Program för Färsingadoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
563 |
1 |
|
Aaron Lagus |
2009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
|
Almir Dogani |
2007 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Mario Alsalim |
2007 |
SK RAN |
56.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
4 |
|
Elias Steinle |
2007 |
TÄBY SIM |
50.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Isak Tretinjak |
2009 |
SK HAJEN |
50.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Malte Damsby |
2009 |
SK HAJEN |
56.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
7 |
|
Axel Wall |
0009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
1 |
|
Anton Klinge |
2009 |
SJÖBO SS |
49.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
2 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
|
Isak Andersson |
2007 |
OSBY SS |
46.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
4 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK TRITON |
46.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
5 |
|
Anton Sjöland |
2007 |
YSTADS SS |
46.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Jarne Vriezekolk |
2009 |
HS |
46.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
Jöns Påhlstorp |
2009 |
SJÖBO SS |
48.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
8 |
|
Xujia Yang |
2009 |
TÄBY SIM |
49.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Nicolas Mayr |
2009 |
HS |
44.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
2 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
SK SYDSIM |
43.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
3 |
|
Max Alsen |
2009 |
TÄBY SIM |
42.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
4 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
TÄBY SIM |
41.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
5 |
|
Oscar Smids |
2009 |
TÄBY SIM |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
6 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK TRITON |
43.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
7 |
|
Oliver Sjöstedt |
2009 |
SJÖBO SS |
44.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
8 |
|
Olof Lembke |
2009 |
KIVIKS SK |
45.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Timotheos Ötvös |
2007 |
KLIPPAN |
39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Onzo Nilbo Burren |
2009 |
HS |
39.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
VELLINGE-N |
36.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
4 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
RINGSJÖ SK |
32.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
SK RAN |
33.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
6 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
TÄBY SIM |
37.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
7 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
OSBY SS |
39.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
8 |
|
Maxx Broberg |
2007 |
HS |
41.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-11 18:23:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|