Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion Brottet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Laxen |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Fjärilsim Damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
167 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
Simklubben Laxen |
SWE |
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
109 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
195 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
217 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
317 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
492 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
SWE |
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
38 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
369 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
203 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
484 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
SWE |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
389 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
148 |
|
Maja Jensen |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
130 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
457 |
|
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
94 |
|
Ida Rudelius |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
532 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
227 |
|
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
58 |
|
Liv Bexell |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
372 |
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
24 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
262 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-24 01:21:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|