.93
57 266 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:27.30
58 168 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 1:28.39
59 277 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:29.10
60 276 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:29.51
61 76 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:29.73
62 175 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo FIN 1:29.95
63 116 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:31.06
64 71 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:32.43
65 280 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb FIN 1:33.34
66 113 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:33.68
67 111 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:38.83
68 123 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:44.89
69 176 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 1:44.90
70 78 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN
71 74 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN
72 167 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN
73 273 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb FIN
74 117 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry FIN
75 122 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry FIN
2020-09-07 10.10.37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
8 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: Ravintola Acvario
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 151 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo FIN 1:04.91
2 177 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.03
3 141 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.20
4 215 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:08.15
5 9 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:09.05
6 180 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:10.41
7 75 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:11.66
8 230 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:11.73
9 70 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:11.79
10 136 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 1:11.95
11 200 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:12.19
12 57 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:12.39
13 65 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.86
14 260 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.22
15 272 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.23
16 259 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb FIN 1:14.26
17 160 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 1:14.46
18 147 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo FIN 1:14.76
19 59 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.86
20 164 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:15.75
21 68 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.48
22 275 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 1:16.62
23 154 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo FIN 1:16.66
24 218 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:16.68
25 135 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo FIN 1:16.73
26 120 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:16.85
27 171 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:18.76
28 153 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo FIN 1:19.10
29 63 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:19.64
30 103 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:19.76
31 159 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo FIN 1:20.07
32 90 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:20.76
33 274 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:21.98
34 110 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:22.16
35 278 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb FIN 1:22.81
36 89 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:22.84
37 169 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo FIN 1:23.11
38 165 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.89
39 162 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo FIN 1:24.54
40 10 Alex Karlsson 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:25.02
41 279 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb FIN 1:25.25
42 97 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:25.35
43 163 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 1:26.10
44 69 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:28.27
45 24 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:28.73
46 264 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb FIN 1:29.67
47 21 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:30.49
48 166 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo FIN 1:30.75
49 173 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo FIN 1:32.89
50 267 Max Allén 2005 Åbo Simklubb FIN 1:33.88
51 79 Tuukka Richardson 2005 Helsingfors Simsällskap FIN
2020-09-07 10.10.37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
9 200m Frisim Damer
Sponsor: Ravintola Acvario
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 244 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb FIN 2:02.97
2 82 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry FIN 2:05.53
3 45 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:06.46
4 98 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:07.09
5 44 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:07.40
6 251 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb FIN 2:09.47
7 252 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 2:11.09
8 67 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:11.38
9 193 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 2:11.62
10 48 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:11.66
11 195 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:11.76
12 60 Alina Antila 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:12.10
13 198 henna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:13.52
14 250 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb FIN 2:15.49
15 227 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:16.69
16 51 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:16.77
17 43 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 2:16.92
18 88 Iida Herrala 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:18.43
19 233 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:19.55
20 217 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:25.93
21 108 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry FIN 2:27.96
22 42 Sofia Nurkkala 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:28.62
23 192 Salla-maaria Kauppinen 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 2:30.54
24 35 Jenny Kareinen 2002 Helsingfors Simsällskap FIN 2:34.13
25 2 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 2:41.82
26 243 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb FIN
27 27 Susanna Lahti 1979 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
2020-09-07 10.10.38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
10 50m Frisim Herrar
Sponsor: Ravintola Acvario
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 41 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap FIN 23.63
2 213 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 23.65
3 206 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 23.96
4 80 Sami Pakarinen 1992 Simmis Wanda ry FIN 23.99
5 91 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry FIN 24.09
6 39 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 24.13
7 190 Jesse Anttila 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 24.20
8 209 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 24.35
9 54 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 24.71
10 83 Taneli Lantta 2001 Simmis Wanda ry FIN 24.80
11 37 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap FIN 24.93
12 207 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 25.07
13 255 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb FIN 25.09
14 50 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 25.19
15 61 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 25.26
16 212 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 25.40
17 256 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb FIN 25.66
18 191 Teppo Jestoi 2003 Kokkolan Uimaseura FIN 25.67
19 188 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura FIN 25.71
20 253 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb FIN 25.73
21 53 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 25.96
22 138 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo FIN 25.97
23 269 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb FIN 26.03
24 131 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo FIN 26.36
25 56 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 26.49
26 210 Kirill Helsing 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 26.53
27 214 Pietari Puutio 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 27.22
28 3 Joakim Kuhlberg 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 27.43
29 137 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo FIN 28.31
30 106 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry FIN 28.40
31 199 Visa Nissinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 28.55
32 194 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 29.23
33 85 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 29.39
34 201 Mikko Karjalainen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 29.66
35 114 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry FIN 30.54
36 12 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 32.52
37 4 Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
2020-09-07 10.10.38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
11 100m Bröstsim Damer
Sponsor: Porvoon Laatupellitys Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 262 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb FIN 1:09.54
2 142 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 1:11.59
3 197 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:11.72
4 134 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 1:13.33
5 58 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.41
6 268 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 1:13.42
7 146 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:14.61
8 155 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo FIN 1:15.17
9 52 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.12
10 265 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb FIN 1:17.30
11 86 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:17.90
12 222 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:18.80
13 150 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.86
14 224 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:18.89
15 73 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:19.21
16 220 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:19.57
17 101 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:19.61
18 115 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:20.09
19 223 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:20.17
20 178 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:20.26
21 263 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb FIN 1:20.44
22 55 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:21.94
23 140 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo FIN 1:22.18
24 148 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.21
25 266 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:22.31
26 258 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 1:22.32
27 221 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:22.37
28 261 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb FIN 1:22.38
29 95 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:22.52
30 143 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo FIN 1:22.53
31 228 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:23.28
32 158 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.32
33 167 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.54
34 132 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.74
35 216 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:23.82
36 229 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:23.89
37 145 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo FIN 1:24.04
38 119 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:24.16
39 139 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo FIN 1:25.34
40 232 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:25.42
41 270 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:26.61
42 121 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:26.72
43 122 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:26.99
44 234 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:27.11
45 226 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:27.17
46 77 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:28.75
47 117 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:29.93
48 116 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:30.38
49 78 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:30.42
50 196 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:30.70
51 172 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 1:30.71
52 76 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:30.75
53 118 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:31.30
54 112 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:31.69
55 175 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo FIN 1:32.31
56 62 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:33.00
57 179 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo FIN 1:33.06
58 72 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:33.61
59 161 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo FIN 1:33.72
60 170 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo FIN 1:33.86
61 277 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:34.43
62 168 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 1:34.48
63 176 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 1:34.65
64 174 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:34.69
65 64 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:34.70
66 74 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:36.07
67 273 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb FIN 1:36.73
68 123 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:37.79
69 20 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:37.81
70 257 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb FIN 1:38.38
71 18 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:38.60
72 124 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:38.62
73 295 Lizette Jakobsson 2007 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari FIN 1:39.33
74 276 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:39.88
75 109 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:42.31
76 71 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:48.64
77 280 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb FIN 1:50.69
78 296 Vera Cantell 2008 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari FIN 1:57.87
79 126 Olga Tarasova 2006 Simmis Wanda ry FIN
80 125 Anna Tarasova 2006 Simmis Wanda ry FIN
2020-09-07 10.10.38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
12 100m Frisim Herrar
Sponsor: Senson Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 177 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 56.00
2 141 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 56.12
3 11 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 56.77
4 215 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 57.48
5 96 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry FIN 58.29
6 136 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 58.43
7 202 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 58.45
8 200 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 58.95
9 260 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb FIN 59.70
10 65 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:00.47
11 75 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:00.50
12 272 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb FIN 1:01.13
13 218 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:01.97
14 231 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:03.06
15 160 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 1:03.09
16 105 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:03.25
17 90 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:03.64
18 59 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:04.40
19 275 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 1:04.43
20 153 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo FIN 1:04.52
21 180 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:04.78
22 259 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb FIN 1:04.99
23 267 Max Allén 2005 Åbo Simklubb FIN 1:05.20
24 230 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:05.41
25 57 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:05.55
26 147 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo FIN 1:05.57
27 70 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:05.95
28 278 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb FIN 1:06.38
29 97 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:06.43
30 63 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.19
31 68 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.38
32 19 Jimi Kurkikangas 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:07.45
33 15 Benjamin Gullans 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:07.95
34 103 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:08.15
35 279 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb FIN 1:08.25
36 162 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo FIN 1:09.83
37 163 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 1:10.42
38 159 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo FIN 1:10.69
39 9 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:10.95