2021-12-09   08:51:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Täby TYR Temporärrace

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
1 50m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 20 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim SWE 27.63
2 6 Anna Ladis 2001 Täby Sim SWE 27.68 S
3 23 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim SWE 28.39 S
4 35 Olivia Svensson 2003 Täby Sim SWE 28.41 S
5 7 Embla Börjesson 2002 Täby Sim SWE 28.55 S
6 13 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim SWE 29.50 S
7 155 Alice Davies 2004 Täby Sim SWE 30.59
8 33 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim SWE 36.92
2021-04-15 14:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
2 50m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 41 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim SWE 27.05
2 12 Isac Rune 2003 Täby Sim SWE 27.74 S
3 25 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim SWE 27.86
2021-04-15 14:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
3 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 8 Jennie Ewerbring 2003 Täby Sim SWE 1:03.68 S
2 48 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim SWE 1:05.39
3 2 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim SWE 1:06.24 S
4 38 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim SWE 1:07.13
5 22 Elina Hellgren 2004 Täby Sim SWE 1:07.61
6 19 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim SWE 1:08.13
7 5 Moa Zetterström 2005 Täby Sim SWE 1:08.54
8 21 Filippa Bolling 2004 Täby Sim SWE 1:09.83
9 31 Emma Alsén 2007 Täby Sim SWE 1:10.08
10 26 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim SWE 1:12.81
11 3 Moa Nyblom 2005 Täby Sim SWE 1:13.51
12 13 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim SWE 1:15.35 S
13 50 Olivia Allert 2007 Täby Sim SWE 1:17.16 S
14 66 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim SWE 1:19.01
15 39 Hanna Gong 2007 Täby Sim SWE 1:19.81
16 40 Stina Pedersen 2007 Täby Sim SWE 1:22.74
17 28 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim SWE 1:24.92
18 111 Sasha Lacy 2007 Täby Sim SWE 1:31.90
19 37 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 1:31.96
20 49 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim SWE 1:39.50
21 55 Molly Ju 2007 Täby Sim SWE 1:43.66
2021-04-15 14:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
4 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 12 Isac Rune 2003 Täby Sim SWE 1:00.84 S
2 4 Victor Karell 2003 Täby Sim SWE 1:02.90 S
3 112 Eric Risland 2006 Täby Sim SWE 1:03.16 S
4 30 Caspian Humble 2005 Täby Sim SWE 1:04.05
5 17 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim SWE 1:10.81
6 79 William Lagerlöf 2007 Täby Sim SWE 1:11.93
7 63 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim SWE 1:21.31
8 29 Sixten Ersson 2007 Täby Sim SWE 1:23.32
9 56 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 1:28.60
10 51 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim SWE 1:32.43
11 54 Erik Talipov 2007 Täby Sim SWE 1:35.43
12 57 Noel Lundström 2007 Täby Sim SWE 1:37.79
13 78 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
5 1500m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 10 Thilda Ström 2003 Täby Sim SWE 17:07.34 S
2 32 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim SWE 19:29.46
2021-04-15 14:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
6 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 24 David Alonso 2003 Täby Sim SWE 17:11.08 S
2 47 Robin Suves 2006 Täby Sim SWE 18:35.60
3 42 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim SWE 22:30.76
4 44 Troy Sevonen 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
7 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 69 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE 34.81
2 95 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim SWE 39.86 S
3 82 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 41.56
4 104 Lily Dymling 2009 Täby Sim SWE 42.12 S
5 94 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim SWE 45.17 S
6 68 Maria Bebenek 2010 Täby Sim SWE 45.82 S
7 72 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 48.54 S
8 89 Astrid Flossing 2008 Täby Sim SWE 50.30
9 101 Sara Hellström 2008 Täby Sim SWE 52.69
10 91 Anna Olsson 2010 Täby Sim SWE 59.57
11 1 Sofia Christensson 2007 Täby Sim SWE
12 110 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim SWE
13 127 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim SWE
14 124 Ella Edhäll 2010 Täby Sim SWE
15 122 Maja Magnfält 2010 Täby Sim SWE
16 141 Agnes Elf 2009 Täby Sim SWE
17 113 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim SWE
18 102 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
8 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 36 Albin Holmgren 2009 Täby Sim SWE 37.88
2 85 Oscar Smids 2009 Täby Sim SWE 39.99 S
3 93 Arvid Larsson 2009 Täby Sim SWE 42.15 S
4 65 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim SWE 43.28 S
5 84 Max Alsen 2009 Täby Sim SWE 43.71 S
6 80 Malte Steinle 2009 Täby Sim SWE 45.71 S
7 105 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim SWE 47.91 S
8 83 Luke Granlund 2009 Täby Sim SWE 50.21 S
9 108 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim SWE 52.27
10 115 Alexander Wettle 2010 Täby Sim SWE
11 135 Xujia Yang 2009 Täby Sim SWE
12 120 Noah Samsioe 2008 Täby Sim SWE
13 156 Leo Lönnborg 2010 Täby Sim SWE
14 77 Elias Steinle 2007 Täby Sim SWE
15 138 Itay Tamir 2007 Täby Sim SWE
16 114 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim SWE
17 90 Tage Carlén 2010 Täby Sim SWE
18 118 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim SWE
19 119 William Clason 2008 Täby Sim SWE
20 106 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim SWE
21 139 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
9 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 81 Coral Carlsson 2008 Täby Sim SWE 1:23.67 S
2 59 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:32.31
3 64 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE
4 87 Alma Löfgren 2008 Täby Sim SWE
5 74 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE
6 76 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE
7 60 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE
8 97 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE
9 88 Clara Elander 2008 Täby Sim SWE
10 134 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim SWE
11 73 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim SWE
12 75 Freja Hoffert 2008 Täby Sim SWE
13 71 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
10 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 62 Matteo Costa 2008 Täby Sim SWE
2 43 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE
3 53 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE
4 61 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim SWE
5 52 Gideon Larsson 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
11 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 109 Moa De Geer 2009 Täby Sim SWE 49.57 S
2 133 Linnea Abrante 2008 Täby Sim SWE 52.32 S
3 122 Maja Magnfält 2010 Täby Sim SWE 52.61 S
4 98 Maja Lindblad 2008 Täby Sim SWE 53.38 S
5 103 Stina Bentley 2009 Täby Sim SWE 53.65 S
6 126 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim SWE 56.19 S
7 127 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim SWE 56.55 S
8 107 Kerstin Lundström 2011 Täby Sim SWE 58.44 S
9 110 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim SWE 1:03.16 S
10 132 Linn Berglund 2008 Täby Sim SWE
11 124 Ella Edhäll 2010 Täby Sim SWE
12 153 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim SWE
13 142 Jaime Louwrens 2011 Täby Sim SWE
14 140 Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim SWE
15 151 Linnea Falkare 2010 Täby Sim SWE
16 152 Idun Berglund 2009 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
12 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 106 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim SWE 47.32 S
2 115 Alexander Wettle 2010 Täby Sim SWE 50.89 S
3 114 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim SWE 51.52 S
4 144 Filip Lindroos El Banna 2008 Täby Sim SWE
5 145 Viktor Engström 2010 Täby Sim SWE
6 123 Carmi Tamir 2010 Täby Sim SWE
7 150 Lavie Tamir 2009 Täby Sim SWE
8 105 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim SWE
9 118 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
13 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 69 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE 1:17.65 S
2 82 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 1:20.80 S
3 87 Alma Löfgren 2008 Täby Sim SWE 1:23.72 S
4 76 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE 1:24.35 S
5 59 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:24.38 S
6 64 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE 1:24.40
7 73 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim SWE 1:24.93 S
8 60 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 1:26.69 S
9 71 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE 1:27.75 S
10 81 Coral Carlsson 2008 Täby Sim SWE 1:30.65 S
11 95 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim SWE 1:31.99 S
12 88 Clara Elander 2008 Täby Sim SWE 1:33.49 S
13 102 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim SWE 1:39.14 S
14 97 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 1:39.22
15 68 Maria Bebenek 2010 Täby Sim SWE 1:40.98
16 72 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 1:42.59 S
17 89 Astrid Flossing 2008 Täby Sim SWE 1:43.24 S
18 96 Julia Sieppi 2008 Täby Sim SWE 1:43.78
19 101 Sara Hellström 2008 Täby Sim SWE 1:45.05
20 74 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE 1:53.63 S
21 75 Freja Hoffert 2008 Täby Sim SWE 2:04.38 S
22 94 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim SWE
23 141 Agnes Elf 2009 Täby Sim SWE
24 113 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim SWE
25 104 Lily Dymling 2009 Täby Sim SWE
26 1 Sofia Christensson 2007 Täby Sim SWE
27 134 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim SWE
28 91 Anna Olsson 2010 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
14 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 43 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE 1:19.43 S
2 53 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 1:19.52 S
3 36 Albin Holmgren 2009 Täby Sim SWE 1:22.62 S
4 62 Matteo Costa 2008 Täby Sim SWE 1:27.45 S
5 52 Gideon Larsson 2008 Täby Sim SWE 1:30.02 S
6 85 Oscar Smids 2009 Täby Sim SWE 1:32.98 S
7 84 Max Alsen 2009 Täby Sim SWE 1:33.40 S
8 80 Malte Steinle 2009 Täby Sim SWE 1:34.55 S
9 93 Arvid Larsson 2009 Täby Sim SWE 1:35.64 S
10 61 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim SWE 1:36.68 S
11 77 Elias Steinle 2007 Täby Sim SWE 1:43.04
12 83 Luke Granlund 2009 Täby Sim SWE 1:51.70 S
13 120 Noah Samsioe 2008 Täby Sim SWE
14 139 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim SWE
15 99 Raoul Danes 2008 Täby Sim SWE
16 119 William Clason 2008 Täby Sim SWE
17 135 Xujia Yang 2009 Täby Sim SWE
18 108 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim SWE
19 156 Leo Lönnborg 2010 Täby Sim SWE
20 65 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim SWE
21 138 Itay Tamir 2007 Täby Sim SWE
22 90 Tage Carlén 2010 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
15 200m Medley Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 64 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE 3:01.97
2 59 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 3:03.12
3 73 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim SWE 3:06.21 S
4 76 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE 3:08.41 S
5 60 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 3:24.84 S
6 71 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE 3:33.83
7 87 Alma Löfgren 2008 Täby Sim SWE 3:34.93
8 72 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 3:42.63
9 97 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 3:42.76
10 102 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim SWE
11 81 Coral Carlsson 2008 Täby Sim SWE
12 134 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim SWE
13 75 Freja Hoffert 2008 Täby Sim SWE
14 89 Astrid Flossing 2008 Täby Sim SWE
15 74 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
16 200m Medley Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 53 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 2:57.36 S
2 43 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE 2:59.80 S
3 62 Matteo Costa 2008 Täby Sim SWE 3:06.57 S
4 61 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim SWE 3:08.54 S
5 52 Gideon Larsson 2008 Täby Sim SWE 3:14.25 S
6 120 Noah Samsioe 2008 Täby Sim SWE
7 77 Elias Steinle 2007 Täby Sim SWE
8 139 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim SWE
9 119 William Clason 2008 Täby Sim SWE
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
17 100m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 8 Jennie Ewerbring 2003 Täby Sim SWE 59.93 S
2 20 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim SWE 1:00.14
3 35 Olivia Svensson 2003 Täby Sim SWE 1:01.99 S
4 38 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim SWE 1:02.36
5 6 Anna Ladis 2001 Täby Sim SWE 1:02.69 S
6 21 Filippa Bolling 2004 Täby Sim SWE 1:02.85
7 32 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim SWE 1:03.28
8 27 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim SWE 1:03.65
9 31 Emma Alsén 2007 Täby Sim SWE 1:04.29
10 13 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim SWE 1:05.99 S
11 34 Rose Li 2006 Täby Sim SWE 1:06.01
12 39 Hanna Gong 2007 Täby Sim SWE 1:07.12
13 50 Olivia Allert 2007 Täby Sim SWE 1:08.02
14 66 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim SWE 1:08.14
15 40 Stina Pedersen 2007 Täby Sim SWE 1:11.71
16 37 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 1:14.78
17 49 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim SWE 1:15.38
18 55 Molly Ju 2007 Täby Sim SWE 1:15.64
19 111 Sasha Lacy 2007 Täby Sim SWE 1:20.63
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
18 100m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 41 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim SWE 57.71
2 17 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim SWE 1:00.70
3 79 William Lagerlöf 2007 Täby Sim SWE 1:03.45
4 112 Eric Risland 2006 Täby Sim SWE 1:03.71
5 42 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim SWE 1:05.57
6 44 Troy Sevonen 2008 Täby Sim SWE 1:06.92
7 63 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim SWE 1:11.93
8 29 Sixten Ersson 2007 Täby Sim SWE 1:12.14
9 54 Erik Talipov 2007 Täby Sim SWE 1:14.02
10 56 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 1:14.08
11 57 Noel Lundström 2007 Täby Sim SWE 1:16.92
12 51 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim SWE 1:18.65
13 78 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE 1:20.37
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
19 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 7 Embla Börjesson 2002 Täby Sim SWE 29.45 S
2 19 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim SWE 29.69
3 5 Moa Zetterström 2005 Täby Sim SWE 29.84
4 21 Filippa Bolling 2004 Täby Sim SWE 30.91
5 22 Elina Hellgren 2004 Täby Sim SWE 30.91
6 6 Anna Ladis 2001 Täby Sim SWE 31.71 S
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
20 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 4 Victor Karell 2003 Täby Sim SWE 28.20 S
2 30 Caspian Humble 2005 Täby Sim SWE 28.51
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
21 200m Medley Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 2 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim SWE 2:24.98 S
2 28 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim SWE 3:01.89
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
22 200m Medley Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 30 Caspian Humble 2005 Täby Sim SWE 2:26.29
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
23 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 9 Ingrid Franks 2003 Täby Sim SWE 1:11.89 S
2 20 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim SWE 1:17.74
3 16 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim SWE 1:18.99
4 3 Moa Nyblom 2005 Täby Sim SWE 1:19.17
5 11 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim SWE 1:19.22
6 32 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim SWE 1:20.17
7 50 Olivia Allert 2007 Täby Sim SWE 1:24.37
8 155 Alice Davies 2004 Täby Sim SWE 1:26.93
9 39 Hanna Gong 2007 Täby Sim SWE 1:29.23
10 37 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 1:30.70
11 55 Molly Ju 2007 Täby Sim SWE 1:32.20
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
24 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 18 Simon Seel 2003 Täby Sim SWE 1:06.89 S
2 4 Victor Karell 2003 Täby Sim SWE 1:10.22 S
3 14 Hugo Westholm 2004 Täby Sim SWE 1:11.69
4 112 Eric Risland 2006 Täby Sim SWE 1:15.32
5 29 Sixten Ersson 2007 Täby Sim SWE 1:30.62
6 57 Noel Lundström 2007 Täby Sim SWE 1:35.89
7 78 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE 1:38.08
8 51 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim SWE 1:46.76
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
25 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 23 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim SWE 1:06.20 S
2 48 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim SWE 1:06.85
3 67 Ylva Lindén 2003 Täby Sim SWE 1:09.31 S
4 26 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim SWE 1:11.82
5 34 Rose Li 2006 Täby Sim SWE 1:13.04
6 19 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim SWE 1:13.26
7 15 Louise Franks 2005 Täby Sim SWE 1:15.79
8 38 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim SWE 1:16.32
9 66 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim SWE 1:16.60
10 40 Stina Pedersen 2007 Täby Sim SWE 1:17.25
2021-04-15 14:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document