2021-12-09   15:24:57
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for SFI-mästerskapen 2020

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1

Document
Startlista
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
7 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 55 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:02.51
2 143 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo FIN 1:05.08
3 52 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:05.58
4 262 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb FIN 1:05.76
5 265 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb FIN 1:06.54
6 268 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 1:06.85
7 197 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:06.94
8 58 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.23
9 149 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.44
10 142 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 1:07.65
11 104 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:07.72
12 119 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:08.57
13 7 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:08.76
14 271 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:08.93
15 156 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo FIN 1:09.26
16 220 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:09.31
17 95 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:09.43
18 270 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:09.54
19 258 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 1:09.77
20 226 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:10.98
21 222 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:11.92
22 263 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb FIN 1:12.09
23 132 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:12.22
24 196 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:12.35
25 179 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo FIN 1:12.79
26 150 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo FIN 1:12.81
27 223 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:12.81
28 73 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.24
29 174 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:13.28
30 228 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:14.08
31 64 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.16
32 148 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 1:14.75
33 229 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.49
34 140 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo FIN 1:15.70
35 216 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.81
36 77 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.09
37 224 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:17.02
38 155 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo FIN 1:18.02
39 62 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:18.33
40 145 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.70
41 133 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.87
42 232 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:19.15
43 161 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo FIN 1:19.25
44 112 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:19.82
45 152 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo FIN 1:20.80
46 172 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 1:21.26
47 146 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.10
48 257 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb FIN 1:22.41
49 101 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:22.58
50 178 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:22.93
51 158 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.10
52 72 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:24.77
53 121 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:25.16
54 261 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb FIN 1:26.02
55 181 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo FIN 1:26.48
56 170 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo FIN 1:26.93
57 266 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb FIN 1:27.30
58 168 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 1:28.39
59 277 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:29.10
60 276 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb FIN 1:29.51
61 76 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:29.73
62 175 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo FIN 1:29.95
63 116 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:31.06
64 71 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:32.43
65 280 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb FIN 1:33.34
66 113 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry FIN 1:33.68
67 111 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:38.83
68 123 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:44.89
69 176 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 1:44.90
70 78 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN
71 74 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN
72 167 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN
73 273 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb FIN
74 117 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry FIN
75 122 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry FIN
2020-09-07 10.10.37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner