2021-10-25   18:51:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Heatlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
Gren 15, 400m Frisim Damer
Final 1 (8)
Sponsor: INSTANT team Oy
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18.26
1
296 2 Vera Cantell 2008 JS-PU
78 3 Ella Meriläinen 2006 HSS
295 4 Lizette Jakobsson 2007 JS-PU
5
6
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18.32
109 1 Aura Haunia 2007 SiWa 5:57.58
118 2 Jonna Kurki 2008 SiWa 5:33.25
74 3 Vieno Virtanen 2006 HSS 5:30.52
280 4 Maija Salokorpi 2007 ÅSK 5:32.58
71 5 Laura Kangas 2006 HSS 5:39.25
62 6 Lily Päivänen 2006 HSS
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18.38
234 1 Michelle Fellman 2007 VUS-VSS 5:27.06
174 2 Ida Savolainen 2007 Cetus 5:20.95
276 3 Agnes Ruusumo 2007 ÅSK 5:17.89
76 4 Ursula Ursin 2007 HSS 5:18.82
64 5 Iina Ekholm 2007 HSS 5:21.82
112 6 Emilia Wall 2008 SiWa 5:28.45
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18.44
261 1 Kristina Grimbaum 2005 ÅSK 5:06.28
181 2 Anna Lindholm 2007 Cetus 5:04.97
73 3 Ariel Julienne Jämsen 2006 HSS 5:03.64
224 4 Ellen Williamsson 2006 VUS-VSS 5:03.83
155 5 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus 5:05.33
277 6 Naomi Leo 2007 ÅSK 5:17.55
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18.50
175 1 Hilma Mannersalo 2008 Cetus 4:57.53
229 2 Anni Kärkkäinen 2006 VUS-VSS 4:54.68
228 3 Matilda Holmlund 2005 VUS-VSS 4:51.10
220 4 Fia Stenman 2006 VUS-VSS 4:53.85
93 5 Susanna Ryynänen 2006 SiWa 4:57.48
223 6 Joanna Högback 2007 VUS-VSS 5:01.15
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18.55
Anm tid
Start ca:
167 1 Cécilia Richard 2006 Cetus 4:47.02
265 2 Maura Bergström 2005 ÅSK 4:43.99
268 3 Daniela Lietzén 2006 ÅSK 4:41.73
222 4 Veera Välivainio 2005 VUS-VSS 4:42.11
263 5 Kukka Kangas 2005 ÅSK 4:44.59
156 6 Lumi Rossi 2005 Cetus 4:49.87
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19.01
221 1 Hannah Lamminmäki 2006 VUS-VSS 4:40.65
271 2 Kerttu Rantanen 2007 ÅSK 4:40.15
270 3 Tilda Aaltonen 2006 ÅSK 4:37.09
77 4 Karla Lehtosalo 2005 HSS 4:39.89
86 5 Elina Ryynänen 2005 SiWa 4:40.22
140 6 Enni Tammilehto 2006 Cetus 4:41.05
Gren 15, 400m Frisim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19.06
262 1 Ellen Kaituri 2006 ÅSK 4:35.58
58 2 Wilma Sundt 2006 HSS 4:32.74
52 3 Ada Hakkarainen 2005 HSS 4:19.05
143 4 Louna Kasvio 2006 Cetus 4:26.28
55 5 Karla Tiainen 2005 HSS 4:35.41
104 6 Aino Hankala 2005 SiWa 4:36.53
2020-09-12 13.58.44 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner